Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
205

silahlı güvenlik görevlisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Silahlı Güvenlik Görevlisi cancel
Yıldızlar SSS Holding A.Ş.
Silahlı Güvenlik Görevlisi
Yıldızlar SSS Holding A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
PALLADIUM TEKNOLOJİ VE MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Silahlı Güvenlik Görevlisi
PALLADIUM TEKNOLOJİ VE MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
7 gün

İlanları konuma göre filtrele!

SPICE HOTEL & SPA
Güvenlik Görevlisi
SPICE HOTEL & SPA
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Silahlı Güvenlik Görevlisi İş İlanları

Bu meslek grubunun; temel silahlı eğitim ve temel silahsız eğitim adı altında iki çeşit eğitimi bulunur. Temel silahlı eğitim alan adaylar sonrasında silahlı güvenlik görevlisi olarak mesleklerini icra etmeye başlar. Bayanların da erkeklerin de eğitimlerini tamamladıktan sonra yapabileceği bir meslek olur. Bayan silahlı özel güvenlik görevlisi iş ilanları okullar, hastaneler, bankalar gibi birçok yerin tercihi olur. Silahlı güvenlik görevlileri, bulundukları mekanın ya da görevlendirildikleri kişilerin güvenliğini sağlamakla görevli olur. Neredeyse her iş yeri güvenlik görevlisine ihtiyaç duyar. Bazı işyerleri ise özellikle silahlı güvenlik görevlisi tercih eder. Güvenlik görevlileri, bireysel olarak ilanlara başvurabilecekleri gibi bir güvenlik şirketinin bünyesinde de çalışabilir. 

Silahlı Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olmak Gerekir?

Silahlı güvenlik görevlisi olmak için aranan birçok özellik bulunur. Silahlı güvenlik görevlisi olmak için erkeklerin boyu en az 175 cm, kadınların boyu en az 165 cm olmalıdır. Adayların düzgün bir fiziğe ve iyi bir diksiyona sahip olması gerekir. Herhangi bir olumsuz durum sergileyen kişiyi uyarabilmek adına anlatabilme ve ikna edebilme kabiliyetine sahip olması gerekir. Muhatap olduğu kişilere kibar ve saygılı davranabilmelidir. Silahlı güvenlik görevlileri soğukkanlı olmalıdır. Oluşabilecek kötü bir durumda sakinliğini koruyup olayı kontrol altında tutması gerekir. Bazı durumlarda güç uygulaması gerekebilir. Güç uygularken kontrolü elden bırakmamalı, aşırıya kaçmamalıdır. Bir silaha sahip olduğunun bilincinde olmalı ve fevri davranmamalıdır. Silahlı güvenlik görevlileri, ilkyardım konusunda eğitimli olmalıdır. Herhangi bir yaralanma durumunda soğukkanlılıkla ilk müdahaleyi yapması gerekebilir. Aynı zamanda giyimine dikkat etmelidir. Özellikle firmaların giriş bölümünde görev alıp gelen insanları karşılayacaksa ilk izlenim için giyim tarzı önemli olur. Çalışma saatlerine uyum sağlayabilmeli, görevinin ne olduğunu iyi idrak etmiş olmalıdır. Korunması gereken yerin, malın ya da bir kimsenin güvende olması için yetkilerini kullanmak konusunda tereddüt etmemesi gerekir. Bu yeteneklere sahip adaylar, silahlı güvenlik görevlisi iş ilanları arasından başvuru yapabilir. 

Silahlı Güvenlik Görevlisi İş İlanlarında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Silahlı güvenlik görevlisi iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Dikkat edilmesi gereken ilk nokta çalışma saatleridir. Bazı güvenlik görevlilerinden sadece geceleri çalışması istenirken bazı görevlilerden sadece gündüzleri, bazılarından da gece ve gündüz vardiyalı çalışması istenebilir. Aday ilandaki bu şartlara dikkat etmelidir. Bazı yerlerde ise part time çalışma imkanı bulunur. Part time silahlı güvenlik iş ilanları sayfasına bakılarak uygun işe başvurulabilir. Dikkat edilmesi gereken diğer nokta, aranan özelliklere uygun olunup olunmadığı konusu olur. Örneğin bazı ilanlarda silahlı güvenlik görevlisi eğitimi dışında eğitim şartları bulunabilir. Bazı firmalar yükseköğretim şartı koyarken bazı firmalar, askeri okul mezunu olmayı şart koşabilir. Bu sebeple ilanlarda belirtilen şartlar dikkatle incelenmelidir. 

Silahlı Güvenlik Görevlisi Ne İş Yapar?

Silahlı güvenlik görevlilerinin amacı güvenliği sağlamak olur. Güvenlik konusu biraz daha ayrıntılı incelenirse ortaya çeşitli görevler çıkar. Silahlı güvenlik görevlisi, çalıştığı kurumun ve o kurumda yaşayan ya da çalışan kişilerin güvenliğini sağlar. Sorumlu olduğu alana giriş yapan misafirlerin bilgilerini not eder. Gerektiği takdirde kurumlara bırakılan paketleri sahiplerine teslim eder. Güvenliğin sağlanması için kullanılacak araç gereçleri listeler ve bu malzemelerin temin edilmesi ile ilgilenir. Eğer güvenlik kamerası var ise monitörden güvenlik kameralarının kayıt altına aldığı görüntüleri izler. Şüpheli kişileri uyarabilir ve gerektiğinde sorumlu olduğu alanın dışına çıkarabilir. Bunların yanında silahlı güvenlik görevlileri evlerde yatılı olarak görev yapabilir. Yatılı silahlı özel güvenlik görevlisi iş ilanları sayfasına bakıldığında güvenlik görevlilerinin evi ve yaşayan aileyi korumak için arandığı görülür. Bazı iş ilanlarında da herhangi bir sebepten ötürü güvenlik problemi yaşayan insanlar, silahlı güvenlik görevlisi arayabilir. 

Silahlı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadardır?

Silahlı güvenlik görevlileri daha çok özel sektörde çalışır. Bu sebeple aldıkları maaş birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örneğin, silahlı güvenlik görevlisi iş ilanları İstanbul Anadolu Yakası’ndaki maaş ile Avrupa Yakası’ndaki maaş birbirinden farklıdır. Çalışılacak şehre, çalışılacak firmaya, çalışma saatlerine ve bunlar gibi çeşitli unsurlara bağlı olarak değişse de genel olarak silahlı güvenlik görevlisi maaşları asgari ücret ile başlayıp asgari ücretin 2-3 katına kadar çıkabilir. 

Silahlı Güvenlik Görevlisi Nerede Çalışabilir?

Silahlı güvenlik görevlisinin çalışabileceği birçok alan bulunur. Bankalarda, konut sitelerinde, spor salonlarında, stadyumlarda, açık hava etkinliklerinin düzenlendiği yerlerde, belediye binalarında, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, okullarda, şahsa özel şekilde çalışabilir. Örneğin, banka silahlı güvenlik görevlisi iş ilanları şeklinde filtrelenmiş aramalarla aday, istediği yerde mesleğini icra edebilir. 

Silahlı Güvenlik Görevlisinin Çalışma Koşulları Nasıldır?

Silahlı güvenlik görevlisi genelde ayakta ve aktif olarak çalışır. Bu nedenle çalışma koşullarının biraz yorucu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Duruma göre silahlı güvenlik görevlilerinin tehlikeli şartlarda çalıştığı da söylenebilir. Çalışma saatleri esnek olabilir. Buna ek olarak örneğin, silahlı güvenlik iş ilanları İstanbul’da farklı Antalya’da farklı çalışma şartları sunulabilir. Yani çalışma şartları birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterir.

Silahlı Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Gereken Eğitimler Nelerdir?

Lise mezunu veya belirlenen bölümlerde lisans, önlisans programlarından mezun olan kişiler olabilir. Bu kişilerin silahlı güvenlik görevlisi olmak için temel silahlı eğitim kursunu başarıyla geçip belge alması gerekir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı silahlı güvenlik görevlisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı silahlı güvenlik görevlisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

silahlı güvenlik görevlisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

silahlı güvenlik görevlisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

silahlı güvenlik görevlisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel silahlı güvenlik görevlisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel silahlı güvenlik görevlisi iş ilanlarına erişebilirsin.

silahlı güvenlik görevlisi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

silahlı güvenlik görevlisi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.