12

Şarküteri Görevlisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Şarküteri Görevlisi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Şarküteri Görevlisi İş İlanları

Şarküteri kırmızı et, sucuk, salam ve pastırma gibi et ve et ürünlerinin satışının yapıldığı yer olarak adlandırılır. Bunların yanı sıra şarküterilerde peynir, bal ve tereyağı gibi ürünlerin satışı da yapılır. Şarküteri görevlileri ise bu ürünlerin satışından ve muhafaza edilmesinden sorumlu kişiler. Market ve kasap gibi farklı yerlerde çalışabildikleri için çalışma alanları oldukça geniş. Bu yüzden şarküteri görevlisi iş ilanları birçok kişiye istihdam sağlar. Şarküteri görevlisinin satışından sorumlu olduğu ürünler çalıştığı yere göre değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden şarküteri elemanı arayanlar kimi zaman elemanın et ürünlerinden anlamasını beklerken kimi zaman da süt ve süt ürünlerinden anlamasını bekler. Şarküteri elemanı olarak çalışmak istiyorsan şarküteri iş ilanları kısmını inceleyerek niteliklerine uygun bir iş bulabilirsin.

Şarküteri Görevlisi Ne İş Yapar?

Şarküteri elemanı, çalıştığı firmanın genel prensipleri doğrultusunda hareket ederek çeşitli ürünlerin müşterilere tanıtımını yapıp ürünün satışını gerçekleştirir. İnsanlarla etkileşim içerisinde olduğu bir alanda çalıştığı için müşteri ile olan ilişkilerini sağlam tutmalı. Şarküteri görevlisi adaylarının genel olarak görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Dolap ve soğutucuların düzenli olarak kontrolünü ve temizliğini yapmak
 • Satışı yapılan ürünleri çeşitli yerlerden tedarik etmek ve ürün giriş çıkışlarının kaydını tutmak
 • Satışı yapılan ürünlerin bozulup bozulmadığını düzenli olarak kontrol etmek
 • Müşteriye satışı yapılan ürünler hakkında doğru bir şekilde bilgi vermek
 • Müşterinin isteğine bağlı olarak et ürünlerini dilimlemek
 • Satışa sunulan ürünlerin en doğru şekilde muhafaza edilmesini sağlamak
 • Müşterinin istediği ürünü uygun miktarda hazırlayıp paketlemek ve üstüne fiyat etiketi yapıştırmak

Şarküteri Görevlisi İş İlanlarına Başvuru Şartları Nelerdir?

Şarküteri görevlisi iş ilanları yeni başvuru yapacak kişilerin belirli niteliklere sahip olmasını şart koşar. Adayın sahip olması gereken nitelikler çalıştığı firmanın prensiplerine göre değişkenlik gösterse de şarküteri ilanları incelendiğinde benzer özellikler göze çarpar. Şarküteri görevlisi olmak isteyenlerin sahip olması gereken nitelikleri söylemek gerekirse:

 • Adayın kişisel bakımına ve hijyenine özen göstermesi
 • Adayın müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir yapıya sahip olması
 • Erkek adayların askerlik görevini yerine getirmiş olması
 • Adayın şarküteri ürünleri hakkında bilgi sahibi olması
 • Adayın gerektiğinde esnek mesai saatlerine uyum sağlayabilecek olması
 • Adayın satış konusunda kendine güveninin bulunması
 • Adayın iş arkadaşlarıyla beraber uyum içerisinde çalışabilecek niteliğe sahip olması
 • Tercihen adayın şarküteri alanında tecrübesinin bulunması şeklinde söylenebilir.

Şarküteri görevlisi nerelerde çalışır?

Şarküteri görevlileri market, kasap ve yerel dükkanlar gibi farklı yerlerde çalışma fırsatı bulur. Bu yüzden şarküteri iş ilanları İstanbul gibi nüfusun fazla olduğu yerlerde yoğunlaşsa da her şehirde şarküteri görevlilerinin çalışabileceği firmalar bulunur. İlanları inceleyerek şartları sana uygun olan ilanlara başvurabilirsin. Ancak ilanlara başvurmadan önce aranan niteliklere sahip olduğundan emin olmalısın.

Kendime en uygun şarküteri iş ilanlarına nasıl ulaşırım?

Kendine en uygun ilanı bulmak istiyorsan beklentilerine ve konumuna göre arama yapmalısın. Kariyer.net’in iş ilanları şarküteri kısmında bulunan ilanlar farklı şehirleri kapsar. Eğer İzmir’de yaşıyorsan şarküteri iş ilanları İzmir gibi aramalar yaparak kendi şehrinde açılmış olan ilanlara pratik bir şekilde ulaşabilirsin. Ayrıca filtrelendirme seçeneğini kullanarak şarküteri iş ilanları Ankara yazıp arattığında Ankara ilinde tecrübesiz elemanlara iş imkanı sunan şarküteri firmalarına ulaşabilirsin. 

Şarküteri elemanı nasıl olunur?

Şarküteri elemanı olmak için öncelikle et ve et ürünleri hakkında bilgi sahibi olmalısın. Ayrıca kesim tekniklerine hakim olup müşterilerin istediği şekilde ürünleri dilimleyebilmelisin. Kendini geliştirmek için dilersen bu alanda verilen bir kursa katılabilirsin. Böylelikle kurs sertifikan bulunacağı için iş ilanına başvuru yapan diğer adaylar arasında ön plana çıkma şansın artar. 

Şarküteri elemanı maaşları ne kadar?

Şarküteri elemanı maaşları, elemanın çalıştığı yere göre farklılık gösterir. Ayrıca zaman içerisinde maaş konusunda çeşitli değişiklikler olabilir. Güncel şarküteri görevlisi iş ilanları kısmını inceleyerek şarküteri görevlilerinin aldığı maaş hakkında ortalama bir fikir sahibi olabilirsin. Başvuru yapmak istediğin ilanda maaş bilgisi yer almıyorsa ilanı veren firmayla iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Şarküteri görevlisi iş tanımı nedir?

Şarküteri görevlisi, marketlerin şarküteri biriminde veya şarküteri satış mağazalarında, şarküteri ürünleri ile ilgili süreçten sorumlu olan kişidir. Sen de şarküteri görevlisi olarak çalışmak istiyorsan soğutucuların ayarını ve temizliğini takip etmek, ürünlerin bozuk olup olmadığını ve son tüketim tarihlerini kontrol etmek, mal giriş çıkışlarını yapmak ve müşterinin istediği şarküteri ürünü hakkında bilgilendirme yapıp istenen miktarda ürünü hazırlamak gibi sorumlulukların olduğunu bilmelisin.

Şarküteri görevlisi için adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Şarküteri görevlisi olmak istiyorsan sahip olman gereken bazı kriterler bulunur. Bu kriterler; reyonun temizliğini yapabilmek için gerekli temizlik yapabilme becerisine sahip olman, şarküteri şefi ile eşgüdümlü olarak çalışarak işleri planlı yürütebilmen, sorumluluğunda olan dolap, bıçak ve diğer ekipmanları kullanabilme becerisine sahip olman, mağaza içindeki işleyie ve kurallara uyum sağlamandır. Bu kriterlere sahip olduğunu düşünüyorsan şarküteri görevlisi olmak için ilk adımı atarak şarküteri görevlisi iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Şarküteri görevlisi iş ilanları hangi şehirlerde bulunur?

Kahvaltı ürünlerinin büyük çoğunluğunu oluşturan şarküteri ürünlerinin, pek çok mağazada satışı bulunur. Şarküteri görevlisi, şarküteri bölümünün olduğu tüm satış alanlarında ihtiyaç duyulan bir çalışandır. Bu noktada şarküteri görevlisi olarak tüm illerde çalışma imkânına sahip olmanın yanında; İstanbul, İzmir, Kayseri ve Afyon gibi şarküteri ürünleri satışının yaygın olduğu illerde daha fazla iş ilanı bulabilirsin.

Şarküteri görevlisi hangi departmanlarda çalışabilir?

Şarkütör olarak da bilinen şarküteri görevlileri genel olarak mağazaların satış, parekende ve gıda departmanlarında görev alır. Bu noktada, çalışacağın departmana göre iş tanımın da farklılık gösterebilir. Satış departmanında çalışacaksan müşteri odaklı bir çalışmada yer alabilirsin. Ürünlerin satış potansiyelini artırmak, müşterilerin ürünlerle ilgili istek ve şikayetlerini dinlemek gibi görevlerin de olabilir. Parakende departmanındaysan planlama departmanı ile ortak çalışarak ürünlerin giriş çıkışını sağlamak ve gerekli ürün siparişi vermek gibi sorumluluklara sahip olabilirsin. Bazı mağazalarda ise tüm şarküteri reyonunun sorumluluğu sende olabilir.

notifications İş Alarmı kur