Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
3770

Saha Satış Temsilcisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Saha Satış Temsilcisi cancel
Myros
Saha Satış Temsilcisi
Myros
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Sektöründe Öncü Firma
Sinop Saha Satış Temsilcisi
Sektöründe Öncü Firma
Sinop İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Sektöründe Öncü Firma
Erzincan Saha Satış Temsilcisi
Sektöründe Öncü Firma
Erzincan İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 76 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Saha Satış Temsilcisi İş İlanları

Saha satış temsilciliği pazarlama alanında faaliyet gösteren, belirli bir sektörle sınırlanmaksızın birçok firmada çalışma şansı bulabilen bir meslek grubudur. Ürün satışı yapan firmalar müşterilerine ürünlerini tanıtmak, müşteri portföyünü genişletmek, satış potansiyellerini artırmak amacıyla, saha satış temsilcileri aracılığı ile müşterilere/potansiyel müşterilere ulaşır ve birebir görüşmeler gerçekleştirirler. Günümüzde teknolojinin sağladığı imkânlar ile birlikte firmaların satış departmanları yaygın olarak telefon aracılığı ile ulaşmayı tercih etse de, birçok firma daha geleneksel bir yol olan saha satışına da yönelmiştir. Saha satış temsilcileri bu anlamda firmaların müşterilerle arasındaki köprü gibi iş görürler. Firmalar için saha satış temsilcilerinin potansiyelleri firmanın potansiyelini etkileyen en önemli unsurlardandır. Saha satış temsilcisi iş ilanlarına kariyer.net’i ziyaret ederek ulaşabilirsin.

Saha Satış Temsilcisi Ne İş Yapar?

Saha satış temsilcisi iş ilanları Ankara ve diğer şehirlerde yayınlananlarda belirtilen görev tanımlarına göre saha satış temsilcileri, temel iş sahaları müşteriler olmak üzere başka birçok iş ile de ilgilenirler. Bağlı bulunduğu firmanın müşteri portföyünü genişletecek fikirler üretir. Haftalık, aylık, yıllık  planlar üretir. Pazarlama ve tanıtım fikirleri geliştirir. Müşterilere ziyaretler gerçekleştirir. Ürünün tanıtımını yapar. Müşteriye bilgi verir, sorularını cevaplar, satış işlemlerini gerçekleştirir. Müşterilerden ürüne dair geri dönüş alır. Satış işlemleri, müşteriler ile ilgili analiz ve raporlar hazırlar. Bu raporları üst yönetime sunar. Satış amacı ile sözleşme hazırlar. Müşterilerin geri dönüşlerine göre yeni pazarlama ve tanıtım faaliyetleri geliştirir. Dönüşleri yönetime bildirir. Firmaya yeni müşteriler kazandırmaya çalışır. Bu yönde geliştirdiği fikir ve projeleri işletme ile paylaşır.

Saha Satış Temsilcisi Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel saha satış temsilcisi iş ilanlarında aranan özellikler firmaya göre değişebilir. Genel olarak sahip olman gereken özellikler ise şunlardır:

  • İletişim becerilerin gelişmiş olmalı. Diksiyonun düzgün, hitabetin etkili olmalı.
  • İkna kabiliyetine sahip olmalısın.
  • Analiz yeteneğin gelişmiş olmalı. Müşteriyi iyi analiz edebilmeli, isteklerini iyi anlayabilmelisin. 
  • Temel bilgisayar programlarını(microsoft office) kullanabiliyor olmalısın.
  • Sabırlı ve güler yüzlü olmalısın. Müşterilere ve diğer çalışanlara karşı doğru yaklaşım geliştirebilmelisin.
  • Satış ve pazarlama ile ilgili bölümlerden mezun olmak da tercih sebebidir. Bu bölümlerden mezun olmasa bile bu alana dair eğitimi olan adaylar tercih edilebilir. 
  • Dışa dönük, sosyal ilişkileri güçlü kişiler için bu meslek daha uygundur. 
  • Bu alanda kendini geliştirmeye istekli olman da önemlidir. İşverenler genellikle saha satış temsilciliği alanında kariyer hedefleyen adayları tercih ederler.
  • Enerjik olmalısın. Seyahat engelin olmamalı.

Saha satış temsilcisi iş ilanlarına başvurmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Saha satış temsilcisi olmak için üniversitelerin halkla ilişkiler, pazarlama, işletme gibi bölümlerinden mezun olmak gerekir. Ancak bu bölümlerden mezun olmayan adaylar da bu alanda kariyer hedefleyebilirler. Pazarlama alanında eğitim ve sertifika almış olmak tercih sebebidir. Pazarlama departmanında çalışmaya istekli olmak, istenen özelliklere sahip olmak saha satış temsilciliği için bazı durumlarda diplomadan daha önemli olabilir.

Saha satış temsilcisi olarak çalışmanın avantajları nelerdir?

Saha satış temsilcisi olarak çalışmanın birinci avantajı çok fazla teknik bilgi gerektirmeden pek çok kişinin yapabileceği bir meslek olmasıdır. İstenen özelliklere sahip olan kişiler, saha satış temsilcisi iş ilanları bay ve bayanlar için yayınlananlara başvurabilir. Bir diğer avantajı da kişinin kendini geliştirmesine, meslekte ilerlemesine olanak tanımasıdır. Bu alanda çalışan kişiler deneyimlerini artırıp kendilerini geliştirdikçe ücretleri artabilir ve tercih edilen elemanlar haline gelebilirler.

Saha satış temsilcilerinin çalışma şartları nasıldır?

Saha satış temsilcileri mesleğin adından da anlaşılacağı gibi firmaların sahadaki personelleridir. İşleri seyahat etmeyi gerektirebilir. Müşterilere ziyaretler gerçekleştirirler. İletişim üzerine kurulu bir meslektir. Ayakta çalışma konusunda sorun yaşamayan adaylar için daha uygundur. Esnek çalışma saatleri de söz konusu olabilir. Bu çalışma şartları sana uygunsa saha satış temsilcisi iş ilanları bayan ve bay kategorilerine başvuruda bulunabilirsin.

Saha satış temsilcisi olarak part time çalışma imkânı bulabilir miyim?

Saha satış temsilcisi olarak part time ya da full time çalışma imkânı bulabilirsin. Saha satış temsilcilerinin bazıları da esnek çalışma saatleri ile çalışırlar. Part time çalışmak istiyorsan kariyer.net’i ziyaret ederek çalışma şeklini yarı zamanlı olarak seçebilir ve yalnızca part time çalışma imkânı sunan iş ilanlarını görüntüleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Saha Satış Temsilcisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Saha Satış Temsilcisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Saha Satış Temsilcisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Saha Satış Temsilcisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Saha Satış Temsilcisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Saha Satış Temsilcisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Saha Satış Temsilcisi iş ilanlarına erişebilirsin.

Saha Satış Temsilcisi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Saha Satış Temsilcisi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.