393

Samsun Satış Danışmanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Satış Danışmanı cancel
Samsun cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 8 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Samsun Satış Danışmanı İş İlanları

Satış danışmanı bir hizmetin ya da bir ürünün tüketiciye sunumu ve ürünün ya da hizmetin neden olduğu sorunlar ile ilgili müşteri memnuniyetini sağlamaya yönelik çalışmaları yöneten kişidir. Her işletmenin kendine ait bir pazarlama planı vardır. Bu planı uygulamaya geçirmek de satış danışmanının görevidir. Yani satış danışmanlarının, firma için önemli görevlerden sorumlu olduklarını söylemek mümkündür. Bu nedenle satış danışmanlarının pazarlama tekniklerini ve planlarını iyi özümsemiş olmaları gerekir. Bunun yanında Samsun satış danışmanı iş ilanları yönünden oldukça zengin bir şehirdir. Bünyesinde birçok mağaza, birçok sigorta şirketi, birçok işletme bulunan Samsun satış danışmanı arayan birçok firmaya da ev sahipliği yapar. Samsun’da satış danışmanı olarak görev alınabilecek çeşitli birçok işletme bulunur.  Örneğin bir kıyafet mağazası ya da bir sigorta şirketi satış danışmanı arayabilir. Bazı işletmeler de bünyesinde çalışacak olan satış temsilcisinin kadın olmasını tercih edebilir. Samsun’da yaşayan ve satış temsilcisi olmak isteyen bayan adaylar Samsun satış danışmanı iş ilanları bayan diye belirterek arama yapabilir. Samsun büyük ve gelişmiş bir şehir olması yönüyle hizmet sektöründe ilerlemiş bir şehirdir. Satış danışmanları sigorta şirketinden teknoloji mağazalarına kadar birçok alanda iş bulabilir. Bu nedenle Samsun satış danışmanı arayan firmalar yönünden çok zengindir. Samsun satış danışmanı iş ilanları hakkında verilecek genel bilgiler bunlardır.

Samsun’da Satış Danışmanı İş Olanakları Nelerdir?

Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin en büyük şehirlerinden biridir. Bu yönüyle de ürün tanıtımı yapabilecek, hizmet sektörüne ihtiyaç duyan kalabalık bir şehir olduğu söylenebilir. Yani Samsun’da hizmet ve pazarlama sektöründe birçok iş kolu bulunur. Bu nedenle Samsun’da satış danışmanlarının iş bulabileceği birçok yer vardır. Satış danışmanlarının çalışabileceği sektörler düşünülürse giysi mağazası, teknoloji mağazası, şirketlerin pazarlama bölümü, takı toka mağazaları, market gibi birçok insanın temel ihtiyaçlarını karşılayan sektörlerde hizmet verebileceği görülür. Güncel Samsun satış danışmanı iş ilanlarına bakılırsa otomotiv sektöründe, yiyecek sektöründe, bankalarda ve mühendislik şirketlerinde satış temsilcileri arandığı görülür. Yani satış danışmanlığı, birçok meslekten daha fazla sektörle yakından alakalı bir meslek dalıdır. Tüm bunlara ek olarak Samsun satış danışmanı iş ilanları yeni dönemde tüketimin ve taleplerin artmasıyla daha da yaygınlaşmıştır. Yani satış danışmanı mesleğinin yükselişte olduğu söylenebilir. Samsun’da satış danışmanı mesleğinin icra edebileceği alanlara bunlar örnek verilebilir.

Samsun Satış Danışmanlığı İş İlanlarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Satış danışmanlığı, birçok sektörde yer alabilecek bir meslektir. Bu nedenle satış danışmanı iş ilanlarında aranan vasıflar da değişiklik gösterir. Örneğin bir giyim mağazasında satış temsilcisi olmak için sizden güler yüzlü olmanız ve iyi bir diksiyona sahip olmanız beklenirken büyük bir şirketin satış temsilcisi olduğunuzda yabancı dil bilmeniz beklenebilir. Bu nedenle iş ilanlarında ilk dikkat edilmesi gereken nokta ilandaki şartlara uygun olunup olunmadığıdır. Bunun yanında çalışılacak işletmenin konumu, vereceği ücret, çalışma saatleri gibi detaylar da çok önemlidir. İşletmeler satış danışmanlığı konusunda deneyim arayabilir. Buna ek olarak bazı işletmeler sürücü ehliyeti de isteyebilirler. Sektöre göre kadın ya da erkek satış temsilcisi tercih edebilecek firmalar da vardır. Yani Samsun iş ilanları bayan satış danışmanı ya da erkek satış danışmanı olarak ayrıca belirtilebilir. Satış danışmanı adayları iş ilanlarını dikkatle okuyup kendi şartlarını göz önünde bulundurarak uygun olan sektörde çalışmalıdır. Örneğin otomotiv sektöründe daha önce çalışmış ya da bu konuda eğitim almış biri daha çok bu sektöre yönelmeliyken giyim mağazası satış danışmanlığı konusunda tecrübeli biri bu alanda bir iş seçmeli ya da seçeceği sektörle ilgili bir eğitim almalıdır. Satış danışmanlığı iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken noktalara genel anlamda bunlar örnek verilebilir.

Satış Danışmanı Ne İş Yapar?

Satış danışmanları, işletmelerin satış ve pazarlama kısmında etkin rol alan, satışların planlanması, siparişlerin alınması, satışla ilgili sorunların giderilmesi, müşteri memnuniyetinin sağlanması gibi konularda görevli elemanlardır. Satış danışmanlarının bünyesinde bulundukları şirkete karşı birçok sorumluluğu vardır. Bunlar; müşterilerin ne istediğini tespit edip müşteri ziyaretleri yaparak bulunduğu işletmedeki yeniliklerden onları haberdar etmek ve müşterilerin şikayetlerini dinlemektir. Bunun yanında kişi, ürün tanıtımı yaparken jest ve mimiklerine, ses tonunu nasıl kullandığına ve diksiyonuna dikkat etmelidir. Satış danışmanı, müşterinin ne istediğini anlayarak ona en doğru hizmeti vermelidir. Müşterinin kararsızlık anlarında ona yardımcı olmak ve ihtiyaçları doğrultusundaki ürünü almaya teşvik etmek görevlerinden biridir. Müşteriyi iyi anlamalı, neye ihtiyacı olduğundan emin olmalıdır. Alınan siparişlerin zamanında ulaştırılıp ulaştırılmadığına dikkat etmelidir. Bir ürünün satışından sonraki hizmetlerde de satış danışmanı görev alır. Satışlarla yakından ilgilenip bir sorun anında yöneticiyi bilgilendirmek satış sorumlusunun görevidir. Müşterilerle anketler yapıp müşteri memnuniyetini ölçmeli ve sonuca göre memnuniyet seviyesini arttıracak çalışmalar yapmalıdır. Satış danışmanı birçok konuda görevine hakim olmalıdır. 

Samsun’da Satış Danışmanlarının Çalışma Koşulları Ve Çalışma Ortamı Nasıldır?

Satış danışmanlarının çalışma ortamı genel anlamda işletmelerdir. Satış danışmanları; giyim mağazası, gıda mağazası, marketler, teknoloji marketleri, telekomünikasyon şirketleri, sigorta şirketleri, mühendislik şirketleri, otomotiv sektörü ve daha birçok alanda çalışabilirler. Genelde çalışma ortamı bünyesinde çalıştığı işletmede veya farklı ortamlarda olabilir. Mağazaların çalışma ortamı ve durumuna göre çalışma alanları farklılık gösterebilir. Samsun mağaza satış danışmanı iş ilanları sayfasını incelerken bu tür durumlara dikkat edilmelidir. Satış danışmanı adayı iş ilanlarına başvururken kendisi için en uygun olan iş ilanını tercih etmelidir. Şartları firma ile en baştan konuşmalıdır. Satış danışmanlarının çalışma ortamında iletişim kurduğu insanlar genelde müşteriler ve yöneticilerdir. Çalışma koşullarında dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de ev ziyaretleri talebidir. Firmaların isteğine göre tüm gün boyunca farklı müşterilerin evini gezmek gerekebilir. Bu bazı satış danışmanı adayları için zorluk yaratabilir. Kısaca satış danışmanlığının koşulları konusunda iş ilanlarına dikkat edilmelidir. Çalışma ortamı ve koşulları firmadan firmaya değişiklik gösterir.

Samsun’da Satış Danışmanı Olmak İçin Hangi Yetenekler Gereklidir?

Satış danışmanı olmak göründüğü kadar kolay değildir. Bu mesleği en iyi şekilde yapabilmek için bazı özelliklere sahip olunması gerekir. Örneğin satış danışmanı olmak isteyen bir aday, sorumluluk sahibi olmalıdır. Bünyesinde çalıştığı şirketin en önemli görev kollarından birinde çalıştığını unutmamalıdır. Satış danışmanları müşteri ile iletişim kurup onu ihtiyaçları doğrultusunda ürünü satın almaya itebilmelidir. Yani satış danışmanları, insanları ikna edebilen ve yönlendirebilen çalışanlar olmalıdırlar. Satış danışmanları kolay pes etmemeli, ürünün tekrar tekrar tanıtmalıdırlar. Bunların yanında kişi, iyi bir dinleyici olmalı, işini sevmeli, kendini daima görev başında olmaya hazır hissetmelidir.

Satış Danışmanı Maaşları Ne Kadardır?

Birçok meslekte olduğu gibi satış danışmanlığı mesleğinde de maaş hakkında kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Çalışılan firmaya, çalışma saatine ve deneyime göre değişen maaş, asgari ücret ya da asgari ücretin iki üç katı kadar olabilir.

Satış Danışmanı Olmak İçin Gereken Eğitimler Nelerdir?

Satış danışmanı adayları için firmalar en az lise mezunu kişileri tercih eder. Fakat çalışılacak şirkete bağlı olarak bazı şirketler, üniversitelerin dört yıllık bölümlerinden İktisat, İşletme ve Ekonomi bölümlerini bitirmiş adaylar arayabilir. Bunun yanında özel kurslarda da satış temsilciliği eğitimleri verilir. Bu eğitimlere katılıp belge almak mümkündür.

Satış Temsilcileri Samsun’da Nerede Çalışır?

Satış danışmanları, Samsun’da telekomünasyon şirketlerinde, giyim mağazalarında, sigorta şirketlerinde, mühendislik şirketlerinde, marketlerde, otomotiv şirketlerinde, özel kurslarda, güzellik merkezlerinde ve teknoloji marketlerinde çalışabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Samsun Satış Danışmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Samsun Satış Danışmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Samsun Satış Danışmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Samsun Satış Danışmanı güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Samsun Satış Danışmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın Samsun Satış Danışmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Samsun iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

Samsun Satış Danışmanı iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Samsun Satış Danışmanı iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur