1

Protez Ortez Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Protez Ortez Teknikeri cancel
Cranial Tedavi Merkezi LTD. ŞTİ.
Protez Ortez Teknikeri
Cranial Tedavi Merkezi LTD. ŞTİ.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
22 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Protez Ortez Teknikeri İş İlanları

Toplum sağlığını geliştirmek ve iyileştirmek adına çalışmalar yapan sağlık sektörü bünyesinde birçok iş kolu vardır. Bu iş kollarından biri olan protez ortez teknikerliği; doktorun verdiği talimatlara uygun ergonomik ürünler hazırlayan, tanısı yapılmış rahatsızlıklara tedavi sağlayan ve organ kayıplarında kişiye destek yapılar sunan iş alanıdır. Bu alandaki boş pozisyonlar kariyer.net üzerinden yayınlanan protez ortez teknikeri iş ilanları üzerinden istihdam edilmeye çalışılır. Bu meslek; yapay organ, diğer bir adıyla protez ürünleri ve kişide düzeltilmesi gereken vücut kısımlarına uygulanan işlemlerde kullanılan cihazları kapsar. Protez ortez iş ilanlarının birçok farklı bölgede yayınlanması mümkündür.  

Protez Ortez Teknikeri Ne İş Yapar?

Sağlık sektörünün önemli meslek dalları çalışanlarından biri olan protez ortez teknikeri birçok rahatsızlığın ve vücuttaki fonksiyonel bozuklukların iyileştirilmesinde rol üstlenir. Hastanelerde çalışabildiği gibi çeşitli kliniklerde de görev alan bu iş kolu çalışanlarının çeşitli sorumlulukları yerine getirmesi gerekir. Protez ortez teknikeri elemanları için belirlenen görev ve iş tanımları şu şekilde sıralanabilir:

  • Hastayı iyileştirmesi için tasarlanan tıbbi protezlerin bakımını ve tamirini yaparak önemli kontrolleri gözden geçirmek,
  • Protezlerin yapı parçalarını birleştirerek cihaz revize işlemlerini yapmak,
  • Ortez ve protez ekipmanlarının uygulanacağı hastaların ölçülerini alarak gerekli imalat bilgilerini derlemek,
  • Tasarlanan model için alçı örneği hazırlamak,
  • Hazırlanan protez ve ortezlerin takılma provasını yapmak,
  • Hastayı gerekli konularda bilgilendirerek tedavi sürecinin işleyişi ile alakalı prosedürü anlatmak,
  • Hazır ürünleri hasta üzerinde uygulanacak hale getirerek doktorlarla iş birliği içinde çalışmak,
  • Kullanılacak cihazları hazır hale getirerek çıkabilecek olası problemleri ortadan kaldırmak,
  • Stabilizasyon işlemlerinde rol alarak doktorlarla yumuşak ya da alçı rafı yapımını gerçekleştirmek,
  • Tedavi süreci gerçekleştirilen odalardaki hijyeni sağlayarak hastaya steril bir ortam sunmak.

Bu ve bunun gibi sorumluluklara sahip olan protez ve ortez teknikerleri iyileştirme basamaklarında önem taşıyan iş kollarından biridir. Protez ortez teknikeri iş ilanları yeni çalışan alımları ile bu alanda eğitim almış kişilere iş istihdamı sağlar. 

Protez Ortez Teknikeri Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Sağlık sektörü ve dallarında görev alabilmek için belli özelliklere sahip olman gerekir. Bu özellikleri protez ortez teknikeri arayan firmalar ilanlarında belirterek çalışanlarında maddelenen kriterleri görmek isteyebilir. Kriterlerin öncü maddelerinden biri eğitim şartıdır. Meslek liseleri, meslek yüksekokulları ve lisans programlarından alacağın eğitimle bu iş kolunda görev alabilirsin. Analitik zekası olan, kriz yönetimi yapabilen, insanlarla iletişimi iyi olan kişiler bu alanda kabul alır ve verimli bir çalışma hayatı geçirir.  Protez ortez teknikeri iş ilanları bayan ya da erkek fark etmeksizin, bu eğitim şartlarını sağlayan ve belli kişisel özelliklere sahip herkesten başvuru kabul eder. Artan nüfus ve buna bağlı olarak ihtiyaç duyulan sağlık alanları için protez ortez teknikerliği önemli bir meslek dalıdır. Sen de sağlık sektöründe çalışmak ve insanlara yardımcı olmak istiyorsan güncel protez ortez teknikeri iş ilanları ile alım fırsatlarını inceleyebilirsin.

Protez Ortez Teknikeri Olmak İçin Hangi Belge ve Eğitime Sahip Olmak Gerekir?

Her şehirde açılan protez ortez teknikeri iş ilanları Ankara, İstanbul, İzmir gibi yoğun nüfuslu şehirlerde birçok başvuru alır. Çeşitli meslek gruplarının sahip olduğu eğitim şartları gibi protez ve ortez alanı için de açılan öğrenim fırsatları bulunur. Hastaneler ya da kliniklerde protez ortez teknikeri olarak görev almak istiyorsan; öncelikle meslek liselerinden “Ortopedik Cihaz ve Protez Teknisyenliği” ya da “Tıp Elektroniği” gibi bölümlerden mezun olmalısın. Ardından Meslek Yüksekokullarında yer alan “Ortopedik protez ve ortez” önlisans programına sınavsız kayıt olabilirsin. 4 yıllık “Ortez Protez” lisans programı da bu alanda meslek sahibi olmanı sağlar. Protez ortez teknikeri arayanlar bu eğitim koşullarını sağladığın takdirde başvurunu değerlendirmeye alacaktır. Sen de bu meslek grubuna dahil olmak istiyorsan bu eğitimleri alarak kariyer.net üzerindeki iş fırsatlarını incelemeye alabilirsin.

Protez ortez teknikeri alımı var mı?

Her iş alanında olduğu gibi bu meslek grubunda da boş pozisyonlar bulunur. Özellikle nüfusun yoğun olduğu şehirlerde; Ankara, İstanbul protez ortez teknikeri iş ilanları gibi iş fırsatları insanlar tarafından tercih edilir. Eğer sen de protez ortez teknikeri olmak istiyorsan kariyer.net üzerinden bu alandaki aktif ve güncel ilanları inceleyerek kendine bir çalışma ortamı bulabilirsin.

Protez ortez teknikerlerinin çalışma ortamı nasıldır?

Sağlık sektörüne mensup olan bu alan; özel hastanelerde, kliniklerde, çeşitli tanı ve tedavi merkezlerinde görev alırlar. Hastalarla bir arada bulundukları bu çalışma ortamları steril ve havalandırılmış ferah bir mekan olmalıdır. Gerek hasta odalarında gerekse imalat yerlerinde görev alan teknikerler; alçı, tıbbi cihazlar ve aletlerin bulunduğu odalarda da çalışır. Firmadan firmaya değişien çalışma ortamı detaylarını başvuracağın ilanın açıklamalarında bulabilirsin.

Protez ortez teknikeri iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İş ilanlarını tek bir çatı altında toplayan kariyer.net üzerinden bu alanı seçerek tüm ilanları görebilirsin. Listeleyeceğin ilanların detaylarında eğitim, yabancı dil, sertifika, deneyim gibi şartlar yer alabilir. Protez ortez teknikeri iş ilanları bay veya bayan kategorisine bakabilir veya bağlı bulunduğun şehre yönelik protez ortez teknikeri iş ilanı aramasını kariyer.net üzerinden yapabilirsin. 

Protez ortez teknikeri iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Her sektörde olduğu gibi, sağlık alanının bir dalı olan protez ve ortez teknikerliğinde de belli kriterler bulunur. İş ilanlarını yayınlayan firma ve kuruluşlar bünyesinde nitelikli çalışanlar görmek isterler. Bu yüzden çalışanlarında görmek istedikleri nitelikleri açıklamalar kısmında yazarlar. Gerekli eğitim, edinilmesi gereken sertifika ve erkekler için askerlikten muafiyet gibi detaylar bu başvurular için önemli kriterlerdir. Farklı şirketlerde çeşitlenen bu kriterleri detaylıca inceleyerek başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Protez Ortez Teknikeri iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Protez Ortez Teknikeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Protez Ortez Teknikeri iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Protez Ortez Teknikeri iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Protez Ortez Teknikeri pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Protez Ortez Teknikeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Protez Ortez Teknikeri iş ilanlarına erişebilirsin.

Protez Ortez Teknikeri iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Protez Ortez Teknikeri için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur