254

Revir Hemşiresi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Revir Hemşiresi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Revir Hemşiresi İş İlanları

Hemşirelik, Türkiye’de en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden biridir. Türkiye'nin pek çok şehrinde farklı kurumlar tarafından hemşire ilanları yayınlanır. Hemşire olmak istiyorsan üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olman gerekir. Hemşirelik mesleğinin yaygın olarak yapıldığı yerler sağlık kurum ve kuruluşlarıdır. Hemşire olarak hastaneler başta olmak üzere, okul, cezaevi, klinikler gibi pek çok farklı yerde çalışabilirsin. Hemşireliğin kendi içerisinde farklı branşları vardır. Revir hemşiresi, yenidoğan hemşiresi, yoğun bakım hemşiresi gibi farklı bölümlerde çalışan hemşireler hastaların tedavi sürecinde önemli rol oynar. Sen de revir hemşiresi olarak iş başvurusu yapmak istiyorsan kariyer.net'ten revir hemşire iş ilanları araştırması yaparak ilgili ilanlara ulaşabilirsin. 

Revir Hemşiresi Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Revir hemşiresi olmak için sağlık meslek lisesi ve sağlık yüksekokullarından mezun olmuş olman gerekir. Sağlık meslek lisesi mezunları hemşire yardımcısı olarak görev alırlar. Revir hemşiresi olarak görev yapacak kişilerin 4 yıllık lisans mezunu olması gereklidir. Hemşirelerin eğitim bilgilerinin yanı sıra bazı özelliklere sahip olmaları da mesleği yapmalarında gereklidir. Hemşirelerin görevleri branşlara göre farklılık gösterebilir. Genel olarak hastanın tedaviye hazır hale getirilmesi ve bilgilendirilmesi gibi işlemler hemşireler tarafından gerçekleştirilir. Aynı zamanda doktorun hasta üzerinde uyguladığı tedavinin tüm sürecinde hemşireler rol alarak yardımcı olur. Revir hemşiresi olmak için kan almak, serum takmak, damar yolu açılması, tansiyon ve vücut ısısının ölçülmesi gibi meslekle ilgili becerilere sahip olman gerekir. Bununla birlikte hastanın durumunun doktora doğru olarak rapor edebilmek için gözlem ve takip yeteneğinin de güçlü olması gerekir. Hastanın tüm tedavi süreci boyunca en yakın ilgilenen kişiler olan hemşirelerin iletişim yeteneğinin kuvvetli olması da gerekir. Güncel revir hemşire iş ilanları hem deneyimli hemşireler için hem de mesleğe yeni başlayacak hemşire adayları için yayınlanır. Bazı sağlık kuruluşları deneyimli hemşirelerle çalışmak isterken bazıları yeni mezun hemşirelere iş fırsatı sunar. Hemşirelerin yabancı dil bilgisine sahip olması da çalışırken avantaj sağlar. Özel sağlık kuruluşlarında görev alacak hemşirelerden genellikle yabancı dil bilgisi ve görev alacakları departmana ait spesifik bilgiler istenir. Örneğin; yenidoğan hemşiresi olarak çalışmak istenen kişinin daha önce bu alanda çalışmış olması ve deneyimli olması tercih nedeni olur.

Revir Hemşirelerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Revir hemşirelerinin çalışma ortamı ve koşulları, çalışılan alana göre farklılık gösterebilir. Revir hemşireleri genellikle cezaevi, okul ve devlet kurumları gibi alanların revir bölümlerinde çalışırlar. Branşlara göre hemşirelerin görevleri ve çalışma alanları farklılık gösterebilir. Hemşirelik, sıklıkla esnek çalışma saatlerinin uygulandığı bir meslektir. Hemşirelik mesleğine yeni başlayan kişiler, hemşire yardımcısı ve departman hemşiresi olarak görev alabilirler. Meslekte tecrübe sahibi oldukça başhemşire olarak kariyerlerinde yükselebilme imkanları vardır. Başhemşire gibi idari görevlerde bulunan hemşirelerin çalışma ortamları ile hastanelerin servis bölümünde çalışan hemşirelerin ortamları birbirinden farklıdır. Revir hemşireleri genellikle bir doktor eşliğinde kurumların sağlık bölümünde çalışırlar. Mesai saatleri ve iş yoğunluğu çalışılan alana göre farklılık gösterebilir. Sen de İstanbul'da revir hemşiresi olarak çalışmak istiyorsan revir hemşire iş ilanları İstanbul araştırması yaparak başvuru yapabilirsin. 

Revir Hemşiresi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Revir hemşiresi olarak görev yapmak için kariyer.net’te yayınlanan ilanlara başvuru yaparken göz önünde bulundurmak gereken bazı kriterler bulunur. Bu kriterler şu şekildedir:

  • Yayınlanan ilanlarda dikkat edebileceğin detaylar arasında ilanı veren kuruluşun senden beklentileri ön plana çıkar. Revir hemşire iş arayan kurumlar, farklı departmanlarda hemşire ihtiyacına sahip olabilirler. Firmaların senden beklentisine göre bu ilanlara başvuru yapabilirsin. 
  • Sağlık kurumları nöbet zamanlarında çalışabilecek hemşire ihtiyacın için ilan yayınlar. İlanlara başvuru yaparken çalışma saatleri ve koşullarını göz önünde bulundurarak başvuru yapman gerekir. Revir hemşire iş ilanları yeni kategorisini incelerken bu detaylara dikkat etmen gerekir.
  • İlan bilgisi içerisinde maaş ve özlük haklarına yönelik bilgilerin olup olmadığına da dikkat etmen faydalı olur. 
  • Revir hemşiresi olarak görev yapacak kişilerin alanında tecrübeli olması avantaj sağlar. Revir hemşire iş arayan kurumların ilanlarında belirtilen deneyim süresinin kaç yıl olduğuna göz atmak faydalı olur.

Revir hemşiresi olarak nasıl iş bulabilirim?

Revir hemşiresi olarak çalışmak için yaşadığın şehirde yayınlanan ilanlara göz atman faydalı olur. Güncel ve aktif ilanlara başvuru yapmak için revir hemşire iş ilanları yeni araştırması yapabilirsin. Hemşire olarak çalışmak istiyorsan hemşirelik eğitiminin olduğuna dair diploma belgesine sahip olman gerekir. Güncel bir CV ile kariyer.net’te ilanlara başvuru yapabilirsin. 

Revir hemşirelerinin çalışma şekli nasıldır?

Revir hemşireleri, esnek çalışma saatlerinin en yoğun olduğu mesleklerden biridir. Hemşirelerin çalışma şekli tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak değişiklik gösterir. Hemşireler, çalıştıkları kuruma ve bölümlere göre farklı zamanlarda görev alırlar. Yaşadığın şehirde revir hemşire arayanların yarı zamanlı ya da tam zamanlı ilanlarına başvuru yapabilirsin. 

Revir hemşiresi iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Revir hemşiresi olarak çalışmak için üniversitelerin hemşirelik bölümlerinden 4 yıllık lisans mezunu olmak gerekir. Revir hemşiresi ilanlarına diploma sahibi hemşireler başvuru yapabilirler. Revir hemşire iş başvurusu yaparken iş deneyiminin ve tecrübenin olması da işe kabul şansını artırabilir. Revir hemşire ilanları arasında sen de kendine uygun bir ilan bulabilirsin.

Revir hemşiresi ilanlarına iş başvurusu nasıl yapılır?

Revir hemşiresi iş ilanlarına başvuru yapmak için kariyer.net’te araştırma yapman gerekir. Yaşadığın şehirde yayınlanan ilanlara kariyer.net’te kolaylıkla ulaşabilirsin. Örneğin; İzmir'de hemşire olarak çalışmak istiyorsan revir hemşire iş ilanları İzmir araştırması yaparak kolay bir şekilde ilanlara ulaşabilirsin. İlanları inceleyerek kendine uygun olanı seçebilir, başvurunu oluşturabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Revir hemşiresinin görevleri nelerdir?

Revirlerde, okullarda, şirketlerde vb. yerlerde hemşireler görev yapabilir. Revirlerde acil durumlarda doğru ve gerekli müdahaleyi sağlar. Hemşireler bulundukları yerdeki kişilerin sağlık durumundan sorumludur. Gerekli zamanlarda belirli kontrolleri yapmakla görevlidirler. Bulunulan ortamın şartlarının sağlıklı yaşamaya elverişli olup olmadığının kontrolünü sağlar. Revire gelen hastalarla en iyi şekilde ilgilenerek sorunlarının ne olduğunu anlamaya çalışır. Gerekli durumlarda ise hastaneye yönlendirebilir.

Revir hemşiresi olmak için hangi kabiliyetler gereklidir?

Sağlık meslek yüksekokulu veya sağlık meslek lisesi mezunları revir hemşiresi olarak görev alabilir. Sağlık meslek lisesi veya meslek yüksekokulu mezunlarının revir hemşiresi olmak için bu alanda eğitim alması gerekir. Örneğin, okul hemşireliği eğitimi alanlar, okulda revir hemşiresi olabilir. Ayrıca, sağlık kurumlarında hemşirelik ve hasta bakıcılık görevlerini yapan kişiler de revir hemşireliği yapabilir. Revir hemşireleri acil durumlarda ilk müdahaleyi yapabilecek, ufak yaralanmalar için tedavi sürecini yürütebilecek kişiler olmalıdır. Ayrıca revir hemşireleri, revire gelen kişilerin kontrolünü yapabilmelidir ve hangi durumlarda hastaneye yönlendirmesi gerektiğini bilmelidir.

Revir hemşiresi iş ilanları en çok hangi alanlarda yayınlanır?

Revir hemşiresi, kalabalık insan topluluklarının bulunduğu iş yerleri, okullar vb. yerlerde çalışabilirler. Birçok alanda bu bölüm ile alakalı ilanlar bulunabilir. Çoğunlukla iş yerlerinde revir hemşirelerine ihtiyaç duyulur. Çalışma esnasında yaşanabilecek iş kazaları için çoğu iş yerinde revir hemşiresi istihdam edilir. Adaylar; İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli gibi büyükşehirlerde bu alanda pek çok iş ilanı bulabilir.

En güncel revir hemşiresi iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kariyer.net üzerinden revir hemşiresi iş ilanları görüntülenebilir. Adaylar şartlarına uyum sağladığı ilanlara başvuru yapabilir. Çoğu iş yeri için revir hemşiresi zorunlu olduğundan dolayı bu alanda çok fazla iş ilanı mevcuttur. Adaylar, filtreleme yöntemi ile belirli şartlara uygun iş ilanlarını listeleyebilir. Ayrıca Kariyer.net'in alarm oluşturma özelliğini kullanarak yeni eklenen iş ilanlarından anında haberdar olabilirsin.

notifications İş Alarmı kur