29

Sakarya Muhasebe İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Muhasebe cancel
Sakarya cancel
Happy İnsan Kaynakları
Genel Muhasebe Uzmanı
Happy İnsan Kaynakları
İstanbul (Tümü) +30 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
SNT REGİOCOM İLETİŞİM MERKEZİ LİMİTED ŞİRKETİ
Muhasebe Elemanı - Sakarya
SNT REGİOCOM İLETİŞİM MERKEZİ LİMİTED ŞİRKETİ
Sakarya İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
DSG İnsan Kaynakları
Maliyet Muhasebesi Şefi (Sakarya)
DSG İnsan Kaynakları
Sakarya İş Yerinde
Tam zamanlı
9 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sakarya Muhasebe İş İlanları

Türkiye’nin kalabalık şehirlerinden olan Sakarya’da ekonomi oldukça gelişmiştir. Sakarya’da pek çok sanayi ve ticaret şirketi bulunur. Bunların yanı sıra inşaat sektöründe de gelişmiş olan Sakarya’da pek çok farklı şirket muhasebeci arar. Genel muhasebeden ya da ön muhasebeden sorumlu olan adaylar Sakarya muhasebe iş ilanları sayfasına başvuru yaparak bu şirketlerde çalışabilirler. Bu kurumların varlıklarını ve kaynak hareketlerini kayıt altına alan, özetleyen, analiz eden ve sınıflandırma işlemini yapan muhasebeciler çeşitli departmanlarda çalışırlar. Sakarya’da yer alan kurumların finansal faaliyetlerini kayıt altında tutan ve vergi gibi yasal sorumlulukları takip eden muhasebeciler, aynı zamanda bu işlemleri yorumlar. Şirketlerin yayınlamış oldukları muhasebe sorumlusu, maliyet muhasebesi uzmanı, yurt dışı muhasebe uzman yardımcısı ve genel muhasebe müdürü gibi ilanlara başvuru yapan kişiler buralarda çalışma fırsatı yakalayabilir.

Sakarya Muhasebe İş Olanakları

Sakarya’da bulunan danışmanlık şirketleri, sanayi ve ticaret şirketleri, inşaat firmaları ya da satış ve pazarlama alanında çalışan şirketlerde iş imkanları bulunur. Bu şirketlerin muhasebe departmanlarında çalışmak için Sakarya ön muhasebe iş ilanları sayfası üzerinden başvuru yapılabilir. Günlük muhasebe kayıtlarını tutan, sisteme veri girişini yapan ve aynı zamanda makbuzları ve belgeleri arşivleyen muhasebeciler bağlı oldukları departmanın sözleşmeleri dahil tüm belgelerini arşivler. Muhasebe ile ilgili bölümlerden mezun olan ve deneyim sahibi kişiler bu şirketlerde rahatlıkla çalışabilirler. Sakarya iş ilanları muhasebe alanında çalışmak için başvuru yapan adaylardan MS office gibi programları kullanabildiklerine dair eğitim belgeleri beklenir. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan ve alanında deneyim sahibi kişiler, bu ilanlara başvuru yapabilirler. Motor teknolojileri şirketleri ve sanayi-ticaret alanında çalışan şirketler muhasebe sorumlusu adaylarından genel muhasebe konularına hakimiyet bekler. Bunların yanı sıra mali tabloları hazırlama konusunda tecrübeli olan ve aynı zamanda finans raporlama ve iş süreçlerine hakim adaylar, muhasebe sorumlusu olarak buralarda çalışabilirler. Analitik düşünce yapısına sahip olan ve aynı zamanda iletişim yönü kuvvetli kişiler şirketlerin finansal iş akışlarını takip ederek verilerin raporlanmasını sağlar. 

Sakarya Muhasebe İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Sakarya’da bulunan şirketlerde, muhasebe alanında çalışmak isteyenler için yayınlanan Sakarya muhasebe ilanları sayfasında dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar bulunur. Öncelikte işe başvuracak kişilerin muhasebe departmanının hangi alanlarında çalışacaklarına dikkat etmeleri gerekir. Muhasebeciler ön muhasebeci ve serbest muhasebeci olarak ayrılırlar. Şirketlerin yayınlamış oldukları ilanlarda ön muhasebe sorumlusu ya da genel muhasebe müdürü farklı görevlerle yükümlüdür. Bu sebeple ilanlara başvuru yaparken bunlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bunların yanı sıra genel nitelikler ve iş tanımlarına uygunluk da ilanı yayınlayan şirketlerin adayları işe alması bakımından önem arz eder. Adayların şirketlerin bekledikleri genel niteliklerin en az beş kriterine sahip olması ve iş tanımını dikkatlice okuyup istenen görevleri yapıp yapamayacağına karar vermesi gerekir. Sakarya yetiştirilmek üzere muhasebe iş ilanları kısmına başvuru yaparken aday kriterleri kısmında yer alan tecrübe, askerlik durumu ve eğitim seviyesi beklentisini karşılayabiliyor olmak gerekir. Bunların yanı sıra çalışma şekli ve çalışılacak departmanın bağlı olduğu firmayı da araştırıp beklentiler değerlendirilerek iş ilanlarına başvuru yapılabilir.

Muhasebeci Olarak Çalışan Birisi Ne İş Yapar?

Muhasebecilerin iş tanımları arasında genel olarak şirketin sahip olduğu ön muhasebe süreçlerini ve mali işleri yönetmek yer alır. Bunların yanı sıra cari hesap takibi de yapması gereken muhasebeciler, özlük dosyası ve dönem sonu süreç takibini de yaparlar. Sakarya muhasebe bürosu iş ilanlarına başvuru yapan ve işe alınan kişiler fatura işlem takibini yaparak bunların yanı sıra finansal iş akışlarını takip ederek raporlar. Muhasebecilerin görevleri arasında aynı zamanda aylık maliyet kapanışlarını planlamak yer alır. Bunların yanı sıra aylık ve yıllık bütçelerinin oluşturulmasına destek vererek raporlar hazırlar. Şirketin bağlı olduğu sistemdeki dönem açılış işlemlerinin kontrollerini yapması gereken maliyet muhasebesi uzmanları, aynı zamanda gerekli düzenlemeleri yaparak açılış işlemlerini tamamlar. Kontrol süreçlerini gözden geçirerek ve süreci periyodik olarak takip ederek işlerin yürütülmesini ve raporlanmasını sağlar.

Sakarya Muhasebe Sektöründe Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Sakarya muhasebe müdürü iş ilanları sayfasına başvuru yaparak muhasebeci olmak için öncelikle üniversitelerin ilgili lisans bölümünden mezun olmak gerekir. Bunların yanı sıra MS office gibi programları iyi derecede kullanan ve aynı zamanda Sakarya’da ikametgah eden kişiler muhasebe sektöründe çalışabilirler. Çalışma ortamları genel olarak şirketlerin ofis alanlarıdır. Bunların yanı sıra yurt dışı muhasebe uzmanları yurt dışına seyahat edebilirler.

Muhasebeci Olarak Çalışan Birisinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Muhasebeci olarak çalışacak kişilerin görev ve sorumlulukları arasında yurt dışında ya da yurt içinde bulunan üretim tesislerindeki mali işlerin takip edilmesi bulunur. Bunların yanı sıra şirketin mali raporlama işlemlerini yürüten muhasebeciler, genel muhasebe süreçlerinin de yürütülmesi doğrultusunda rol oynar. Dönemsel olarak vergi beyannamelerini vererek raporları ve mali işleri takip ederler.

Muhasebeci Olarak Çalışmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Muhasebeci olarak çalışmak için gereken belgeler arasında; MS office, logo ve netsis gibi muhasebe programların bilgisine sahip olunduğuna dair belgeler gerekir. Bunların yanı sıra erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olduklarına dair belgeler ve aynı zamanda muhasebeyle alakalı eğitim sertifikaları da kişilerden beklenir.

Muhasebeci Olmak İçin Hangi Bölümden Mezun Olmak Gereklidir?

Muhasebe departmanında görev almak için muhasebe ile ilgili bölümlerden mezun olmak gerekir. En az lise mezunu olması gereken kişiler, muhasebe eğitimi görmüş olmalıdır. Bunların yanı sıra üniversitelerin ilgili bölümlerinde ön lisans ya da lisans eğitimi almak şarttır. Ayrıca muhasebe müdürü ya da uzmanı olmak isteyen kişilerden yüksek lisans eğitimi de beklenebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sakarya Muhasebe iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Sakarya Muhasebe için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Sakarya Muhasebe iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Sakarya Muhasebe iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Sakarya Muhasebe iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Sakarya Muhasebe iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Sakarya Muhasebe iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Sakarya Muhasebe iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur