181

Satış Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satış Elemanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Satış Elemanı İş İlanları

Satış elemanı, çalışılan firmanın ürünlerini almak isteyen kişiler ile bağlantı kurarak onlara yardımcı olur. Aynı zamanda toptancılara da ürün satışı yapabilir. Bu alanda hizmet veren her firmanın satış elemanına ihtiyacı vardır. Oldukça geniş bir sektör olması sebebi ile iş imkânları da fazladır. Satış elemanı iş ilanları Türkiye’nin her şehrinde farklı sektörlerde iş olanakları sağlar. Güncel satış elemanı iş ilanları ile birçok firmanın iş fırsatlarını yakalaman mümkün olur. Kariyer.net’in iş ilanları sayesinde iş verenler ve satış elemanları buluşur. Bu doğrultuda meslek hayatını inşa etmek istersen ilgili ilanları araştırarak kolaylıkla iş bulabilirsin. Her firmanın ilanına ulaşım sağlayabilir, mevcut olan satış elemanı iş ilanına başvurunu yapabilirsin.

Satış Elemanı Ne İş Yapar?

Satış elemanlarının bazı görev ve sorumlulukları mevcuttur. Firmaların kilit ve en önemli pozisyonunda yer alırlar. Bu yüzden satış elemanı arayan firmalar yoğunluk gösterir. Pozisyonun görevleri arasında öne çıkanlar şöyle sıralanabilir:

  • Satış elemanları, söz konusu ürünlerin tüm satış işleriyle ilgilenir.
  • Belirlenen hedefler doğrultusundaki satışları yapmakla sorumludur.
  • Satış elemanı, firmanın belirlediği satış miktarını gerçekleştirir.
  • Ürünle ilgili detaylı bilgi sahibi olarak hedef kitleye uygun yöntemlerle satış yapar.
  • Satış elemanı, ürünü alacak kişilerle iletişim kurarak toptan şekilde de ürünün satışını sağlayabilir.

Genel olarak satış elemanının görev ve sorumlulukları bu şekildedir. Elbette ki satış elemanlarının yaptığı işler, çalışılan firmaya göre farklılık gösterebilir. Birçok farklı sektörde satış elemanı olarak çalışmak mümkündür. Her sektörde satılacak olan ürün değişir. Aynı zamanda satılması istenilen ürünün miktarı da farklı olabilir. Firmaların satış elemanlarından beklentileri de değişkenlik gösterir. Bu yüzden satış elemanı iş ilanları yeni olanlarına başvurmadan önce gerekli ve detaylı şekilde inceleme yapman tavsiye edilir. Satış elemanının görev ve sorumluluklarını çalıştığı firma belirler. Ayrıca aylık veya yıllık satış miktarlarını da yine şirketler sana bildirir. Satış elemanı olarak yapacağın işin detayları ile ilgili detaylı bilgileri kariyer.net’te yayınlanan ilanların açıklama kısımlarında bulabilirsin.

Satış Elemanının Çalışma Ortamı Ve Çalışma Koşulları Nelerdir?

Satış elemanlarının çalışma ortamı ve çalıştığı koşullar en çok merak edilen konulardan biridir. Satış elemanı iş ilanları bay ve kadınlar için aynı ortamı ve koşulları sunar. Genellikle bir firma çatısı altında çalışırlar. Çalışma ortamı ise şirketlerin satış ofisleri, mağazalar ve dükkanlardır. Satış elemanı çalışma koşulları ise yine firmadan firmaya farklılık gösterir. Çalışma saatleri ve diğer koşullar firmanın çalışma prensipleri doğrultusunda belirlenir. Firmalar, satış elemanlarına belirli bir satış yapma kotası belirtir. Bu rakamlar doğrultusunda satış yapılması gerekebilir. Tam zamalı çalışabileceğin gibi yarı zamanlı olarak da satış elemanlığı pozisyonunda görev alabilirsin. Çalışma koşulları konusunda titizsen iş ilanlarını açan firmalar hakkında başvurun öncesi araştırma yaparak çalışma koşullarını öğrenebilirsin. Satış elemanları, firmalar için kilit bir öneme sahiptir. Satış elemanı ilanlarına başvuru yaparken tüm bu çalışma koşullarını kariyer.net’ten inceleyebilirsin.

Satış Elemanı Olmak için Sahip Olunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Satış elemanı iş ilanları kapsamında iş bulmak isteyen kişilerin bazı özelliklere sahip olmaları beklenir. Öncelikle iyi ve etkin bir iletişim becerin olması şarttır. Firma adına satış yapacağın için bu durum sana avantaj yaratır. İşin gereği seyahatlere çıkman gerekebilir Bu durumda seyahat engelinin olmaması beklenir. Özgüvenli olman satış rakamlarına olumlu etki sağlar. Satış yaparak mevcut ciroyu artırmalısın. Ayrıca yeni müşteriler edinerek işini geliştirmelisin. Yenilikçi olman ve pazarlama alanında etkin çözümler geliştirmen gerekir. İşini en verimli şekilde yapman ve her zaman için daha çok satış yapmaya odaklanman en önemli detaydır. Farklı diller bilmen de senin daha farklı kitlelere ulaşmanı sağlar. Satış elemanı iş ilanları bayan kategorilerini kariyer.net’te inceleyerek tüm bu özelliklere vakıf olabilirsin.

Satış elemanı alımı var mı?

Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde satış elemanı arayan firmalar oldukça fazladır. Her firma bu alanda görev alacak çalışanlara ihtiyaç duyar. İlgili şirketler, ihtiyacı olduğu kadar satış elemanı alımı yaparak bünyesindeki boş pozisyonları doldurmayı ister. Sen de meslek hayatına bu alanda devam etmek istersen kariyer.net’teki en yeni satış elemanı ilanlarına başvuru yaparak, iş hayatına atılabilirsin.

Satış elemanları için hangi iş ilanları mevcuttur?

Kariyer.net’te İzmir satış elemanı iş ilanları ve Ankara gibi şehirler başta olmak üzere birçok iş fırsatı bulunur. Güncel ve yeni iş fırsatlarını değerlendirmek isteyen kişiler bu ilanlara kolaylıkla ulaşabilir. Birçok şehirden güncel olarak satış eleman arayan firma bulunur. Mevcut olan satış elemanı iş ilanları Ankara seçenekleri arasından dilediğine başvurarak kariyer hayatına giriş yapabilirsin.

Satış elemanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Satış elemanı aranıyor ibaresi bulunan ilanlara başvurmak isteyen kişilerin bu alanda eğitim almış veya tecrübe sahibi olması gerekir. İstenen özelliklerdeki herkes satış elemanı iş ilanlarına başvuru yaparak çalışma fırsatı yakalayabilir. Sen de bu alanda yetkinsen ve deneyimin varsa kariyer.net’teki ilgili ilanları inceleyebilirsin.

Satış elemanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Satış elemanı arayanlara ulaşmak istiyorsan kariyer.net’i ziyaret edebilirsin. Birçok farklı şehirde ve sektörüde satış elemanı arayan şirketler ilanlarını burada yayınlar. Bu ilanlara ulaşıp başvuru yapmak oldukça kolaydır. Kariyer.net’in gelişmiş filtreleme seçeneklerini kullanabilir, yaşadığın bölgeye en yakın konumdaki firmaların ilanlarını görüntüleyebilirsin. Böylece sana en uygun olan seçeneğe başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Satış elemanı iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Çalıştığı markayı en iyi şekilde temsil eden ve bünyesindeki ürünleri müşterilere tanıtıp satış yapan satış elemanı, çalışma hayatında başarılı olmak için bazı özelliklere sahip olmalıdır. Bu özelliklerin başında çalışma disiplini ve sorumluluk gelir. Sana verilen işleri zamanında tamamlamak için disiplinli bir şekilde çalışmalısın. Müşterilerle doğru şekilde anlaşmak için güçlü bir iletişim yeteneğine sahip olmalısın. Onları iyi dinlemeli ve satışını yapacağın ürünü doğru aktarmalısın. Bu noktada ikna kabiliyetinin olması da sana satış elemanı pozisyonunda avantaj kazandırır.

Satış elemanı ne iş yapar?

Çeşitli kurum ve kuruluşlarda satış elemanı olarak görev yapan kişinin ilk görevi, markayı en iyi şekilde temsil etmek olur. Bunun için müşterilere markayı doğru bir şekilde ifade etmelisin. Böylece çalıştığın marka ile müşteriler arasında bir bağ kurarsın. Ürünün özelliklerini ayrıntılı olarak aktararak müşteriyi ürünü almaya ikna etmelisin. Pazarlama ve tanıtım sektörünün en önemli departmanını oluşturan satış elemanlarının görev tanımlarına çalıştıkları kurumlar tarafından eklemeler de yapılabilir.

Satış elemanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Satış elemanı iş ilanlarına başvuracaksan işverenlerin talep ettiği kriterlere sahip olmalısın. İkna kabiliyetin yüksekse ve müşterileri ürünü almaya hızlıca ikna edebiliyorsan bu pozisyonda çalışabilirsin. İletişimin güçlü, çalışma disiplinine sahip ve sorumluluk sahibiysen satış elemanı iş ilanlarına başvurabilir ve kariyerine başlayabilirsin. Aynı zamanda satış alanında deneyimli olmak ya da bu alana yönelik eğitimlere katılmış olmak da seni öne çıkarır.

Satış elemanı iş ilanları en çok hangi şehirlerde bulunur?

Ürünün tanıtılacağı ve pazarlanacağı her firmada satış elemanına ihtiyaç duyulur. Bunun için Türkiye'nin pek çok şehrinde bu elemanları istihdam etmek amacıyla belirli iş ilanları yayınlanır. Eskişehir, Balıkesir, İstanbul, Adana, Antalya ve Bolu bu şehirlerden sadece birkaçıdır. İşverenlerin kriterlerine uyum sağladığın sürece Türkiye'nin her bölgesinde iş bulma fırsatına sahip olabilirsin. Tek yapman gereken kendini en iyi yansıtabileceğini düşündüğün iş ilanını bularak başvuru yapmak olur.

notifications İş Alarmı kur