Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
2

Perfüzyonist İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Perfüzyonist cancel

Sıkça Sorulan Sorular

Perfüzyonist iş tanımı nedir?

Kalp ameliyatı gerçekleştirildiği zaman gerektiği durumlarda hastaların dolaşım ve solunum fonksiyonlarını yapay olarak desteklemek gerekir. Böyle durumlarda geçici olarak hastaların solunum fonksiyonlarını değiştirmek de gerekebilir ve bu süreçte kalp ve akciğer makineleri kullanılır. Ekstrakorporeal dolaşım ekipmanı olarak da adlandırılan bu makineleri kullanmaktan sorumlu olan kişilere perfüzyonist unvanı verilir. Perfüzyonistler kalp ve damarlara yapılan müdahalelerde uzman doktorlar gözetiminde bu makineleri kullanarak beden dışı kan dolaşımının yönetilmesinde rol oynarlar.

Perfüzyonist iş ilanlarının en yoğun olduğu çalışma ortamları nerelerdir?

Perfüzisyonistler hastanelerde ve sağlık kurumlarında yaygın olarak çalışma imkanı bulabilirler. Birçok özel ya da devlet hastanesinde perfüzyonistlere ihtiyaç duyulur. Kalp ve damar müdahalelerinde çalışan perfüzyonistler bu müdahelelerin yapıldığı bölümlerde yaygın olarak çalışma olanağı bulabilirler. Bu alanlarda çalışmayı düşünüyorsan kurumların yayınladığı perfüzyonist iş ilanlarını takip edebilirsin. Kariyer.net üzerinden kurumların yayınlamış olduğu perfüzyonist ilanlarını inceleyerek başvuru yapabilirsin.

Perfüzyonist iş ilanlarında hangi koşullar aranır?

Perfüzyonistler kalp ameliyatı yapılırken bu alanda ihtiyaç duyulan makinelerin kullanımında rol oynarlar. Bu bakımdan birçok hastanede ve sağlık kurumunda perfüzyonist olarak çalışabilecek uzmanlara ihtiyaç duyulur. Perfüzyonist iş ilanlarında aranan çeşitli koşullar yer alabilir. İş ilanı yayınlayan kurumlar perfüzyonistlerde aradıkları nitelikleri ilan detaylarında belirtebilirler. Yetişkin ve çocuk kalp hastalıkları konusunda tecrübeli perfüzyonistler işe alım sürecinde öne çıkabilir. Bununla birlikte perfüzyonist sertifikasına sahip olan kişiler de kurumlar tarafından tercih edilir. Aynı zamanda perfüzyon alanında yüksek lisans mezunu olan kişilerin başvuruları da diğer başvurular arasında öne çıkar.

Perfüzyonist iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Perfüzyonist olarak çalışmak için gereken eğitimleri aldıysan ve bu alanda deneyime sahipsen bu mesleği yapmak üzere iş ilanlarını inceleyebilirsin. Perfüzyonist iş ilanlarına ulaşmak istiyorsan bunu bulunduğun yerden kolaylıkla gerçekleştirebilirsin. Perfüzyonist iş ilanlarına göz atmak için Kariyer.net üzerinden aradığın kriterlere uygun iş ilanlarını inceleyebilirsin. Kariyer.net üzerinden perfüzyonist iş ilanlarına yönelik arama yaptığında karşına birçok farklı kurumun yayınladığı iş ilanları çıkar. İş ilanlarının detaylarını inceledikten sonra kendine uygun olan seçeneklere başvurunu gerçekleştirebilirsin.