821

Saha Satış Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Saha Satış Sorumlusu cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 17 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Saha Satış Sorumlusu İş İlanları

 Satış bir ürün ya da hizmetin maddi karşılığını alarak karşı tarafa devretme işidir. Birebir sıcak satış olduğu gibi teknolojinin gelişmesiyle birlikte tele satış, online satış, e-ticaret yoluyla satış gibi farklı satış kanalları da devreye girmiştir. Saha satış sorumlusu iş ilanları üzerinden de görebileceğin gibi saha satış sorumluları; potansiyel müşterilere ulaşmanın yanı sıra sorumlu oldukları ürünü tanıtarak alım konusunda ikna etmeyi hedeflerler. Böylece hem kendi hedeflerine hem de çalıştıkları firmanın finansal hedeflerine katkı sağlamış olurlar. Müşterinin satın alma kararı verebilmesi için satış sorumluları farklı teknikler kullanırlar. Bunların arasında; ürünün alıcıya farklı araçlar vasıtasıyla tanıtılması, reklam, sosyal medyanın aktif ve verimli kullanımı, ikna teknikleri gibi teknikler yer alır. Ürün satışını yanında hizmet satışı da saha satış sorumlularının alanına girer. Müşteri beklentileri dikkate alınarak uygulanan satış teknikleri saha satış sorumlularının performansına olumu yansır. Saha satış sorumlusu iş ilanları sayfasında firmaların farklı satış kanalları için saha satış sorumlusu aradıklarını göreceksin. Daha detaylı bilgiye saha satış sorumlusu iş ilanları sayfasındaki farklı ilanları inceleyerek ulaşabilirsin. 

Saha Satış Sorumlusunun Görev ve Sorumlulukları


Saha satış sorumlusunun görevi farklı satış kanallarını kullanarak potansiyel müşterilere ulaşmanın yanı sıra mevcut müşterileri de portföyde tutabilmek için çalışmalar yürütmektir. Saha satış sorumlusu iş ilanları üzerinden başvuru yaparken işin genel olarak aşağıdaki sorumlulukları içerdiğini bilmende fayda var. Saha satış sorumlusu iş ilanları sayfasını incelerken aşağıdaki görev ve sorumlukların bir kısmını içerdiğini görürsün. 

 • Sorumlu olduğu ürünler ile ilgili yeni pazarlar bularak firmanın satış hedefine katkı sağlamak.
 • Mevcut müşteri portföyünü kaybetmeden yeni müşteriler bularak firmanın satış ağının genişlemesine katkı sağlamak.
 • Farklı satış teknikleri kullanarak olabildiğince fazla müşteriye ulaşmak.
 • (CRM)Müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti konusunda çalışmalar yürütmek.
 • Fiyat teklifi hazırlayarak potansiyel müşterilerle paylaşmak
 • Satış sözleşmeleri hazırlayarak çalıştığı firmayı güvene almak.
 • Aylık, yıllık ve potansiyel satış raporları hazırlayarak üst yönetimle paylaşmak.
 • Olası pazarlar hakkında bilgi toplayarak sonraki yıllara ait satış bütçesini oluşturmak.
 • Satış sonrası destek adımı olarak olası şikâyet yönetiminde rol almak.

Saha satış sorumlusu iş ilanları üzerinden başvurunu yaparken saha satışının sipariş müşteriden alınmasından müşteriye ulaşana kadar olan bir süreç yönetimi olduğunu bilmende fayda var. Bu arada sözleşme ve bütçe yönetimi konusunda da bilgi sahibi olman sürdürülebilir bir performans sergilemene katkı sağlar. Saha satış sorumlusu arayan firmalar için müşteri memnuniyeti önemli bir performans göstergesi olduğundan müşteri memnuniyeti bir saha satış sorumlusunun en önemli başarı kriteridir. Sadece satış değil sonraki takip de müşteri memnuniyeti konusunda önemlidir. 

Saha Satış Sorumlusunun Çalışabileceği Alanlar

Saha satış sorumlusu iş ilanları üzerinden başvuru yapmak istediğinde oldukça geniş bir çalışma alanı olduğunu görürsün. Hemen hemen her iş alanında mutlaka saha satış sorumlusuna ihtiyaç duyulur. Saha satış sorumlusu olarak çalışabileceğin iş alanları aşağıdaki gibidir.

 • Perakende sektörü,
 • Bilişim sektörü,
 • Telekomünikasyon alanı,
 • İlaç sektörü,
 • Otomotiv sektörü,
 • Eğitim sektörü.

Yukarıdaki sektörlerden de görebileceğin gibi üretimden iletişime kadar oldukça geniş bir alanı vardır. Saha satış sorumlusu iş ilanları üzerinde yukarıdaki sektörlerden birine iş başvurusu yaparak, kariyerini satış alanında ilerletebilirsin. Üretim yapan firmalarda ürün satışı yapabileceğin gibi eğitim ve bilişim sektöründe hizmet ve teknoloji satışı yapabilirsin. Satışını yapmak istediğin ürüne saha satış sorumlusu iş ilanları sayfasını inceleyerek karar verebilirsin. 

Saha Satış Sorumlusunun Alması Gereken Eğitimler

Saha satışı dinamik ve keyifli bir iştir. Saha satış sorumlusu olmak için aranan üniversite eğitimi firmanın faaliyet gösterdiği sektöre göre değişir. Bazı sektörler sözel ya da eşit ağırlık eğitimi veren üniversite bölümlerden mezun olan adayları tercih ederken bazı sektörlerin tercihi mühendislik mezunlarıdır. Bazı saha satış sorumlusu ilanları ise sadece deneyim ve tecrübe talep eder. Saha satış sorumlusu iş ilanları sayfasını incelediğinde bir saha satış sorumlusunun müşteri ilişkileri dışında da sahip olması gereken beceriler olduğunu görürsün. Bazı beceriler deneyimle kazanılabilirken sürdürülebilir performans için teknik eğitim gereklidir. Saha satış sorumlusu olarak çalışmak istersen alabileceğin bazı eğitimler aşağıdaki gibidir.

 • Temel satış becerileri,
 • Stratejik satış yöntemleri,
 • Müşteri odaklı satış teknikleri,
 • Perakende yönetimi,
 • Tüketici davranışları ve satın alma,
 • Zor müşterilerle başa çıkabilme,
 • İkna teknikleri,
 • İleri satış becerileri,
 • Satışta çözüm odaklılık,
 • Kilit müşteri yönetimi.

Yukarıdaki eğitimleri incelediğinde temel satıştan stratejik satışa kadar farklı seviyelerdeki eğitimleri görürsün. Saha satış sorumlusu ilanları üzerinden başvurunu yapmadan önce ihtiyaç duyduğun eğitimlere de göz atabilirsin. Sektörde yeniysen temel satış becerileri eğitimi tam sana göre… Bunun yanı sıra müşteri odaklı satış teknikleri ve ikna teknikleri de ilk aşamada alabileceğin eğitimler arasında sayılabilir. Sektör deneyimin fazlaysa ve eğitimlerle de desteklediysen dijital pazarlama ve satış yöntemleri ile ilgili eğitimler alarak kendini geliştirebilirsin. Saha satış sorumlusu arayanlar, müşteri ilişkileri kuvvetli, ikna kabiliyeti yüksek çalışan taleplerini saha satış sorumlusu iş ilanları üzerinden iletirler. 

Saha Satış Sorumlusu Olabilmek için Aranan Nitelikler

Saha satış sorumlusu iş alanı müşteriyle sürekli iletişimi olan bir alandır. Saha satış sorumlusu iş ilanları sayfasındaki ilanları incelediğinde bir saha satış sorumlusunda aranan nitelikleri detaylı olarak görebilirsin. Bununla birlikte saha satış sorumlusunda aranan nitelikleri genel olarak aşağıdaki gibi listelemek mümkündür.

 • Sorumlu olduğu ürün ya da hizmet hakkında detaylı bilgi sahibi,
 • Müzakere ve ikna becerisi yüksek,
 • Aktif dinleme becerisine sahip,
 • Zaman yönetimi yapabilme becerisi olan,
 • İş takibi konusunda disiplinli,
 • Ekip çalışmasına uygun,
 • Raporlama ve sunum becerisi gelişmiş,
 • Planlı ve stratejik çalışabilen,
 • Seyahat engeli olmayan.

Saha satış sorumlusunun temel görevi mal ya da ürün satmaktır. Satış ise farklı beceriler gerektiren bir iştir. Yukarıdaki bazı beceriler kişinin yapısında olup geliştirebileceği beceriler olsa da birçok becerinin gelişmesi için eğitim ve deneyim gerekir. Saha satış sorumlusu iş ilanları sayfasını incelediğinde bu niteliklerinin çoğunun talep edildiğini görürsün. İlanları incelerken sayfadaki tüm saha satış sorumlusu iş ilanlarına ulaşabileceğin gibi sadece güncel saha satış sorumlusu iş ilanları sayfasını da inceleyebilirsin. 

Saha Satış Sorumlusu Maaşları

Saha satış sorumlusu maaşları değişkendir. Sektör deneyimin varsa ve geniş bir müşteri portföyün varsa işe yeni girmiş bir saha satış sorumlusundan daha fazla maaş alabilirsin. Bunun yanı sıra prim usulü çalışma söz konusu olduğundan yaptığın satış oranında da prim alırsın. Hem maaş hem de alacağın prim sektöre göre de değişir. Saha satış sorumlusu iş ilanları üzerinden başvurunu yaptığında prim usulü çalışacağını da bilirsin. Dolayısıyla portföyüne yeni müşteriler katarak ve mevcut müşterilerin devamlılığını sağlayarak kayda değer bir maaşa ulaşabilirsin. 

Saha Satış Sorumlusu İş İlanları Başvurusu

Kariyer hayatına saha satış sorumlusu olarak devam etmek istiyorsan ilk yapman gereken şey firmaların sana ulaşabileceği bir platformdur. Kariyer.net kullanıcı dostu ara yüzüyle saha satış sorumlusu iş ilanları üzerinden iş bulabilmen konusunda seni destekler. Bunun için yapman gereken ilk detay Kariyer.net üyeliğidir. Sonrasında ise oluşturacağın güçlü bir öz geçmiş ile saha satış sorumlusu iş ilanları sayfası üzerinden istediğin işlere başvurabilirsin. Öz geçmişinin güçlü olması başvurduğun firmaların sana ulaşabilmesini kolaylaştırır. Bunun yanı sıra öz geçmişini başvuru yapmadığın firmalara da açarak başvurmasan bile sana ulaşmalarını sağlayabilirsin. İstersen özgeçmişini görmesini istemediğin firmaları engelleyebilirsin. Başvuru yaparken farklı parametrelere göre filtreleme yapabilirsin. Geçmiş tarihlerde yayınlanmış ilanları görüntüleyebileceğin gibi saha satış sorumlusu iş ilanları yeni sekmesinden ilk defa yayınlanmış ilanları görebilirsin. Saha satış sorumlusu iş ilanları sayfası şehre, çalışma şekline, departmana ve sektöre göre de filtre uygulamana izin verir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Saha Satış Sorumlusu iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Saha Satış Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Saha Satış Sorumlusu iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Saha Satış Sorumlusu iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Saha Satış Sorumlusu pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Saha Satış Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Saha Satış Sorumlusu iş ilanlarına erişebilirsin.

Saha Satış Sorumlusu iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Saha Satış Sorumlusu için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur