198

Şantiye Mimarı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down




search


search








Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Şantiye Mimarı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Şantiye Mimarı İş İlanları

Yapı ve yaşam alanı projelerini tasarlayarak süreci yöneten şantiye mimarları için pek çok şehirde çalışma olanağı bulunur. Oluşturulan projelerin doğru bir şekilde hayata geçirilmesini sağlamak şantiye mimarının görevleri arasında bulunur. Kariyer.net’ten Şantiye mimari iş ilanlarına ulaşarak farklı şehirlerde farklı firmaların yayınladığı iş ilanlarına ulaşabilirsin. Üniversitelerin ilgili alanlarından mezun olduysan ve gerekli olan niteliklere sahip olduğunu düşünüyorsan farklı projelerde yer alarak kendini bu alanda geliştirme olanağı bulabilirsin. Farklı şehirlerde bulunan mimarlık ofislerinde çalışabilir ve projelerde yer alabilirsin. Yeni bina tasarlama veya eski binaların restore edilmesi gibi iş planları bulunduran mimarlık mesleğinde, özel sektörde çalışma olanağı bulabilirsin.

Şantiye Mimarı İş Olanakları

Çok sayıda şehirde inşaat firmalarında şantiye mimarı olarak çalışmak üzere yayınlanan iş ilanları mevcut. Bağlı olduğu şirketin estetik ve kullanışlılık ilkeleri doğrultusunda projelerine öncelik veren mimarlık mesleği için farklı birimlerde pek çok iş imkanı sunar. Özel sektörde bulunan çok sayıda firmada kendine yer edinebilirsin. Projeler kapsamında çalışırken birçok farklı meslekten kişilerle de koordine bir şekilde çalışan şantiye mimarları, genellikle ofislerinde ve şantiye alanlarında çalışmalarını sürdürür. Güncel şantiye mimarı iş ilanlarını araştırarak firmaların ilanlarda belirtmiş olduğu koşulları, kriterleri inceleme olanağı bulabilirsin. Bu firmaların beklediği eğitim seviyesi, iş tecrübesi, mesleki becerilere uyum sağladığını düşünüyorsan başvurularını tamamlayarak çalışmaya başlayabilirsin.

Şantiye Mimarı İş Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Farklı firmalarda pek çok iş imkanı sunan şantiye mimarlığı için fazlaca iş ilanı bulunur. Bu ilanlara başvuru yaparken dikkat etmen gereken bir takım durumlar bulunur.

  • İlk olarak başvurmayı düşündüğün şirketin senden hangi koşullarda çalışmak istediğini ve beklediği aday niteliklerini öğrenmek için yayınlanmış olan ilanların iş tanımları ve pozisyon bilgilerini inceleyebilirsin.
  • İş ilanlarını kontrol ederken çalışacağın firma sektörünün beklediği eğitim seviyesi ve istediği yabancı dillere, sertifikalara, staj bilgilerine sahip olup olmadığına dikkat edebilir ayrıca sana sağlayacakları imkanları, sağlık haklarını öğrenebilirsin.

Şantiye mimarı nasıl olunur?

Farklı firmaların bünyesinde şantiye mimarı olarak çalışmayı istiyorsan gerekli eğitim süreçlerini tamamlamış olman istenir. Mimar olarak çalışabilmek için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren mimarlık bölümünden lisans derecesi ile mezun olmak gerekir. Şantiye mimarı iş ilanları bay veya bayan için yayınlanan iş ilanlarını inceleyerek gerekli olan nitelikler hakkında bilgi alabilirsin.

Şantiye mimarı görev ve sorumlulukları neler?

Şantiye mimarı olarak ilgili şirketlerde çalışanların bazı görev ve sorumlulukları bulunur. Çalıştığı şirketin prensipleri doğrultusunda projelerin detaylı çizimlerini hazırlaması ve  kullanılacak olan malzemelerin kalitesini belirlemesi beklenir. Saha araştırmalarına ve denetimlere katılarak alanında gerekli olan kontrolü sağlar. Şantiye mimarı arayan firmaların yayınladığı iş ilanlarını inceleyerek başvurunu tamamlayabilirsin.

Şantiye mimarı görev ve sorumlulukları neler?

Şantiye mimarı olarak ilgili şirketlerde çalışanların bazı görev ve sorumlulukları bulunur. Çalıştığı şirketin prensipleri doğrultusunda projelerin detaylı çizimlerini hazırlaması ve  kullanılacak olan malzemelerin kalitesini belirlemesi beklenir. Saha araştırmalarına ve denetimlere katılarak alanında gerekli olan kontrolü sağlar. Şantiye mimarı arayan firmaların yayınladığı iş ilanlarını inceleyerek başvurunu tamamlayabilirsin.

Şantiye mimarının sahip olması gereken özellikler neler?

Şantiye mimarı olarak çalışanların belirli özelliklere sahip olması beklenir. Yaptığı işe bağlı olarak konsantrasyon seviyesinin yüksek olması ve aynı zamanda çizim yeteneklerinin gelişmiş olması istenir. Ekip çalışmasına yatkın olması, sorumluluk bilincinin gelişmiş olması aranan özellikler arasında bulunur. Şantiye mimarı iş ilanları bayan ya da erkekler için yayınlananlara ulaşarak ilgili kısımlardan belirtilen özellikler hakkında fikir edinebilirsin. 

Şantiye mimarı olarak hangi şehirlerde çalışabilirim?

Pek çok farklı şehirde bulunan inşaat firmalarında şantiye mimarı olarak çalışmaya başlayabilirsin. Firmaların belirttiği aday kriterlerine ve pozisyon bilgilerine uygun olduğunu düşünüyorsan çalışmayı düşündüğün şehirde bulunan firmaları araştırabilirsin. Ankara’ da bulunan şirketlerde veya İstanbul'da bulunan farklı şirketlerde yayınlanan iş ilanlarına ulaşarak bu şehirlerde çalışma imkanı bulabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Şantiye mimarı hangi bilgisayar programlarını kullanır?

Şantiye mimarı olabilmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden 4 yıllık lisans mezunu olabilmen gerekir. Kendini alanında geliştirmiş olman ve gerekli eğitimleri de almış olmalısın. Bilmen gereken bilgisayar programları arasında; MS Office programları, AutoCAD, 3D MAX programları yer alır. Bu bilgisayar programlarına iyice hakim olman gerekir. Kendini bu alanda daha iyi geliştirmek ve iş alanında başarılı olmak istiyorsan birkaç program daha bilmen gerekir. Ayrıca bu programları iyi kullanmak ve anlayabilmek için İngilizce şarttır.

Şantiye mimarının sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Şantiye mimarının sahip olması gereken özellikler arasında; Myo’ların ilgili bölümlerinden mezun, ekip çalışmasına uyumlu, çözüm odaklı, dosyalama ve raporlama yapabilen, aktif olarak araç kullanabilen, seyahat engeli olmayan, mağaza ve ofis şantiye uygulamalarından en az üç yıl deneyimli olan. Şantiye mimarının en az beş yıl deneyimi olması gerekir. Projelerin teknik detaylarına hakim olmalı ve malzemeler konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmalıdır.

Şantiye mimarının görevi nedir?

Proje doğrultusunda şantiye yapılması, hakkediş ve metraj çıkarma, yapılacak iş genelindeki ürünlerin satın alınımını ve tedarik sağlamak. Şantiye mimarının görevleri arasında mimarı projelerin aslına uygun olarak yapıldığını kontrol etmek, saha mimarı olarak anılan şantiye mimarının görevidir. Şantiye mimarı önce inşa edilecek yapıyı planlar ve tasarlar. Uygulamaya geldiğinde doğrudan üretim ve denetim yapar.

Şantiye mimarı nasıl olunur?

Şantiye mimarı olabilmek için karşılaman gereken şartların yanında üniversite mezunu olmak gerekir. Şantiye mimarının mimar, mühendis, teknik öğretmen ve tekniker olması şartı aranır. Şantiye mimarı; yapım işinin konusu, büyüklüğü, niteliği, imalatın özel ilgi gerektirip gerektirmediğine karar verir. Şantiye mimari, şantiyelerin denetimini, düzenin sağlanması, inşaat projelerinin devam etmesinin sorumluluğunu alan kişidir.

notifications İş Alarmı kur