11

Şantiye Muhasebecisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down




search


search








Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Şantiye Muhasebecisi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Şantiye Muhasebecisi İş İlanları

Şantiye muhasebecisi, şantiyede çalışan en önemli görevlilerden biridir. Tüm para işleri, personel işlemleri, satın almalar ve ödemeler burada yapılır. Şantiyenin günlük alım, ödeme ve personel işlemlerini muhasebe takip eder. Ödemede ve ikmalde bir aksama olursa iş de aksar. Muhasebe, şantiye ve yönetim ile uyumlu bir şekilde çalışır. Personelin mesailerinin fazla ya da eksik ödenmesi ve sigorta kayıtlarının düzenli tutulmaması gibi durumlardan şantiye muhasebecisi sorumludur. Şantiye muhasebecisi; çalışanlar, projeler ve makinelere ilişkin tüm kayıtları tutar, vergi beyanlarını ve ödemeleri yapar. Bu nedenle şantiye muhasebecisi, her şantiyenin ve inşaatın ihtiyaç duyduğu meslek kollarından biridir. Bu nedenle bu alanda çalışan şirketler, kariyer.net’te çok sayıda şantiye muhasebecisi iş ilanları yayınlarlar. Sen de site üzerinden ilgili iş ilanlarını inceleyebilir ve kriterlerine uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsin. 

Şantiye Muhasebecileri Ne İş Yapar?

Şantiye muhasebecisi şantiyede birçok görev ve sorumluluk üstlenir. Sen de aşağıda sıralanan görev ve sorumlulukları yerine getirebileceğini düşünüyorsan, güncel şantiye muhasebecisi iş ilanlarına göz atabilirsin. Kriterlerine uygun olan ilanlara kolaylıkla başvuru yapabilirsin. Şantiye muhasebecisi iş başvurusu yapan kişilerin görev ve sorumlulukları şu şekilde sıralanabilir: 

 • Kasa föylerini günlük olarak düzenler ve her hafta belirlenen bir günde merkez muhasebeye iletir. 
 • Şantiye para taleplerini hazırlar, şantiye şefinin onayını alır ve merkez finansmana faks çeker.
 • Yapılan ödemelerde ve tahsilatlarda makbuzlara ödeme miktarını ve personelin görevini açıkça yazar. 
 • Merkez finansmandan gelen çekleri şantiye çalışanlarına düzenli bir şekilde dağıtır. 
 • Her ayın sonunda personel puantajlarını hazırlar. 
 • Piyasa faturalarının ilgi olan birimler tarafından toplanmasını sağlar. Ödeme emrini hazırlar ve şeflerin onayına sunar. 
 • Ödeme planını çıkarır ve bunu merkez muhasebeye bildirir. 
 • Satış ve finansman departmanları ile iletişim halinde çalışır. 
 • Depo sorumlusu ile beraber yemek maliyeti ve akaryakıt raporunu hazırlar. Şantiye şeflerinin onayını aldıktan sonra bunu merkez muhasebeye iletir. 
 • İş yerinde 19 yaşından küçük ve sigortasız işçi çalıştırılmamasını sağlar. 
 • İşten ayrılan işçilerin zimmet durumunu çıkarır.

Şantiye Muhasebecisinin Hangi Özelliklere Sahip Olması Gerekir?

kariyer.net üzerinden şantiye iş başvurusu yapmak isteyen adayların bazı özelliklere sahip olması, onların işe kabul edilme şansını artırır. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler için şantiye muhasebecisi iş ilanları yeni olanaklar sunar. Sen de aşağıda sıralanan özelliklere sahipsen yayınlanan iş ilanlarına başvurabilir ve çalışmaya başlayabilirsin. Bir şantiye muhasebecisinin sahip olması gereken özellikler şu şekilde sıralanabilir. 

 • Disiplinlidir ve dikkatli bir şekilde çalışır.
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlar.  
 • Muhasebe programlarını iyi bir şekilde kullanır. 
 • Şirketi ileri taşıyacak özelliğe sahiptir. 
 • Analitik yönü kuvvetlidir.
 • İş teslim tarihlerine uyar. 
 • Güvenilirdir.
 • Sunum ve raporlama yapmak için yazılı ve sözlü iletişim becerisine sahiptir.
 • Erkek adayların askerlik yükümlülüğü bulunmaz. 

Şantiye muhasebecisi iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Şantiye muhasebecisi olarak çalışmak isteyen kişilerin kariyer.net’te başvurabileceği çok sayıda iş ilanı yayınlanır. Dilersen sitedeki filtreleme özelliklerinden yararlanarak kriterlerine uygun iş ilanlarına kolayca erişebilir ve inceleme yapabilirsin. Sitedeki tarih bölümünden “bugünün ilanları” seçeneğini işaretleyebilirsin. Böylece şantiye muhasebecisi iş ilanları bugün yayınlananlara erişebilir ve son 24 saat içerisindeki ilanları görüntüleyebilirsin. 

Şantiye muhasebecisi olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Şantiye muhasebecisi olmak isteyen kişilerin muhasebe ile alakalı bir eğitim geçmişine sahip olması gerekir. Şantiye muhasebecisi olmak isteyen kişilerin üniversitelerin dört yıllık muhasebe işletme, iktisat gibi bölümlerinden mezun olması beklenir. Eğitimin yanı sıra muhasebe programlarını kullanabilmek, adaylarda aranan şartlar arasındadır. Gerekli şartları yerine getiren ve Ankara’da ikamet eden kişiler şantiye muhasebecisi iş ilanları Ankara şeklinde arama yaparak ilgili iş ilanlarına ulaşabilir. Aynı şekilde İstanbul’da çalışmak isteyen kişiler de iş arama çubuğuna şantiye muhasebecisi iş ilanları İstanbul yazarak listelenen ilgili iş ilanlarına göz atabilirler. 

Şantiye muhasebecisi iş ilanlarına başvururken hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Şantiye muhasebecisi olmak hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen bir meslektir. Ancak bazı iş yerleri özellikle kadınlar, bazıları ise erkekler için iş ilanı yayınlarlar. Bu görevi yerine getirmek isteyen kadınlar şantiye muhasebecisi iş ilanları bayan şeklinde arama yaparak ilgili iş ilanlarına erişebilirler. Şantiye muhasebecisi olarak çalışmak isteyen erkekler ise iş arama çubuğuna şantiye muhasebecisi iş ilanları bay yazarak iş ilanlarına ulaşabilirler. Ayrıca yaş, tecrübe ve yabancı dil gibi kriterlere de dikkat etmek önemlidir.

Şantiye muhasebecisi maaşları ne kadardır?

Şantiye muhasebecisi olarak çalışan kişilerin maaşları çalışılan firmaya görev değişiklik gösterir. Uluslararası firmalarda çalışan kişilerin maaşları diğerlerinden daha yüksek olabilir. Ayrıca deneyim sahibi olan adayların maaşları da mesleğe başlayan kişilerin maaşlarından fazla olur. Bu nedenle şantiye muhasebecisinin maaşları hakkında net bir rakam söylenemez. Sen de şantiye muhasebecisi iş ilanı yayınlayan firmaların iş ilanlarını inceleyebilir ve beklentilerine uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Şantiye muhasebecisi iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

İşverenler aradıkları pozisyonlara göre iş ilanlarını Kariyer.net’te yayınlar. İş arayanlar ise kendilerine uygun seviyedeki iş ilanlarını değerlendirirler. Şantiye muhasebecisi pozisyonunda da çeşitli firmalar tarafından iş ilanları yayınlanır. Sen de Kariyer.net üzerinden bu iş ilanlarını değerlendirebilir, filtreleme özelliğini kullanarak kendine en uygun iş ilanlarına ulaşabilirsin. Aynı zamanda aramalarına uygun olarak yayınlanan iş ilanlarından anında haberdar olmak için iş alarmı kurabilirsin.

Şantiye muhasebecisinin görev tanımı nedir?

Şantiye muhasebecisileri inşaat firmalarının şantiye alanlarında çalışırlar. Çalışanlarla iletişimi güçlü ve ekip çalışmasına yatkın kişiler olmalıdır. Görevleri arasında, şantiye personellerinin puantaj kayıtlarını hazırlamak ve merkez fişe bildirmek, avans, kesinti, masraf süreçleri ile ilgili dökümanları arşivleme ve sistem kaydını yapmak vardır. Bunun yanında avans, teminat, istihkak ödeme ve süreçlerinin kontrol ve takibinin yapılması ve merkez ofise bildirilmesi görevleri de yer alır. Tüm bu görevleri şantiye alanlarında gerçekleştirirler.

Şantiye muhasebecisi iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Şantiye muhasebecisi iş ilanlarında başlıca aranan kriter seyahat engelinin bulunmamasıdır. Merkez ofis ve şantiyeler arasında iletişimi sağlayabilecek ve gerektiğinde firmanın şantiyeleri arasında ulaşım sağlayabilecek kişiler olmalılardır. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans ve lisansüstü eğitim seviyesine sahip ve tercihen iyi seviyede yabancı dil konuşabilmeleri beklenir. Zaman yönetim becerisi gelişmiş ve detaylar konusunda analitik karar verme yeteneği de şantiye muhasebecisi adaylarında aranan kriterler arasında yer alır. Şantiye alanlarına, satın alma işlerine, depo-ambar alanlarına ve işleyişine hakim olmaları beklenir. Adayların muhasebe paket programlarını kullanmayı bilen ve ofis programları hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir.

Şantiye muhasebecisi iş ilanları hangi şehirlerde bulunur?

Şantiye muhasebeciliği iş ilanları birçok şehirde bulunmaktadır. Büyük küçük şantiye alanlarının hepsinde çalışma imkanları vardır. Merkez ofislerce yönlendirilecek şantiye muhasebeciliği iş ilanları inşaat alanlarının fazla olduğu büyük şehirlerde daha yoğun görülür. Başta İstanbul ve Ankara, inşaat alanında çok hızlı iş döngüsüne sahip şehirlerdir. İzmir, Bursa, Balıkesir, Antalya, Adana, Gaziantep, Eskişehir, Hatay, Kocaeli, Sakarya şehirleri de inşaat alanlarında büyük yatırımların olduğu ve geniş şantiye alanlarına sahiptir. Şantiye muhasebeciliği alanında iş arayan kişiler bu iller başta olmak üzere birçok ilde kendilerine uygun iş ilanlarını değerlendirebilirler.

notifications İş Alarmı kur