341

Sakarya Satış Danışmanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Satış Danışmanı cancel
Sakarya cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 7 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sakarya Satış Danışmanı İş İlanları

Müşterilerin beğenisine sunulacak ürünün veya hizmetin tanıtımını sağlayan, oluşan sorunlara çözüm üreten, müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışan personele satış danışmanı denir. Satış danışmanları, işletme açısından oldukça önemlidir. Müşteri ile işletme arasında bağ kurarlar. Satış danışmanı, müşteri memnuniyetini sağlaması durumunda şirketlerin kazancını artırır. Satış danışmanları, çalıştıkları kurumun kimliklerini yansıtırlar. Bu nedenle firmanın kurum kimliğine uygun hareket ederler. Satış danışmanları, mağazalarda görev alan ve müşterilere rehberlik eden çalışanlara verilen unvandır. Satış danışmanları, müşterilerin isteklerini anlayarak onlara maksimum fayda sağlamak isterler. Müşterinin doğru ürüne ulaşması için yardımcı olur. Satış danışmanları, sundukları hizmet veya ürünle ilgili oldukça fazla bilgi birikimine sahiplerdir. Sakarya satış danışmanı iş ilanları yayınlayan firmalar, belirlediği kriterlere uygun adayları istihdam eder.

Satış Danışmanı Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Satış danışmanı olmak isteyen kişiler için yükseköğrenim mezuniyeti şart değildir. Satış danışmanlığı sertifikalarına sahip olan kişiler, firmaların tercih aşamasında öne çıkar. Satış danışmanlığı mesleğini yapmak isteyen kişilerin hitap yeteneği oldukça güçlü olmalıdır. Hizmetin veya ürünün satışı için karşı tarafı ikna etmesi gerekir. Bu nedenle satış danışmanlarının kelime dağarcıkları geniş olmalı ve beden dilini güçlü şekilde kullanma kabiliyetine sahip olması gerekir. Sakarya satış danışmanı iş ilanları yayınlayan firmalar, adayların iletişim becerilerine özellikle dikkat eder. Sakarya bölgesi için açılan iş ilanlarına başvuru yapacak kişilerin bu bölgedeki firmalar için çalışması beklenir. Sakarya satış danışmanı ilanı yayınlayan firmalar, adayların iletişim becerisinin yanı sıra pratik düşünme kabiliyetine dikkat eder. Çözüm odaklı ve analitik düşünebilen kişiler, işverenlerin tercihi olur. Satış danışmanı iş ilanına sahip olan kimi firmalar, cinsiyet kriteri sunabilir. Örneğin bazı firmalar, Sakarya bayan satış danışmanı iş ilanları kategorisinde personel arayışını duyurur. Açılan satış danışmanı iş ilanlarının çoğu benzer kriterlere sahiptirler. Bu kriterler arasında ekip çalışmasına yatkınlık da yer alır. Adaylar başvuru yapmadan önce belirtilen kriterlere sahip olduklarından emin olmalıdırlar.

Sakarya Satış Danışmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Güncel Sakarya satış danışmanı iş ilanları seçenekleri incelenirken dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar bulunur. İlk olara adaylar ilanda belirtilen kriterlere uygunluğunu değerlendirmelidir. Aday, ilanda belirtilen kriterlere uygun olduğu durumda başvuru yapmalıdır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli nokta ise kişilerin ikamet ettiği adres ile şirketin bulunduğu konumun mesafesidir. Başvuru yapacak adayların, şirketin bulunduğu konuma yakın yerlerde ikamet ediyor olması avantaj sağlar. Kimi firmalar bu detayları özellikle ilanlarında belirtir. Sakarya Adapazarı iş ilanları, Adapazarı çevresinde ikamet eden, satış danışmanlığı kriterlerine uygun olan kişilere iş olanağı tanır. Sakarya Adapazarı satış danışmanı iş ilanları seçeneklerinde diğer satış danışmanı ilanlarıyla benzer kriterler görülür. Satış danışmanı arayan firmalar, başvuru yapan adayların belirttikleri kriterleri dikkatlice okuyarak ilana başvurmalarını önerirler. Bu nedenle kişilerin detaylara hakim olması oldukça önemlidir.

Satış Danışmanı Ne İş Yapar?

Satış danışmanları, ürün veya hizmeti müşterisine en iyi şekilde sunan ve satışını gerçekleştiren kişilerdir. Satış danışmanları sorumlu oldukları mağaza veya hizmetleri, beden dilini ve hitabetini en iyi şekilde kullanarak, müşterisine en doğru şekilde sunan vee satışını sağlayan kişilerdir. Satış danışmanları çoğunlukla insanlar ile iletişim halinde olurlar. Müşterisinin ihtiyaçlarını en doğru şekilde analiz ederler. Onların isteklerini en doğru şekilde anlarlar. İşletme ve müşteri arasında güvenli bir bağ yaratır. Bu sayede işletmenin satış hedeflerine ulaşmasını sağlar. Satış danışmanları tespit edilen olumsuzlukları düzenler ve ortadan kaldırırlar. Müşteri sorunlarına kulak verirler ve çözüm üretmeye çalışırlar. Sakarya satış danışmanı arayan firmalar, iş tanımını ilanlarında belirtir.
 

Satış Danışmanı İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Satış danışmanı iş ilanlarına başvuru yapacak olan adayların satış danışmanlığı eğitim sertifikasına sahip olmaları talep edilebilir. Kimi firmalar satış danışmanı ilanları için lise mezunu adayların başvurusunu bekler. Kimi kurumlar satış danışmanlığı ile ilgili eğitimler verir. Satış danışmanlığı için en az lise mezunu olmak birçok firma için yeterli olur. Sakarya satış elemanı iş ilanlarında belirtilen kriterler kısmında, varsa istenilen satış danışmanlığı belgesi veya eğitim düzeyi şartı belirtilir. Sakarya satış danışmanı arayanlar, eğitim ve belge şartlarını ilanlarında açıklar. Şirketler, belirttiği kriterlere uyum sağlayan adayların başvurusunu bekler. Diğer yandan çoğu firma belge ve eğitim konusunda kriter belirtmez ve tecrübe şartı sunar. Tecrübesiz adaylar için de yetiştirilmek üzere satış danışmanı iş ilanları görülebilir.

Satış Danışmanı Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Satış danışmanının görevlerinden en önemlisi ürünün veya hizmetin tanıtımını en doğru şekilde müşteriye yapmak olur. Bu ürünü ve hizmeti sunan satış danışmanından beden dilini ve hitabetini en doğru şekilde kullanması beklenir. Müşterisinin ihtiyacını en doğru şekilde analiz ettikten sonra onu en doğru ürüne veya hizmete ulaştırır. Müşterisine ürün veya hizmet satışı gerçekleştirdikten sonra oluşacak tüm şikayetleri takip etmekle yükümlü olur. 

Satış Danışmanı Nasıl Olunur?

Satış danışmanı olmak isteyen adaylar, satış danışmanlığı eğitimlerine katılarak bu sertifikaya sahip olabilir. Diğer yandan tecrübesiz adaylar, yetiştirilmek üzere satış danışmanı arayan firmalara başvuru yapabilir. 

Satış Danışmanı İş İlanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Satış danışmanlarının çalışma ortamı genellikle mağazalardır. İşletmelerin mağaza şubelerinden birinde çalışmakta olan bir satış danışmanı, belirtilen zaman aralıklarında işini gerçekleştirir. Çalışma zaman dilimi ve koşulları firmalara göre farklılık gösterebilir. Çalışma ortamı ve koşulları hakkındaki detaylar iş ilanlarında belirtilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sakarya Satış Danışmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Sakarya Satış Danışmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Sakarya Satış Danışmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Sakarya Satış Danışmanı güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Sakarya Satış Danışmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın Sakarya Satış Danışmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Sakarya iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

Sakarya Satış Danışmanı iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Sakarya Satış Danışmanı iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur