156

Servis Şoförü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Servis Şoförü cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Servis Şoförü İş İlanları

Servis şoförü, belli bir düzen içinde insan taşımacılığı yapan kişiye denir. Genellikle öğrencileri ya da personelleri taşımaktan sorumlu olan servis şoförleri, belli kuralları uygulamakla yükümlüdür. Servisler, durakların belirli olduğu güzergahlardan geçer. Servis şoförleri belirlenmiş yol güzergahlarından geçerek insanları evden okullarına ya da iş yerine götürmekle sorumludur. İşten çıkış saatlerinde de kişileri alarak evlerine ulaştırmak da servis şoförünün görevleri arasında yer alır. Servis şoförleri, okullar, fabrikalar ve büyük şirketler ile çalışır. Okul servis şoförlerinin çalışma saatleri bellidir. Personel taşıyan şoförler de belli saatlerde belli duraklardan geçer. Belirlenen yere kişileri götürmek, personel servis şoförlerinin temel görevidir. Servis şoförü, taşıdığı yolcuların güvenliğini tehlikeye atmayacak biçimde araç kullanmalıdır. Trafik kurallarına uygun biçimde sürüş gerçekleştirmek servis şoförünün görevleri arasındadır. Servis şoförü, aracın; bakım, onarım ve temizlik gibi işlemlerinden de sorumludur. Bazı kurumlar, servis şoförünün mesleki yeterlilik belgesine sahip olmasını talep edebilir. Servis şoförü ilanları arasında mesleki yeterlilik belgesine sahip deneyimli şoförler aranır. Servis şoförleri için psikoteknik ve D sınıfı ehliyet gibi zorunlu belgeler vardır.

Servis Şoförlüğü Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Servis şoförü olmak isteyen adayların sahip olması gereken birtakım yetenekler ve özellikler bulunur. Servis şoförü çok dikkatli ve sorumluluk sahibi olmalıdır. D sınıfı ehliyete ve mesleki yeterlilik belgesine sahip olan servis şoförü, trafik kurallarına uymakla yükümlüdür. Bu durum göz önüne alındığında, servis şoförünün 26 yaşından gün almış ve 66 yaşını aşmamış olması gerekir. Servis şoförü güvenli bir şekilde insanları ulaşmak istediği yere götürmekle yükümlüdür. Zaman yönetimi yeteneğine sahip olması gereken servis şoförü, insanları zamanında alıp ulaşım noktasına zamanında götürmekle sorumludur. Servis şoförünün aracın mekanik donanımlarından temel seviyede anlaması gerekir. Ayrıca belirli arızaları giderme işlemlerini servis şoförü yapabilmelidir. Servis şoförünün iletişim yeteneği gelişmiş olmalıdır. Vardiya usulü çalışma saatlerine uyum sağlayabilmesinin yanında servis şoförü iş birliği yapmaya yatkın olmalıdır. Servis şoförü arayanlar, adaylarda bu kriterlerin bulunmasına dikkat eder. Dikkatli ve sabırlı olan servis şoförü adayları, ilanları takip ederek başvuruda bulunabilirler. Servis şoförleri trafik kurallarına uymakla sorumlu olup, taşıdığı insanların can güvenliğini sağlamakla da yükümlüdür.

Servis Şoförü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Servis şoförlüğü mesleği üzerine kariyer inşa etmek isteyen adaylar için servis şoför iş ilanları kategorisinde iş imkanları yer alır. Servis şoförlüğü için farklı kriterlerde ve farklı firmalar tarafından şoför adayları aranır. Servis şoför iş ilanı yayınlayan firmaların çalışma koşullarını başvurudan önce değerlendirmeleri adaylar için yararlı olur. Nüfusu kalabalık ve trafiği yoğun olan şehirlerde servis şoförüne daha fazla ihtiyaç duyulur. İstanbul gibi büyükşehirlerde firmalar, şoför iş ilanları İstanbul başlığı altında personel arayışlarını duyurur. Servis şoförü olarak İstanbul’da iş arayan adaylar, firmaların ilanlarına başvuruda bulunabilir. Firmaların iş ilanlarında belge ve sertifika kriterleri yer alır. Şirketler, şoförlerde aradığı özellikleri genellikle ilanlarda kriter olarak belirtir. Firmalar bulundukları bölgede ikamet eden servis şoförünü tercih edebilir. Servis şoförü olmak isteyen adayların firmaların çalışma koşullarını değerlendirip kendilerine uygun ise başvurmaları daha doğru olur. Eğer sabit ve belirli bir saat diliminde çalışmayı tercih ediyorsanız, bu tip kriterleri bulunan iş ilanlarına başvurmanız gerekir. Eğer vardiyalı saatler size uygun değilse başvurunuzu o doğrultudaki seçeneklere yönlendirmeniz daha doğru olur. Bazı firmalar deneyimli şoför arayışında olurken, bazı firmalar deneyimsiz şoförleri de tercih edebilir. Firmaya başvuru yapmadan önce koşulları incelemeniz ve size uygun olması durumunda başvuru yapmanız, iş bulma sürecinizi olumlu etkiler.

Servis Şoförü Ne İş Yapar?

Servis şoförü, insanları güvenli biçimde belirlenen konuma taşımakla yükümlüdür. Trafik kurallarına uygun bir biçimde aracı kullanmak, servis şoförünün görevleri arasında yer alır. Servis şoförü,  taşıdığı yolcuların güvenliğini gözeterek trafikte seyretmekle sorumludur. Belirlenen güzergahlardan aldığı insanları, zamanında hedef noktaya ulaştırmalıdır. Servis şoförünün bir diğer görevi ise kullandığı aracın bakım ve onarım işlerini yapmaktır. Araçta ortaya çıkan arıza ya da sorunları onarmak ve sorunları amirlerine bildirmek servis şoförünün görevleri arasında yer alır. Servis şoförlerinin çok dikkatli ve sabırlı olması gerekir. Servis şoförlüğü yapmak isteyenlerin D1 sınıfı ehliyet ve mesleki yeterlilik belgesi alması gerekir. Servis şoförleri 26 yaşını doldurmuş 66 yaşından gün almamış olmalıdır. Mesleki yeterlilik belgesini almak isteyen servis şoförü adayları, merkezi yeterlilik kurumuna başvurabilirler. Servis şoförü olmak isteyenler,  güncel servis şoförü ilanları başlığı altında iş ilanı yayınlayan firmaları takip edebilir.

Servis Şoförü İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Servis şoförü iş ilanları, D sınıfı ehliyet ve SRC 2 mesleki yeterlilik belgesi kriterlerini içerir. Ayrıca psikoteknik test raporu servis şoförü olmak için şarttır. Mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen servis şoförü adayları, mesleki yeterlilik kurumuna başvuru yapabilirler. Servis şoförü olmak isteyen adayların 26 yaşını doldurmuş ve 66 yaşından gün almamış olmaları gerekir. Personel servis şoförü iş ilanlarında psikoteknik belgesi kriteri bulunur. Servis şoförlüğü yapmak isteyen adayları bu kriterleri göz önünde bulundurmaları gerekir. Servis şoförü arayışında olan firmaların ilanlarında başvuru yapacak adaylar, firmanın bulunduğu bölgeye yakın konumda ikamet ediyorsa avantajlı olur. Örneğin, şoför iş ilanları İstanbul Avrupa yakası iş ilanları yayınlayan firmalar, adayın Avrupa Yakası’nda ikamet etmesini bekler. Avrupa Yakası’nda yaşamayan adaylar, başvurularını başka bir firmaya yönlendirmelidir.

Servis Şoförünün Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Servis şoförü, taşımakla sorumlu olduğu insanları ulaşmaları gereken hedef noktasına götürmekle yükümlüdür. Servis şoförleri, trafik kurallarına uygun bir biçimde araç kullanmaktan sorumludur. Kullandıkları araçların bakımları ve onarımlarının sorumluluğu da servis şoförlerine aittir. Servis şoförleri araçların günlük bakımlarından ve temizliğinden de sorumludur. Araçta ortaya çıkabilecek arızaları gidermek de servis şoförünün görevleri arasında bulunur. Servis şoförü arızayı gideremediği durumlarda sorunu amirlerine bildirmekle yükümlüdür.

Servis Şoförlüğü İçin İş Olanakları Nelerdir?

Servis şoförlüğü için çok geniş iş olanaklarına sahiptir. Servis şoförleri; okullar, fabrikalar ve büyük şirketler ile çalışabilir. Bazı devlet kurumlarında veya resmi kurumlarda servis şoförü istihdam edilebilir.  Servis şoförleri; okul servis şoförü ve personel servis şoförü olarak görev alabilir. Sabit çalışma saatlerini tercih eden servis şoförler için okul servis şoförlüğü cazip olabilir.

Servis Şoförlüğü İş İlanları ve Çalışma Koşulları Nelerdir?

Servis şoförü olarak görev yapacak kişilerin çok dikkatli ve sabırlı olması gerekir. Servis şoförü adayları, belli saatlerde trafikte kalacağını ve bazen stres altında çalışabileceğini bilmelidir. Adaylar, servis şoförlüğü iş ilanları için başvuru yapmadan önce firmanın kriterlerine uygun olup olmadıklarını değerlendirmeleri gerekir. Örneğin, şoför iş ilanları Anadolu yakası başlığı altında personel arayan firmaya başvuru yapmak isteyen aday, Anadolu Yakası’nda ikamet ediyor olmalıdır.

Servis Şoförü Ne Kadar Maaş Alır?

Servis şoförlerinin maaşları çalıştıkları firmalara göre farklılık göstermektedir. Servis şoförleri dönemsel ve aylık olarak iki farklı biçimde maaş alabilirler. Okul servis şoförleri, okulların kapalı olduğu dönemde maaş ödemesi almaz. Servis şoförlerinin ücretleri asgari ücretin üstünde olduğu bilinir.

Sıkça Sorulan Sorular

Servis şoförü iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Kariyer.net adresinden sana en uygun servis şoförü iş ilanlarına başvurabilirsin. Bunun için öncelikle kayıt işlemlerini tamamlaman gerekir. E-mail adresin ile şifre oluşturup kayıt olabilirsin. Aynı zamanda doğrudan Facebook üzerinden de kayıt olabilirsin. Öz geçmişini bu noktada eksiksiz oluşturmalısın. Ön yazı eklemek, şirketlerin seni fark etmesini sağlayacaktır. Sonraki aşamada, ana sayfadaki iş tanımında servis şoförü’’ seçilip ‘’iş bul’’ butonuna basılmalıdır. Tüm iş ilanları böylece detaylıca listelenecektir. İlan içerisindeki ‘’başvur’’ butonuna tıklandığında, başvurun tamamlanmış olur.

En güncel servis şoförü iş ilanlarından nasıl haberdar olabilirim?

https://www.kariyer.net/is-ilanlari/servis+soforu adresine tıklayarak servis şoförü iş ilanlarından her daim haberdar olabilirsin. Listelenen iş ilanların sol alt tarafında, ‘’Yeni İlanlardan Haberdar Et’’ butonuna basılır. ‘Karşına hemen, ’Kayıt ekle’’ uyarısı çıkacaktır. Bu kısma ‘’servis şoförü’’ yazman gerekir. En güncel ilanlar,ücretsiz olarak kayıtlı mail adresine iletilir.

Servis şoförü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Servis şoförü iş ilanlarına şirketlerin aradığı kriterlere uygun herkes başvurabilir. Ana sayfadan ‘’detaylı ara’’ kutucuğuna basılır. Sol tarafta kategoriler kısmından ‘’pozisyon’’ sekmesinden ‘’servis şoförü’’ seçilir. Tüm ilanlar listelenmiş olur. İlanlardan istenilenler incelenir. Nitelik ve iş tanımına uyan işlere başvuru yapılabilir.

Servis şoförü iş ilanları en çok hangi şehirlerdedir?

Sisteme giriş yapıldıktan sonra ana sayfadaki iş tanımına ‘’servis şoförü’’ yazmalısın. ‘Sonrasında ise Detaylı Ara’’ kutucuğuna tıklamalısın. Sol taraftaki kategorilerden, ‘’Ülke-Şehir-İlçe’’ sekmesini üzerine gelmelisiniz. Tüm şehirlerdeki servis şoförü iş ilanlarına sayılarıyla birlikte ulaşabilirsiniz. Listede; en çok iş ilanı olan şehir, en üst sırada olacak şekilde sıralanır.

notifications İş Alarmı kur