Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
8

Şarküteri Görevlisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıkça Sorulan Sorular

Şarküteri görevlisi iş tanımı nedir?

Şarküteri görevlisi, marketlerin şarküteri biriminde veya şarküteri satış mağazalarında, şarküteri ürünleri ile ilgili süreçten sorumlu olan kişidir. Sen de şarküteri görevlisi olarak çalışmak istiyorsan soğutucuların ayarını ve temizliğini takip etmek, ürünlerin bozuk olup olmadığını ve son tüketim tarihlerini kontrol etmek, mal giriş çıkışlarını yapmak ve müşterinin istediği şarküteri ürünü hakkında bilgilendirme yapıp istenen miktarda ürünü hazırlamak gibi sorumlulukların olduğunu bilmelisin.

Şarküteri görevlisi için adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Şarküteri görevlisi olmak istiyorsan sahip olman gereken bazı kriterler bulunur. Bu kriterler; reyonun temizliğini yapabilmek için gerekli temizlik yapabilme becerisine sahip olman, şarküteri şefi ile eşgüdümlü olarak çalışarak işleri planlı yürütebilmen, sorumluluğunda olan dolap, bıçak ve diğer ekipmanları kullanabilme becerisine sahip olman, mağaza içindeki işleyie ve kurallara uyum sağlamandır. Bu kriterlere sahip olduğunu düşünüyorsan şarküteri görevlisi olmak için ilk adımı atarak şarküteri görevlisi iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Şarküteri görevlisi iş ilanları hangi şehirlerde bulunur?

Kahvaltı ürünlerinin büyük çoğunluğunu oluşturan şarküteri ürünlerinin, pek çok mağazada satışı bulunur. Şarküteri görevlisi, şarküteri bölümünün olduğu tüm satış alanlarında ihtiyaç duyulan bir çalışandır. Bu noktada şarküteri görevlisi olarak tüm illerde çalışma imkânına sahip olmanın yanında; İstanbul, İzmir, Kayseri ve Afyon gibi şarküteri ürünleri satışının yaygın olduğu illerde daha fazla iş ilanı bulabilirsin.

Şarküteri görevlisi hangi departmanlarda çalışabilir?

Şarkütör olarak da bilinen şarküteri görevlileri genel olarak mağazaların satış, parekende ve gıda departmanlarında görev alır. Bu noktada, çalışacağın departmana göre iş tanımın da farklılık gösterebilir. Satış departmanında çalışacaksan müşteri odaklı bir çalışmada yer alabilirsin. Ürünlerin satış potansiyelini artırmak, müşterilerin ürünlerle ilgili istek ve şikayetlerini dinlemek gibi görevlerin de olabilir. Parakende departmanındaysan planlama departmanı ile ortak çalışarak ürünlerin giriş çıkışını sağlamak ve gerekli ürün siparişi vermek gibi sorumluluklara sahip olabilirsin. Bazı mağazalarda ise tüm şarküteri reyonunun sorumluluğu sende olabilir.