55

Pres Operatörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Pres Operatörü cancel
FENESE
Pres Operatörü
FENESE
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
İNTER ABRASİV SANAYİ VE TİCARET AŞ
Pres Operatörü
İNTER ABRASİV SANAYİ VE TİCARET AŞ
Manisa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Ersaş Alüminyum A.Ş.
Pres Operatörü/Çerkezköy
Ersaş Alüminyum A.Ş.
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
15 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Pres Operatörü İş İlanları

Sanayi alanında önemli bir iş kolu olan pres operatörü, metal ya da diğer malzemelerin teknik resim şartlarına göre oluşturulması aşamasında hizmet verir. Aynı zamanda pres operatörü iş ilanları ile sanayi alanında parça üretimi için çalışmak isteyen elemanların istihdamı sağlanır. Günümüzde pres operatörlüğü teknik bir meslek olup ilgili presleme, delme gibi işlemler ile metale ve diğer malzemelere şekil verme sanatı olarak da adlandırılır. Pres işlemi, yüksek basınç ile metallere şekil verilmesi ile olur. Bu nedenle de bu tür yüksek basınçlı aletlerin nasıl çalıştığı hakkında teknik bilgiye sahip elemanlara ihtiyaç duyulur. Pres operatörü bu aşamada makinenin doğru kullanımı ile parçaların üretilmesi aşamasında ön plana çıkar.

Pres Operatörü Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Temel olarak bu elemanların ilkokul mezunu olması yeterlidir. Bunun yanında pres operatörlerinin kullandıkları aletler tehlikeli olduğundan dolayı bu kişilerin daha dikkatli olması gerekir. Aynı zamanda iş yeri sağlık ve güvenlik detaylarına dikkat etmek gerekir. Bursa’da pres operatorü iş ilanları ile Bursa’da pres operatörü olmak isteyen kişiler için iş olanakları sağlanır. Günümüzde pres işlemleri aynı zamanda bilgisayar ortamında hazırlanarak yerine getirilir. Bu tür teknik cihazların kullanımı aşamasında teknik bilgi önemli olduğu için teknik olarak donanımlı kişilerin bu alanda çalışması gerekir. Eksantrik pres operatörü iş ilanları detaylarında adayların sahip olması gereken yetkinlikler belirtilir.  Pres operatörü adaylarının el becerilerinin gelişmiş olması bu mesleği etkili bir şekilde yapabilmeleri için ciddi önem taşır.

Pres Operatörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Pres makinelerinde ürünün üretimi aşamasında dikkat edilecek belirli standartlar bulunur. Bu tür özelliklerin başında kalıpların değişimi gelir. Bursa eksantrik pres operatörü arayan fabrikalar iş ilanları gibi ilanlar ile makinenin kullanımının yanı sıra kalıpların değişimi hakkında bilgi sahibi olan elemanların istihdamı sağlanır. Son zamanlarda üretim alanında faaliyetlerin artış göstermesiyle pres operatörü elemanlarına olan ihtiyaç da artmıştır. Bu elemanların, iş ilanlarına başvururken ayrıntılara dikkat etmesi gerekir. İş ilanlarında belirtilen bu detaylar, şirketlere ve faaliyet gösterdikleri sektöre göre değişiklik gösterir. Ulaşım, yemek ve diğer yan haklar gibi durumlar da bu detaylarda belirtilmektedir. Aynı zamanda bu tür ilanlar ile kalifiye eleman istihdamı sağlanır. Pres operatörü iş ilanları İzmir sayfasında bu alanda yayınlanan birçok iş ilanı mevcuttur.

Pres Operatörü Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Bu meslek aynı zamanda ilgili alanda alınan sertifika ile gerçekleştirilebilir. Örneğin bir ilkokul mezunu, ilgili eğitimleri alarak sertifikası ile bu mesleği yapabilir. Bunun yanında mesleki deneyim de önemlidir. Çeşitli kurs merkezlerinde verilen eğitimler ile kişilerin bu mesleği yapması mümkün olur. Pres operatörü arayan firmalar genellikle tecrübe ve eğitim gibi özelliklere dikkat ederler. Bunun yanında işletmelerin daha teknik düzeyde farklı ilanları olur. Bu nedenle de ilan detaylarında belirtilen gerekliliklere dikkat etmek gerekir. Türkiye’de sanayi şehirleri başta olmak üzere hemen hemen her şehirde bu tür elemanlara ihtiyaç vardır.

Pres Operatörlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Çalışma koşulları her firma için değişiklik gösterir. Ayrıca her pres makinesi farklı özelliklere sahip olduğu için bu tür koşullar değişkenlik gösterir. Hidrolik pres operatörü iş ilanları normal pres cihazlarından daha farklı özellikler taşır. Bunun dışında çalışma ortamı genellikle sanayi tesisleridir. Tam zamanlı, yarı zamanlı ya da vardiyalı çalışma sistemi uygulanabilir. Çalışma şartları hakkında başvuruda bulunmadan önce net bir bilgiye sahip olunması önemlidir. Operatörlük, farklı makinelerin doğru bir şekilde kullanılabilmesi için teknik bilgi gerektirir. Kauçuk pres operatörü iş ilanları kauçuk hammaddesi için kullanılan cihazlar için yayınlanan iş ilanlarını içerir. Türkiye’de operatörler için farklı iş ilanları da mevcuttur.

Pres Operatörü Olmak İçin Yaş Şartı Var mıdır?

Pres operatörü olarak çalışmak için 18 yaşını doldurmak yeterlidir. Bununla birlikte  herhangi bir üniversite bitirmeden de bu mesleğin yapılabilmesi mümkündür. Günümüzde meslek için gerekli bilgi ve yeteneğe sahip olanlar ve aynı zamanda gerekli eğitimleri alanlar bu alanda istihdam edilir. Türkiye’de bu meslek için önemli bir ihtiyaç söz konusudur.

Pres Operatörü Maaşları Ne Kadardır?

Pres operatörü maaşları çalışılan firmaya göre değişiklik gösterir. Teknik bir eleman olan bu kişilerin tercihi aşamasında birçok detaya dikkat edilir. Pres operatörünün deneyim süresi ve eğitimi gibi yetkinlikleri de maaş düzeyi ile ilgili belirleyicidir. Maaşlar genellikle ortalamanın üzerindedir. Aynı zamanda ülkemizde bu alandaki elemanların sayısı sınırlı olduğundan maaşların yüksek olması mümkündür. 

Pres Operatörlerinin Çalışma Saatleri Nasıldır?

Çalışma saatleri açısından bakıldığında ise operatörlük mesleği için şartlar değişiklik gösterebilir. En başta gelen ayrıntılar arasındaki çalışma saatleri genellikle tam zamanlı ve mesai saatleri içerisindedir. Genellikle bu tür mesleklerde hafta içi ve gündüz saatlerinde çalışma söz konusudur. Ek olarak iş yoğunluğuna bağlı olarak bazen hafta sonları çalışmak gerekebilir.

Pres Operatörü ve İş Güvenliği İlişkisi Nasıldır?

Pres operatörünün iş güvenliği konusunda deneyimli ve bilgili olması gerekir. Pres operatörlerinin iş sürecinde iş sağlığı ve güvenliği hakkındaki tüm detayları göz önünde bulundurarak faaliyetlerini sürdürmesi gerekir. Çalışanların bu konuda azami dikkat göstermesi önemlidir. Bu şekilde oluşabilecek olumsuz sonuçların önüne geçilebilmesi mümkün olabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Pres Operatörü iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Pres Operatörü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Pres Operatörü iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Pres Operatörü iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Pres Operatörü pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Pres Operatörü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Pres Operatörü iş ilanlarına erişebilirsin.

Pres Operatörü iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Pres Operatörü için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur