3732

Saha Satış Temsilcisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Saha Satış Temsilcisi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 75 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Saha Satış Temsilcisi İş İlanları

Saha satış temsilciliği pazarlama alanında faaliyet gösteren, belirli bir sektörle sınırlanmaksızın birçok firmada çalışma şansı bulabilen bir meslek grubudur. Ürün satışı yapan firmalar müşterilerine ürünlerini tanıtmak, müşteri portföyünü genişletmek, satış potansiyellerini artırmak amacıyla, saha satış temsilcileri aracılığı ile müşterilere/potansiyel müşterilere ulaşır ve birebir görüşmeler gerçekleştirirler. Günümüzde teknolojinin sağladığı imkânlar ile birlikte firmaların satış departmanları yaygın olarak telefon aracılığı ile ulaşmayı tercih etse de, birçok firma daha geleneksel bir yol olan saha satışına da yönelmiştir. Saha satış temsilcileri bu anlamda firmaların müşterilerle arasındaki köprü gibi iş görürler. Firmalar için saha satış temsilcilerinin potansiyelleri firmanın potansiyelini etkileyen en önemli unsurlardandır. Saha satış temsilcisi iş ilanlarına kariyer.net’i ziyaret ederek ulaşabilirsin.

Saha Satış Temsilcisi Ne İş Yapar?

Saha satış temsilcisi iş ilanları Ankara ve diğer şehirlerde yayınlananlarda belirtilen görev tanımlarına göre saha satış temsilcileri, temel iş sahaları müşteriler olmak üzere başka birçok iş ile de ilgilenirler. Bağlı bulunduğu firmanın müşteri portföyünü genişletecek fikirler üretir. Haftalık, aylık, yıllık  planlar üretir. Pazarlama ve tanıtım fikirleri geliştirir. Müşterilere ziyaretler gerçekleştirir. Ürünün tanıtımını yapar. Müşteriye bilgi verir, sorularını cevaplar, satış işlemlerini gerçekleştirir. Müşterilerden ürüne dair geri dönüş alır. Satış işlemleri, müşteriler ile ilgili analiz ve raporlar hazırlar. Bu raporları üst yönetime sunar. Satış amacı ile sözleşme hazırlar. Müşterilerin geri dönüşlerine göre yeni pazarlama ve tanıtım faaliyetleri geliştirir. Dönüşleri yönetime bildirir. Firmaya yeni müşteriler kazandırmaya çalışır. Bu yönde geliştirdiği fikir ve projeleri işletme ile paylaşır.

Saha Satış Temsilcisi Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel saha satış temsilcisi iş ilanlarında aranan özellikler firmaya göre değişebilir. Genel olarak sahip olman gereken özellikler ise şunlardır:

  • İletişim becerilerin gelişmiş olmalı. Diksiyonun düzgün, hitabetin etkili olmalı.
  • İkna kabiliyetine sahip olmalısın.
  • Analiz yeteneğin gelişmiş olmalı. Müşteriyi iyi analiz edebilmeli, isteklerini iyi anlayabilmelisin. 
  • Temel bilgisayar programlarını(microsoft office) kullanabiliyor olmalısın.
  • Sabırlı ve güler yüzlü olmalısın. Müşterilere ve diğer çalışanlara karşı doğru yaklaşım geliştirebilmelisin.
  • Satış ve pazarlama ile ilgili bölümlerden mezun olmak da tercih sebebidir. Bu bölümlerden mezun olmasa bile bu alana dair eğitimi olan adaylar tercih edilebilir. 
  • Dışa dönük, sosyal ilişkileri güçlü kişiler için bu meslek daha uygundur. 
  • Bu alanda kendini geliştirmeye istekli olman da önemlidir. İşverenler genellikle saha satış temsilciliği alanında kariyer hedefleyen adayları tercih ederler.
  • Enerjik olmalısın. Seyahat engelin olmamalı.

Saha satış temsilcisi iş ilanlarına başvurmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Saha satış temsilcisi olmak için üniversitelerin halkla ilişkiler, pazarlama, işletme gibi bölümlerinden mezun olmak gerekir. Ancak bu bölümlerden mezun olmayan adaylar da bu alanda kariyer hedefleyebilirler. Pazarlama alanında eğitim ve sertifika almış olmak tercih sebebidir. Pazarlama departmanında çalışmaya istekli olmak, istenen özelliklere sahip olmak saha satış temsilciliği için bazı durumlarda diplomadan daha önemli olabilir.

Saha satış temsilcisi olarak çalışmanın avantajları nelerdir?

Saha satış temsilcisi olarak çalışmanın birinci avantajı çok fazla teknik bilgi gerektirmeden pek çok kişinin yapabileceği bir meslek olmasıdır. İstenen özelliklere sahip olan kişiler, saha satış temsilcisi iş ilanları bay ve bayanlar için yayınlananlara başvurabilir. Bir diğer avantajı da kişinin kendini geliştirmesine, meslekte ilerlemesine olanak tanımasıdır. Bu alanda çalışan kişiler deneyimlerini artırıp kendilerini geliştirdikçe ücretleri artabilir ve tercih edilen elemanlar haline gelebilirler.

Saha satış temsilcilerinin çalışma şartları nasıldır?

Saha satış temsilcileri mesleğin adından da anlaşılacağı gibi firmaların sahadaki personelleridir. İşleri seyahat etmeyi gerektirebilir. Müşterilere ziyaretler gerçekleştirirler. İletişim üzerine kurulu bir meslektir. Ayakta çalışma konusunda sorun yaşamayan adaylar için daha uygundur. Esnek çalışma saatleri de söz konusu olabilir. Bu çalışma şartları sana uygunsa saha satış temsilcisi iş ilanları bayan ve bay kategorilerine başvuruda bulunabilirsin.

Saha satış temsilcisi olarak part time çalışma imkânı bulabilir miyim?

Saha satış temsilcisi olarak part time ya da full time çalışma imkânı bulabilirsin. Saha satış temsilcilerinin bazıları da esnek çalışma saatleri ile çalışırlar. Part time çalışmak istiyorsan kariyer.net’i ziyaret ederek çalışma şeklini yarı zamanlı olarak seçebilir ve yalnızca part time çalışma imkânı sunan iş ilanlarını görüntüleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Saha satış temsilcisinin çalışma koşulları nasıldır?

Saha satış temcilcileri görev aldıkları sektörde aktif olarak çalışmaktadırlar. Satış yaptıkları ürünlerin direkt tanıtım ve satışını yapan saha satış personelleri bu nedenle müşteriler ile birebir iletişim halinde olmaktadır. Çalışma koşulları firma ve faaliyet alanına göre değişmektedir. Sende bu alanda bir kariyer hedefi planlıyorsan çalışmak istediğin sektöre göre satış temcilcilerinin çalışma koşulları hakkında araştırma yapabilirsin. Kariyer hedefine göre sana en uygun sektör ve koşullarda iş olanaklarına kariyer.net üzerinden Cv oluşturarak başvuru yapabilirsin.

Saha satış temsilcisi ne iş yapar?

Satış temsilcileri çalıştıkları kurumların işleyişine göre birtakım görev sorumluluklar üstlenirler. Çalıştığı sektör ve satışını yaptığı ürün ile ilgili pazar araştırması yapma, firmaya yeni müşteri kazandırma, müşteri taleplerini değerlendirmek, yapılan satışlar ile ilgili sözleme düzenleme gibi görevler saha satış temsilcilerinin iş tanımlarında yer almaktadır. Bunun yanı sıra firmanın kazancını gözeterek en iyi satış ve ödeme koşullarında müşteri teklifleri hazırlamakta görevlerinin başında geliyor. Satışı yapılan ürünlerinin tanıtım ve tedarik organizasyonuna da dahil olmaktadır.

Saha satış temsilcisi olmak için hangi bilgisayar programlarına hakim olunmalıdır?

Saha satış temsilcileri akademik eğitimlerinin yanı sıra bazı nitelik ve satış becerilerine sahip olmaktadırlar. Bu nedenle bu alanda alınan eğitim ve sertifikalar iş arayışında sana avantaj kazandırmaktadır. Sipariş takibi, satış rapolamları ve verilerin dijital ortama aktarımı gibi işleri yapmak için bilgisayar ofis programlarına hakim olmak gerekmektedir. Bu nedenle MS office programlarını ve çeşitli sunum programları bilmek mesleğini yaparken kolaylık ve avantaj kazandırır. Firmaların istediği özel program ve kriterleri ise kariyer.net üzerindeki saha satış temsilcisi ilanlarından takip edebilirsin.

Saha satış temsilcisi pozisyonunda part-time iş imkanı var mı?

Saha satış temsilcileri geniş sektörlerde iş imkanlarına sahip olmaktadır. Bu sektörlerde tam veya yarı zamanlı iş olanakları bulunuyor. Saha satış temsilcisi olarak part time çalışmak istiyorsan kariyer.net üzerinden part time iş ilanlarını seçebilirsin. Arama kriterlerinden part time ilanların yanı sıra farklı sektörleri seçerek sana en uygun iş imkanlarını görüntüleyebilirsin. Saha satış temsilcilerinin part time iş süreleri ve çalışma günleri çalışacak firmalara göre farklılık göstermektedir. Sende oluşturduğun CV ile ilanlara başvuru yaparken bu ayrıntıları inceleyebilirsin.

notifications İş Alarmı kur