801

Şantiye Şefi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Şantiye Şefi cancel
Baytimur İnşaat Anonim Şirketi
Şantiye Şefi
Baytimur İnşaat Anonim Şirketi
Kahramanmaraş İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Saraç Plastik Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Şantiye Şefi
Saraç Plastik Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Gizli Firma
Şantiye Şefi
Gizli Firma
Bayburt İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 16 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Şantiye Şefi İş İlanları

Şantiye şefi, inşaat projeleri kapsamında oluşturulan şantiyelerin denetlenmesi ile görevlidir. Şantiye şefleri, projelerin oluşturulma aşamasından bitirilene kadar olan süreçte kontrol mekanizması olarak çalışır. Proje oluşturulurken kararlaştırılan ve proje için ayrılan bütçenin de doğru bir şekilde harcanması için çalışır. Aynı zamanda iş güvenliği gibi önemli konularda da bilgi sahibi olması gereken şantiye şefi, şantiyede çalışan işçilerin güvenliğini denetlemekle yükümlüdür. Şantiye şefleri genelde inşaat mühendislerinden seçilir. Bu sebeple şantiye şefliği ilanları yayınlayan firmalar, mühendislik bölümünden mezun olmayı şart koşabilir. Öte yandan farklı uzmanlık alanlarında yetkinlikleri bulunan meslek dallarından da şantiye şefleri seçilebilir. Örneğin, mekanik şantiye şefi iş ilanları yayınlanır. Adaylar, işverenler tarafından yayınlanan iş ilanlarını inceleyerek kendisine uygun olan seçeneğe başvurabilir. 

Şantiye Şefi Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Türkiye’de yapılan ev, otel, iş merkezi gibi büyük çaplı projelerin şantiyelerinde şantiye şefi bulundurma zorunluluğu olur. Şantiye şeflerinin öncelikle problem çözme kabiliyeti ve matematiksel düşünme yönleri gelişmiş olmalıdır. Ayrıca şantiye şeflerinin analitik düşünebilmeleri ve yoğun iş temposu içerisinde oluşabilecek strese dayanıklı olmaları gerekir. Genellikle şantiyeler geniş bir alana kurulu olur. Geniş alanlara kurulu olan şantiyelerde, şantiye şefleri uzun süre açık alanda ayakta bulunması gerekebilir. Bu sebeple şantiye şefi adaylarının fiziki çalışabilme açısından dayanıklı olması oldukça önemlidir. Şantiye şefi iş ilanları detaylarında işverenler, adaylardan hangi yeteneklere sahip olmasını beklediğini belirtir. Şantiye şeflerinin; AutoCAD ve Microsoft Office programlarına hakim olması, hakediş, keşif ve metraj konularına hakim olması oldukça önemlidir. Ayrıca adayların; birim fiyat, iş programı ve şartname ya da yönetmelikler hakkında bilgi sahibi olması beklenir. Türkiye’nin pek çok farklı şehrinde şantiyesi bulunan büyük firmaların yayınladığı iş ilanları, seyahat engeli olmaması gibi şartlar içerebilir. Şantiye şefi iş ilanları Ankara gibi büyükşehirlerde daha çok görülür. Şantiye şefi iş ilanları Mersin şehrindeki adayların karşısına da çıkar. Mersin’de; enerji tüketimi, havaalanı inşaatı ve metro inşaatı gibi şantiyelerde görevlendirilmek üzere şantiye şefi arayışı bulunur. Firmaların talep ettiği yeteneklere ve gerekliliklere sahip adaylar, iş ilanlarına başvuru yapabilir. İlandaki kriterleri karşılayan adayların tercih edilme şansı daha yüksek olur.

Şantiye Şefi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Şantiye şefi olarak görevlendirmek üzere personel arayış içerisinde firmalar pek çok farklı kriter ile ilanlarını oluşturabilir. Elektrik şantiye şefi iş ilanları yayınlayan firmalar, ilana başvuran adaylarının elektrik elektronik bölümlerinden mezun olan mühendis olmasını ister. Mühendislik bölümünde eğitim hayatını sürdüren adaylar ile mezun olmuş adaylar, yeni mezun şantiye şefi iş ilanları arasından istediği seçeneğe başvurabilir. Şantiye şefi büyük bir alanda işçileri organize eder ve işin hızlı bir şekilde devam etmesini sağlar. Bu sebeple gün içerisinde oldukça fazla fiziksel güce ihtiyaç duyar. Şantiye şefi iş ilanlarına başvuran adayların dikkat etmesi gereken özellikler arasında fiziksel güç gibi unsurlar da bulunur. Şantiye şefi ilanları mühendislik sınıfına göre birbirinden ayrılır. Örneğin; elektrik mühendisinden şantiye şefi olabilir iken, mekatronik mühendisinden de şantiye şefi olabilir. Bu sebeple ilan detaylarında belirtilen mühendislik alanına uyumlu olan ilanlara başvurmak oldukça önemlidir. 

Şantiye Şefi Çalışma Koşulları Nelerdir?

Şantiye şefi arayanlar genellikle şantiyede fiziksel olarak çalışabilecek adaylar için yayınlar. Bunun en önemli sebebi, şantiye şefinin sahip olduğu sorumluluklardır. Tüm şantiye çalışanlarından ve malzemelerden sorumlu olan şantiye şefleri, sürekli olarak kontrol işlemi yapar. Genellikle tüm özel günlerde ve hafta sonlarında da faaliyet göstermesi gereken inşaat şantiyeleri, şantiye şefleri tarafından günlük olarak denetlenir. 

Şantiye Şefi Ne Kadar Maaş Alır?

Pek çok çalışma kolundan atanan şantiye şefleri uzmanlıklarına ve yetkinliklerine göre değişken maaşlara sahip olur. Adayın sahip olduğu yetkinliğe ek olarak sertifika ve yabancı dil gibi ekstra uzmanlıklar da maaşlarında artışa sebep olur. Şantiye şefleri için proje bazlı işler daha farklı maaş imkanları görülürken, tam zamanlı olan şantiye işlerinde sabit maaşlar verilir. Projeye ve firmaya göre maaş miktarı farklılık gösterebilir

Şantiye Şefi Olmak İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Şantiye şefi olmak için gerekli belgeler arasında en önemlisi mühendislik diplomasıdır. Ardından adayın kendi yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre alabileceği farklı sertifikalar da işe alım süreçlerinde göz önünde bulundurulur. Şantiye gibi tehlikeli bir alanda sorumlu olarak çalışması gereken şantiye şeflerinin ilk yardım ve iş güvenliği gibi alanlarda belgelere de sahip olması önemlidir. Gerekli belgeler, firmalara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. 

Şantiye Şefi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

İlk olarak  şantiye şefleri için zorunlu kılınan mühendislik diplomasına sahip olunmalıdır. Adaylar, mezun olmadan önce gönüllü staj gibi deneyimlerle kendine meslek konusunda tecrübeler katmalıdır. Bu alanda alınan ek eğitimler ve sertifikalar da işe alım süreçlerinde değerlendirilir. Adaylar, firmaların bu alanda açtığı ilanları inceleyerek kendisine uygun seçeneklere başvuru yapmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Şantiye Şefi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Şantiye Şefi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Şantiye Şefi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Şantiye Şefi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Şantiye Şefi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Şantiye Şefi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Şantiye Şefi iş ilanlarına erişebilirsin.

Şantiye Şefi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Şantiye Şefi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur