Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
4

Oyun Yazılım Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Oyun Yazılım Uzmanı cancel

Oyun Yazılım Uzmanı İş İlanları

Yazılımcı; tablet, bilgisayar, cep telefonu ve diğer tüm elektronik cihazların nasıl çalışması gerektiğini belirleyen programları, yani kodları yazan kişiye denir. Yazılımcı, freelance olarak ya da birlikte çalıştığı kurumun ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre yazılım geliştirme çalışmaları yapar ve yazılım programlarını tasarlar. Aynı zamanda projelerde oluşan ya da bulunan hataları giderip projeyi sunuma hazır getirir. Ayrıca kullanıcıların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşacak yazılımların son tasarımını oluşturmakla görevlendirilir. Gelişen teknoloji ile birlikte çeşitli firmalar tarafından oyun yazılım uzmanı iş ilanları yayınlanır. Bu iş ilanlarını yayınlayan firmalar, teknoloji çağında yetişen ve yaşayan herkes için oyunlar tasarlar. 

Oyun Yazılım Uzmanı İş Olanakları

İlerleyen teknoloji sayesinde ve Türkiye’de kurulan birçok firma ile birlikte yazılım alanında hızlı bir ilerleme kaydedilir. Üniversitelerin, Yazılım Mühendisliği bölümünde okuyan ya da bu bölümden mezun olmuş olan tüm adaylar, bilgisayar sisteminin var olduğu ve geliştirildiği tüm alanlarda çalışabilir. Hastane, otomotiv, hastane, telekomünikasyon ve bankacılık gibi sektörler öncelikli olarak yazılımcıların görev alabileceği sektörler arasında bulunur. Bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olan yazılımcılar; web yazılımı, uygulama yazılımı ve oyun yazılımı olmak üzere üç ayrı kola ayrılır. Oyun yazılım iş ilanları Ankara çoğunlukla Türkiye geneli iş ilanları oluşturan firmalar tarafından oluşturulur. Bu sebeple sektör içerisinde yazılım dillerinden en az birine hakim olan bir yazılımcı kolaylıkla iş bulabilir. Oyun yazılımları çeşitli diller ve programlar ile yazılabilir. Bu sebeple oyun yazılım uzmanı arayanlar Python, HTML, CSS, JavaScript ya da .net gibi yazılım dilleri arasından bir ya da iki dile hakim olan aday arayışı içerisinde olabilir. Bunun yanı sıra oyunlar, web tabanlı ya da bilgisayar tabanlı olmak üzere ikiye ayrılır. Adayın mezun olduğu bölüme ya da kendini geliştirmek istediği alana uygun olan bir iş ilanı bulmak oldukça kolaydır. Oyun yazılım uzmanı istihdam etmek isteyen firmalar, bünyesinde barındırmak istediği yazılım uzmanının Bootstrap, Vue ve React gibi server dillerine de hakim olmasını talep eder. 

Oyun Yazılım Uzmanı İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Oyun yazılımcısı iş ilanları; mobil uygulama oyunları, web tabanlı oyunlar ve bilgisayar tabanlı uygulamalar olmak üzere üçe ayrılır. Web tabanlı oyun yazılımı konusunda kariyer yapmak isteyen oyun yazılım uzmanı adaylarının, C++, Python ve JavaScript alanında bilgi ve tecrübe sahibi olması gerekir. Bu sebeple yazılım alanında kariyer planlaması yapan aday, mutlaka çeşitli kurumlardan eğitim almalı ya da üniversitelerin Yazılım Mühendisliği bölümünden mezun olmalıdır. Oyun yazılım uzmanı görevini üstlenecek olan kişinin; etkili iletişim kurması, çözüm odaklı düşünebilmesi, yoğun iş temposuna ayak uydurabilmesi ve yeni teknolojilere açık olması gerekir. Bunun yanı sıra pek çok firma tarafından da problemleri hızlı şekilde analiz edebilme ve değerlendirme becerisi aranır.

Oyun Yazılım Uzmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Güncel oyun yazılım uzmanı iş ilanları front end developer, app developer ve back end developer olmak üzere üçe ayrılır. Dünya çapında yazılmaya devam eden ya da yazılan pek çok oyun yazılım dili bulunur. Yazılım firmaları tarafından istihdam edilmek istenen oyun yazılım uzmanlarına özel olan yayınlanan iş ilanlarında istenilen detaylar farklılık gösterebilir. Örneğin bazı yazılım firmaları C++ yazılım dili ile oyun oluşturmak isteyen yazılım uzmanı arayışı içerisinde olabilir. Bazı firmalar ise C++ aksine Python yazılım dilini bilen personel istihdam etmek isteyebilir. Kurumsal olarak faaliyet gösteren yazılım firmaları iş ilanlarına başvuru yapacak adayın üniversitelerin yazılım mühendisliği bölümünden mezun olmasını şart koşabilir. Bu sebeple iş ilanına başvuru gerçekleştirmeden önce mutlaka ilan detaylarını incelemeniz gerekir. Bu sayede firma tarafından iş ilanı incelendiğinde seçilme şansınız büyük oranda artar. 

Oyun Yazılım Uzmanının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Oyun yazılım uzmanı arayan firmalar; tam zamanlı, yarı zamanlı, part time, freelance ya da home ofis gibi farklı çalışma şekillerinde görev alacak adayları istihdam eder. Bunun yanı sıra devamlı çalışmanın dışında proje bazlı da personel istihdam etmek isteyen firmalar olabilir. Bu gibi durumlarda proje sona erdiğinde personelin işi de sona erebilir. 

Oyun Yazılım Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Oyun yazılım uzmanı istihdam etmek isteyen firmalar çoğunlukla yüksek maaşlar ile personel istihdam eder. Bunun yanı sıra proje bazlı ya da freelance olarak yazılım alanında faaliyet gösteren adayların aylık olarak kazandığı ücretlerin skalası oldukça geniştir. Proje başına ücret alan yazılım uzmanı ile aylık maaş ile çalışan personelin aldığı ücret arasında farklılıklar olabilir. 

Oyun Yazılım Uzmanı Olmak için Ne Yapmak Gerekir?

Yazılım uzmanların alanları; oyun, web, uygulama ve tasarım olmak üzere birbirinden ayrılır. Yazılım uzmanı olabilmek için çeşitli firmaların belirli zaman aralıkları ile açtığı kurslardan mezun olmak ya da üniversitelerin Yazılım Mühendisliği bölümünü başarıyla bitirmiş olmak gerekir. Bunun yanı sıra kendini geliştiren ve teknolojik gelişmeleri takip eden yazılım uzmanları da profesyonel olarak yazılımcı olabilir. 

Oyun Yazılım Uzmanı Olmak için Gerekli Belgeler Nedir?

Oyun yazılım uzmanı ilanları yayınlayan firmalar, adayların gerekli kurumlardan alınan onaylı belgelerini ya da Yazılım Mühendisliği bölümünü bitiren adayların diplomasını talep eder. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Oyun Yazılım Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Oyun Yazılım Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Oyun Yazılım Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Oyun Yazılım Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Oyun Yazılım Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Oyun Yazılım Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Oyun Yazılım Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Oyun Yazılım Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Oyun Yazılım Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.