keyboard_arrow_down
51

Paketleme Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Paketleme Elemanı cancel
Vivatinell
Paketleme Elemanı
Vivatinell
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ANADOLU BAKIR A.Ş.
Paketleme Elemanı
ANADOLU BAKIR A.Ş.
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş.
Paketleme Operatörü
Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş.
Balıkesir İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Paketleme Elemanı İş İlanları

Teksilden metal işlemeye, gıdadan kozmetik ürünlerine kadar her ürün fabrika ortamında çıkış sırasında paketlenerek taşımaya ve satışa uygun hale getirilir. Her sektör, paketleme elemanına ihtiyaç duyar. Paketleme iş ilanları incelendiğinde aranan niteliklerin sektörel olarak çok farketmediği gözlemlense de paketlenecek ürünün niteliğine göre beden kuvvetine veya el becerisine ihtiyaç duyulabilir. Paketleme elemanı olarak çalışmak istiyorsan, bununla ilgili herhangi bir mesleki eğitim almana gerek yoktur. Paketleme elemanı olarak çalışmak için el koordinasyonunun yüksek olması ve paketleme işlemlerini çevik bir şekilde yapabilmek önemlidir. Paketleme elemanı iş ilanı yayınlarına başvurmak ve herhangi bir sektörde üretilen ürünleri talimatlara göre paketlemek istiyorsan kariyer.net’te firmaların verdiği ilanlara başvurabilirsin. Paketleme, genellikle son kullanıcı ile ulaşacak perakende ürünleri için yapılan bir işlem gibi bilinse de diğer ürünlerin de kendilerine göre kolileme ve palete atma sırasında paketleme prosedürleri mevcuttur. 

Paketleme Elemanı Ne İş Yapar?

Paketleme elemanı arayanlar, farklı sektörlerden olsa ve değişik nitelikteki ve boyuttaki ürünlerin paketlenmesini istese de genel olarak görev tanımı aynıdır. Firmanın ürettiği ürünleri taşıma sırasında zarar görmeyecek şekilde, son kullanıcı ile buluşan bir ürünse ilgili çekici olarak tasarlanan paketleri kullanarak paketleme işlemini seri bir biçimde yapmak. Paketleme üretimin son aşaması olduğu ve bu aşamadan sonra ürünlerin çıkışı gerçekleşeceği için fabrikada gereksiz stoğun bulunmaması amacıyla paketlemenin hızlı olması istenir. Ancak paketlemeler bazı istisnai paket düzenleri hariç, insanlar tarafından daha hızlı ve az maliyetli şekilde yapıldığı için insan gücü paketlemede hala önemli bir yer teşkil eder. Özellikle tasarım açısından önem verilen paketlemelerde çetrefilli paketlemeler yapılabileceği için insanların el koordinasyonuna ihtiyaç duyulabilir. Tekstil ürünlerinin yoğunlukta olduğu Bursa paketleme elemanı iş ilanları yayınları yüksek oranlarda açar. Ev tekstilinden hazır giyime ülkenin pek çok önemli tekstil firmasına ev sahipliği yapan Bursa’da paketleme elemanı olarak kolaylıkla iş bulabilirsin. Metal ürünler için paketleme elemanları iş ilanları Ankara şehrinde yoğunluk olduğu söylenebilir. Paketleme elemanı hangi sektörde olursa olsun müşerini paketleme isteğine uygun olarak paketleme işlemini yapmak, paketlerin sevkje uygun şekilde istiflenmesini sağlamak, daha önceden iş etüdü yapılmış paketleme işlemlerinde verimliliğini düşürmeden paketleme işlemlerini yapmaya devam etmek görevleri ile yükümlüdür.

Paketleme Elemanı Olarak Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel paketleme elemanı iş ilanları incelendiğinde aranan elemanlarda bazı özellikler aranır. Bu özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Aranan özelliklerin başında çeviklik olduğu söylenebilir. Firmaların üretiminin en son aşaması olan bu bölümde bir yavaşlama sevkin doğrudan gecikmesine ve fabrika içinde ürün fazlalığına neden olabileceği için paketleme departmanında çalıştırılacak kişilerin hızlı olmasına daha fazla önem verilir. 
  • Tıbbi malzemelerin üretiminin yoğun olarak yapıldığı İzmir’de paketleme elemanı İzmir araması altındaki aranan kriterlerde hijyenik hareket etme konusunda da titizlik beklenir. 
  • Paketleme elemanı arayan fabrikanın ürününün boyutuna göre fiziksel olarak kuvvet konusunda da ek özellikler istenebilir. 
  • Bardaklar ve bazı tekstil ürünlerinin paketlenmesi sırasında son kullanıcının dikkatini çekmek amacıyla zorlu paketler kullanılabilir. 
  • Bu paketleri kolayca çözebilecek kabiliyeti ve bunlarla paketleme yapabilecek el becerisine sahip olmak niteliği tekstil, züccaciye gibi sektörler için önemli bir özelliktir.

Paketleme Elemanı Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Paketleme elemanları genellikle fabrika ortamında çalışırlar hatta bazı işletmeler doğrudan paketleme işletmesi olarak açılır ve çeşitli firmaların paketleme işlemlerini üstlenirler. Paketleme elemanı iş ilanları bugün yayınlarına hemen bakarsan fabrika ortamının genel çalışma koşulu olduğunu görebilirsin. Ayrıca paketlemede hızın önemli olduğu bilindiği için vardiyalı çalışma düzeni paketleme elemanlarında yaygındır. Büyük ve ağır, genellikle toptan malzeme satışı veya yarı mamül gönderimi sırasında yapılan paketlemelerde kol gücüne çok daha ihtiyaç duyulacağı için paketleme elemanı iş ilanları bay araması altındaki ilanlar bununla ilgili olabilir. Çeviklik isteyen ve seri yapılan bir iş olduğu için kasların zorlanması ve tutulması gibi fiziksel sorunlarla karşılaşmak bu mesleği yapanlar arasında sıklıkla yaşanır. Eğer fiziksel açıdan dayanıklı bir bireysen paketleme işlerini kolaylıkla yerine getirebilir, hem üstlerinin beğenisini kazanabilir hem de işinde nispeten rahat bir pozisyonda olabilirsin.

Paketleme elemanı olarak hangi sektörlerde iş bulabilirim?

Gıda, tekstil, züccaciye, ilaç gibi sektörler son ürün paketleme açısından paketleme elemanı arayan firmaları barındıran alanlardır. Metal işleme, tarım ürünleri sektörlerinde el becerisinden ziyade kol gücüne sahip paketleme elemanı aranıyor. Aslında ürünlerini müşterilere ulaştıran her işletme, paketleme elemanı arar. Sen de kariyer.net’ten paketleme elemanı ilanlarını kolay bir şekilde inceleyebilirsin.

Paketleme elemanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Temel eğitim seviyesi dışında herhangi bir eğitim seviyesi istenmeyen paketleme elemanı iş ilanları yeni yayınlarında el becerisi, kol kuvveti ve çeviklik önem kazanır. Yani hızlı hareket eden ve el çevikliğine güvenen her kadın veya erkek paketleme elemanı olmak için ilanlara başvurabilir.

Paketleme elemanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Paketleme elemanı iş ilanları için kariyer.net en doğru seçimdir çünkü birçok firma daha fazla adaya kısa sürede erişmek için bu platformun avantajlarını kullanır. Sen de burada eğitimin, tecrüben, referansın ile ilgili kısa bir özgeçmiş oluşturarak iş ilanlarına başvurabilirsin. İkamet ettiğin veya çalışmayı tercih ettiğin bölgeyi, şehri seçerek aramaları kendine göre listeleyebilirsin.

Paketleme elemanı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Paketleme elemanı iş ilanları bayan adaylar için yayınlandığında el becerisinin aranan kriterler arasında daha önemli olduğu, erkek adaylar için ise fiziksel kuvvet ön plana çıkan kriterdir. Ancak her durumda da paketleme elemanından hızlı olması ve paketlemeleri planlanan zamanda tamamlamaları istenir. Sen de bu kriterlere sahipsen kendine uygun olan ilana başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Paketleme elemanına hangi sektörlerde ihtiyaç duyulur?

Ürünlerin ambalajlanmasını gerektiren iş kollarında paketleme elemanına ihtiyaç duyulur. Paketleme elemanları, ürünleri hijyen kurallarına uygun olarak paketleyerek alıcı ile buluşmadan önceki son haline getirir. Bu kapsamda paketleme aşaması oldukça önemlidir. Paketleme elemanlarına, gıda sektöründe oldukça fazla talep vardır. Diğer yandan kargo şirketleri paketleme bölümünde çalışacak personellere ihtiyaç duyar. Giyim sektörü de paketleme elemanları için istihdam imkanı oluşturur. Üretimi tamamlanan kıyafetler son aşama olarak paketleme departmanında ambalajlanarak satışa hazır hale getirilir. Bunun gibi birçok sektörde paketleme elemanları çalışma fırsatı bulabilir.

Paketleme elemanı iş ilanları en çok hangi şehirlerdedir?

Paketleme elemanı iş ilanlarının yoğunlukla İstanbul, Kocaeli, Bursa, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde yayınlandığı görülür. Paketleme elemanına bu illerde daha fazla ihtiyaç duyulmasının temel nedeni şehirlerin yoğun nüfusa bağlı olarak çok sayıda işletmeye ve fabrikaya ev sahipliği yapmasıdır. Yoğun nüfusun bulunduğu bölgelerde işçi ihtiyacının daha kolay karşılanması nedeniyle kurumlar ya da bireyler genellikle bu bölgelerde iş yeri açarlar. Paketleme elemanları da yoğun nüfusa sahip şehirlerde daha fazla iş imkanı bulma fırsatına sahip olur.

Paketleme elemanı mesai süreleri nasıldır?

Paketleme elemanlarının kendilerine verilmiş olan belli sayıdaki ürünleri belirlenmiş olan zaman aralığında paketlemesi gerekir. Bu zaman aralığı genellikle günde 8 ya da 9 saat olarak belirlenir. Kimi zaman işlerin yoğunluğuna bağlı olarak çalışma saatleri artabilir. Normal çalışma saatinin üzerinde çalışılan süreler için paketleme elemanları mesai ücreti alırlar. Ayrıca paketleme elemanı, iş yerinin yoğunluğuna bağlı olarak vardiya usulü ile çalışabilir.

Paketleme elemanı iş ilanlarından nasıl haberdar olunabilir?

Paketleme elemanı iş ilanları Kariyer.net üzerinden takip edilebilir. Adaylar, filtreleme yöntemiyle kendisine uygun iş ilanlarına ulaşabilir. Bulunduğu bölgeye göre filtreme yapan kişiler, yakınındaki firmalar tarafından yayınlanan iş ilanlarını görüntüleyebilir. Adaylar, paketleme elemanı pozisyonu için alarm oluşturarak yeni ilanlardan haberdar olabilir. Ayrıca belirli firmalarda çalışmak isteyen kişiler, firma özelinde alarm oluşturarak işletmenin yayınladığı yeni ilanları takip edebilir.

notifications İş Alarmı kur