Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
3

Psikiyatri Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Psikiyatri Uzmanı cancel

Sıkça Sorulan Sorular

Psikiyatri uzmanı iş ilanlarına nasıl ulaşılabilir?

Kariyer.net ile alanındaki iş ilanlarını görüntüleyebilir, kendine uygun ilanlara başvuruda bulunabilirsin. Türkiye’nin tüm kentlerinden, farklı iş tanımları ile yayınlanan ilanlara ve detaylı bilgilere erişebilirsin. Aynı zamanda iş ilanlarını incelediğin lokasyonları ve diğer iş özelliklerini filtreleyerek kısa sürede kendine en uygun iş ilanlarına ulaşabilirsin. Psikiyatri uzmanı pozisyonunda yaptığın iş aramalarına uygun yeni yayınlanan ilanlardan haberdar olmak için aramalarına uygun iş alarmı kurabilirsin.

Psikiyatri uzmanı mesleki görev ve sorumlulukları nelerdir?

Psikiyatri uzmanı, görevi itibarıyla danışanlarının rahatsızlıklarına yönelik tanı koymak ve tedavisini sağlamak ile görevlidir. İlaç yazmak, hastaneye yatış önergesi sunmak gibi görevleri vardır. Bu bağlamda bağlı bulunduğun kurumda danışanlarınla ilgilenmek, tanı ve tedavi görevini üstlenmek ve tedavi sürecini takip etmek gibi sorumlulukların bulunur. Danışanlarına en doğru şekilde tanı koymak için çalıştığın kurumun diğer branşlarında uzmanlaşmış doktorlarla da iletişim halinde olman gerekir.

Psikiyatri uzmanı iş ilanlarında hangi eğitimler aranır?

Temel tıp dalları arasında yer alan Psikiyatri bölümünün eğitimi tıp fakültelerinde verilir. Bu bağlamda Psikiyatri uzmanı olabilmek için öncelikle tıp fakültelerinde 6 yıllık tıp eğitimini tamamlamış olmak gerekir. Ardından Psikiyatri uzmanlık alanında eğitim alabilmek için gereken yabancı dil sınavlarına girmek gelir. Yabancı dil sınavından geçerli puan alan adaylar TUS sınavına girerek 4 yıllık Psikiyatri uzmanlık eğitimini almaya hak kazanırlar. Bu süreçte Psikiyatri uzmanlarının aldığı temel tıp, psikiyatri dalları, yabancı dil ve ilaç eğitimleri, işverenler tarafından aranan eğitim kriterlerini oluşturur. Gerekli eğitimleri tamamlayan adaylar psikiyatri uzmanı iş ilanlarına başvuruda bulunabilirler.

Psikiyatri uzmanı iş ilanlarının çalışma ortamları nerelerdir?

Kendine ait bir klinik kurmayı düşünmüyorsan; psikiyatri uzmanı olarak görev alabileceğin çeşitli çalışma ortamları bulunur. Bu çalışma ortamlarını tüm branş dallarında genel hizmet sunan özel hastaneler, üniversiteler, sağlık merkezleri ve psikiyatri dalında hizmet sunan klinikler oluşturur. Bağlı bulunduğunun kurumda psikiyatri uzmanı olarak, senin için hazırlanan ofis veya muayene odasında hizmet sunabilirsin. Öte yandan üniversite, çok şubeli hastane gibi kompleks iş ortamlarında birimler veya şubeler arasında aktif çalışma sistemine uyum sağlaman gerekebilir.