keyboard_arrow_down
4

Şehir Plancısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Şehir Plancısı cancel

Ü

Şehir Plancısı
ÜTOPYA PROJE DANIŞMANLIK LTD.ŞTİ
Sakarya İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Muad Planlama
Şehir Plancısı
Muad Planlama
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
27 gün

Şehir Plancısı İş İlanları

Şehir plancısı; şehirlerin yapısal olarak düzenli bir şekilde gelişmesini sağlamak amacıyla projeler oluşturan kişilere verilen genel addır. Şehir plancıları aynı zamanda şehirlerin gelişmesi konusunda oluşturulan projeleri uygulamaya geçirir. Uzman unvanına sahip olan şehir plancıları, çeşitli öneriler de oluşturur. Bu öneri oluştururken kültürel ve sosyal faaliyetler gibi şehrin üzerinde etkisi bulunan faktörleri göz önünde bulundururlar. Eğer sen de bu alanda mesleğini icra etmek istiyorsan şehir plancısı iş ilanlarına göz atabilirsin. İlgili iş fırsatlarını ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir, şehir plancısı iş ilanı sunan şirketler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsin. Birçok farklı ilana iş başvurusunda bulunabilir, şehir plancısı olarak çalışma imkânı yakalayabilirsin.

Şehir Plancıları Ne İş Yapar?

Şehir planlama iş ilanları, bu alanda eğitim gören şehir planlama uzmanlarına hitap eder. Şehir plancısı olarak bazı görev ve sorumlulukların bulunur. Bu görevler şöyle sıralanabilir:

  • Şehir bölge planlama iş ilanına başvuruda bulunacak kişilerin temel görevi, kırsal ve kentsel alanlarda planlama yapmaktır. 
  • Kentsel alanlarda yer alan binaların ne şekilde ve hangi yoğunlukta olacağına karar vermelisin. Aynı zamanda bu alanlarda yer alan arazilerin hangi amaçla kullanılacağını da belirlemen beklenir. 
  • Şehir plancısı iş ve sorumluluklarından biri de bahsedilen plan ve projeleri en uygun bütçe ile yapmaktır. Yönetim birimleri ve mühendislerle sürekli olarak etkileşim hâlinde olmalı, en uygun planlamaları yapmak için çeşitli önerileri dikkate almalısın. 

Şehir plancısı iş ilanları İzmir, Muğla, Antalya gibi farklı iller için yayınlanır. Bu ilanları yayınlayan firmalar tarafından talep edilen görevleri öğrenmek için kariyer.net’te ilgili bölümde yer alan ‘iş tanımı’ kısmına göz atabilirsin.

Şehir Plancısı Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Kentleşmenin yoğun olarak görüldüğü kentlerde, şehir plancısı olmak isteyen kişilerin sahip olması gereken bazı özellikler bulunur. Şehir plancısı iş imkânlarından faydalanmak istiyorsan, planlama konusunda merak ve beceri sahibi olman gerekir. Mühendis, mimar gibi farklı meslek profesyonelleri ile sağlıklı iletişimler kurabilmeli, sözlü ve yazılı iletişim yeteneğini gösterebilmelisin. Şehir plancısı iş ilanları İstanbul gibi farklı şehirlere iş için seyahat etme koşulu sunabilir. Bu nedenle, herhangi bir seyahat engeline sahip olmamalısın. El becerisi ve koordinasyonuna sahip olmalı, şehir planlama işlemi sırasında tercih edilen çeşitli bilgisayar programlarını kullanabilme kabiliyetini gösterebilmelisin. Eğer sen de şehir plancısı olmak istiyorsan en yeni ve güncel şehir plancısı iş ilanlarına kariyer.net’ten başvuruda bulunabilirsin. Şehir plancısı iş ilanları Ankara kategorisindeki seçenekleri değerlendirerek başkentte çalışma olanağı yakalayabilirsin.

Şehir plancısına ihtiyaç duyulur mu?

Dünya genelinde görülen nüfus artışı, şehir plancılarına olan ihtiyacı artırır niteliktedir. Göç olayları ve birçok farklı sebeple görülen nüfus artışı ile birlikte insanların yaşam alanları da genişler. Dolayısıyla bu yaşam alanlarının düzenini ve planlamasını gerçekleştirecek olan şehir plancılarına her daim ihtiyaç duyulur.

Şehir plancısı olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Şehir plancısı iş ilanları yeni ve daha önce yayınlananlara başvuruda bulunabilmek için ilgili üniversitelerdeki mühendislik ve mimarlık fakültelerinde bulunan şehir ve bölge planlama bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olman gerekir. İlgili diplomaya sahip olduğun takdirde, bu pozisyonda çalışmaya hemen başlayabilirsin. Belirlenen eğitim kriterini sağladığını düşünüyorsan ve alanınla ilgili ek belgelerin, eğitimlerin ve sertifikaların varsa şehir plancısı iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. 

Şehir plancısı iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Şehir plancısı iş ilanlarına başvurmadan önce dikkat etmen gereken birçok farklı detay bulunur. Öncelikle şehir plancısı iş ilanlarında yer alan iş tanımı ve genel nitelikler kısmını özenli bir şekilde incelemelisin. Bu kısımlarda yer alan; yaş, eğitim seviyesi, yabancı dil, deneyim süresi ve askeri yükümlülüğün bulunmaması gibi birçok farklı kritere dikkat etmelisin. 

Şehir plancısı iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Şehir plancısı iş ilanlarına ulaşabilmek için öncelikle kariyer.net sayfasında yer alan ‘İş Ara’ butonuna tıklayabilirsin. Karşına çıkan iş ilanları sayfasının sol kısmında yer alan filtre bölümünden yaşadığın şehri seçebilirsin. Dilersen ilanları ilçe özelinde de sadeleştirebilirsin. Pozisyon kısmından da ‘şehir plancısı’ kutucuğunu işaretleyerek bu alanda yayınlananı iş ilanlarına rahatlıkla ulaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Şehir Plancısı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Şehir Plancısı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Şehir Plancısı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Şehir Plancısı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Şehir Plancısı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Şehir Plancısı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Şehir Plancısı iş ilanlarına erişebilirsin.

Şehir Plancısı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Şehir Plancısı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur