38

Sosyal Bilgiler Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sosyal Bilgiler Öğretmeni cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sosyal Bilgiler Öğretmeni İş İlanları

Eğitim sektörünün önemli bir kolunu oluşturan öğretmenler pek çok farklı branşta görev yapar. Sosyal bilgiler de öğrenim kurumlarında dersi verilen alanlar arasında yer aldığı için bu branşta uzmanlaşan öğretmenlere ihtiyaç duyulur. Sosyal bilgiler öğretmeni olmak için gereken eğitimleri tamamladığın takdirde bu alanda iş arayışına başlayabilirsin. Sosyal bilgiler öğretmeni olarak eğitim kurumlarında görev almak istiyorsan firmaların yayınladığı sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanlarına göz atabilirsin. Sosyal bilgiler öğretmeni arayan kurumlar, belirli dönemlerde alım yapar ve iş ilanları yayınlar. Özel okullarda ve devletin eğitim kurumlarında faaliyet gösteren işverenlerin yayınladığı iş ilanları arasından sana en uygun olana ulaşabilirsin. kariyer.net’te yeni yayınlanmış olan yüzlerce sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanına rastlaman mümkündür. Ardından bulunduğun yerden dakikalar içerisinde başvurunu gerçekleştirebilirsin. 

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ne İş Yapar?

Güncel sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanlarına göz atarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Sosyal bilgiler öğretmeni olarak çalışan kişilerin ne iş yaptığını merak ediyorsan iş tanımına göz atabilirsin. Sosyal bilgiler öğretmeni olarak eğitim kurumlarında görev alan kişilerin birbirinden farklı birçok görevi ve sorumluluğu yer alır. Bunlardan bazıları; 

  • Sosyal bilgiler öğretmenlerinin ders verdiği öğrencilerin düzeyine uygun bir eğitim planı oluşturması gerekir. Öğrencilerin seviyelerini göz önünde bulunduran öğretmenler, bu doğrultuda tam öğrenme sağlanmasına yardımcı olur.
  • Hitap ettiği öğrenci grubuna uygun bir çalışma planı hazırlayan sosyal bilgiler öğretmenlerinin bu planı uygulaması ve çeşitli bilgi, becerilerin kazanılmasını sağlaması gerekir.
  • Sosyal bilgiler öğretmenleri, coğrafi ve tarihî konular ile ilgili öğrencilere güvenilir ve doğru bilgiler sunar.
  • Aynı zamanda okullarda ya da çeşitli eğitim kurumlarında yer alan eğitici aktivitelerde öğretmenlerin aktif bir rol alması gerekir. Bu aktiviteler sayesinde öğrencilerin her alanda gelişmesi amaçlanır.
  • Sosyal bilgiler öğretmenleri, nöbet görevleri olduğu zaman disiplin ve düzeni sağlar.
  • Bunların yanı sıra uzman olduğu alandaki gelişmeleri ve yenilikleri takip eden sosyal bilgiler öğretmenleri, derslerinde bu yenilikleri kullanmaya çalışır.
  • Bu meslekte görev alan kişiler, eğitim verdikleri öğrencilerin gelişimini takip eder ve ölçme değerlendirme yapar. 
  • Bunlarla birlikte sosyal bilgiler öğretmenleri öğrencilerin seviyesine uygun bir şekilde sınav hazırlar ve kontrolünü yapar. Sınavlar sonucunda sınıfta bulunan eksiklikleri tespit edebilen sosyal bilgiler öğretmenleri derslerde bu eksiklerin kapatılması için çaba gösterir.

Sen de bu görevleri yerine getirebileceğini düşünüyorsan kariyer.net’ten sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanlarına hemen başvurabilirsin. 

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Olmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Sosyal bilgiler öğretmeni olarak kurumlarda görev almak istersen bu alanda tamamlaman gereken eğitimler bulunur. Üniversitelerin eğitim fakültelerinde yer alan sosyal bilgiler öğretmenliği lisans bölümünden mezun olan kişiler, sosyal bilgiler öğretmeni olarak çalışmaya başlayabilir. Bununla birlikte farklı ve ilgili bölümlerden mezun olan adayların pedagojik formasyon eğitimini tamamlaması beklenir. Gereken eğitimleri ve belgeleri tamamladığın takdirde sosyal bilgiler öğretmeni iş başvurusu yapabilirsin. Özel eğitim kurumları, dershaneler ve kurslar tarafından yayınlanan iş ilanlarını inceleyerek sana uygun olanları tercih edebilirsin. Kurumlar bu alanda belirli bir iş tecrübesine sahip olmanı da bekleyebilir. Kurumların sosyal bilgiler öğretmeni adaylarında aradığı tüm özellikleri karşıladığın zaman diğer adayların önüne geçebilir ve bu alanda kariyer yapabilirsin.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Sosyal bilgiler öğretmeni ilanlarına başvuru yaparken dikkat etmen gereken bazı önemli detaylar bulunur. Sosyal bilgiler öğretmeni arayanlar, yayınladıkları ilanlarda iş tanımından ve öğretmenlerin görevlerinden bahsedebilir. Bu tanımları detaylı bir şekilde incelediğin takdirde kendin için en uygun iş ilanına başvurabilirsin. Bununla birlikte sosyal bilgiler öğretmenliği ilanlarını yayınlayan kurumlar, adaylarda aradığı özellikleri belirtebilir. Gereken eğitimleri tamamladıysan, belirtilen sürede deneyime sahipsen ve etkili bir iletişim kabiliyetin varsa kurumların aradığı çoğu özelliğe uygunsun demektir. Bununla beraber kurumlar bu alanda çalışacak kişilerin pedagojik formasyon belgesi olmasını da isteyebilir. Sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanları yeni mezun olmuş öğretmen adaylarına uygun olabilir. Belirtilen özelliklerin tümünü karşılıyorsan kurumlar sana kısa süre içerisinde geri dönüş yapar. İş ilanlarını incelerken çalışma ortamlarına ve mesai saatlerine göz atabilirsin. Sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanları bay ve kadın adaylara yönelik yayınlandığından bu alanda yeterli olan herkes başvuru yapabilir.

Sosyal bilgiler öğretmeninin çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Sosyal bilgiler öğretmeni olmak için istenen belgeleri ve eğitimleri tamamladığında bu alanda çalışmaya başlayabilirsin. İş ilanlarına göz atarken çalışma ortamlarını ve koşullarını inceleyebilirsin. Bu alanda görev alan öğretmenler devlet kurumlarında, özel eğitim kurumlarında, kurslarda ve dershanelerde çalışma imkânı bulabilir. Tam zamanlı olarak çalışan sosyal bilgiler öğretmenlerinin mesai saatleri ve ders sayısı değişkenlik gösterebilir.

Sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanları hangi bölgelerde daha yaygındır?

Sosyal bilgiler öğretmeniysen ve iş arıyorsan bu pozisyon için hangi bölgelerde daha fazla ilan yer aldığını merak edebilirsin. Sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanları İstanbul ve İzmir başta olmak üzere birçok farklı bölgede yayınlanır. Aynı zamanda sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanları Ankara ve Kocaeli şehirlerinde oldukça yaygındır. Sana yakın bölgedeki ilanlara başvurabilirsin.

Sosyal bilgiler öğretmenliği iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanları bayan ve erkek tüm öğretmen adaylarına yönelik olarak yayınlanır. Bu alanda çalışmak isteyen kişilerin gereken eğitimleri tamamlaması gerekir. Sosyal bilgiler öğretmeni olarak çalışmak istiyorsan sana uygun olduğunu düşündüğün tüm iş ilanlarına dilediğin zaman başvuru yapabilirsin. Ardından eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev almaya başlayarak kariyerine devam edebilirsin.

Sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanlarına nasıl ulaşırım?

Sosyal bilgiler öğretmeni olmayı planlıyorsan bu alanda yayınlanan iş ilanlarını incelemek isteyebilirsin. Sosyal bilgiler öğretmenliği iş ilanlarına kariyer.net’ten pratik ve kapsamlı bir biçimde ulaşman mümkün olur. Bununla birlikte kariyer.net’te yayınlanan ilan detayında yer alan “başvur” sekmesinden özgeçmişini ilgili firmaya gönderebilirsin. Oluşturduğun CV sayesinde işverenler senin hakkında bilgi sahibi olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Sosyal bilgiler iş ilanları seçeneklerine Kariyer.net üzerinden ulaşılabilir. Birçok özel eğitim kurumu, çeşitli kriterler içeren iş ilanları yayınlar. Adaylar ise Kariyer.net'in filtreleme özelliği sayesinde belirlediği şartlara uygun iş ilanlarını listeleyebilir. Aday, belirlediği seçtiği ilana, Kariyer.net'te özgeçmiş oluşturduktan sonra detay sayfasından başvuru yapabilir.

Sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanlarına başvurmak için hangi eğitimleri tamamlamak gereklidir?

Sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanlarına başvurmak için üniversitelerin Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünden mezun olmak gerekir. Öğretmen adaylarının kamu kurumlarında görev alması için formasyon eğitimini de tamamlaması şarttır. Öte yandan bazı özel eğitim kurumları formasyon almayan adayları istihdam edebilir. Özel eğitim kurumlarının açtığı ilanlarda kriterler farklılık gösterir.

Sosyal bilgiler öğretmeni özel sektör iş imkanları nelerdir?

Özel eğitim kurumları branş özelinde öğretmenlere ihtiyaç duyar. Bu bağlamda pek çok özel eğitim kurumu sosyal bilgiler öğretmeni iş ilanı açar. Kolejler, kurslar, etüt merkezleri ve benzer kurumlar sosyal bilgiler öğretmeni olmak isteyen kişilere çalışma alanı oluşturur. Adaylar, bu alanda yayınlanan ilanlara Kariyer.net üzerinden ulaşabilir.

Sosyal bilgiler öğretmenlerinin çalışma süreleri nasıldır?

Branş öğretmenleri arasında yer alan sosyal bilgiler öğretmenlerinin çalışma süreleri, görev aldıkları kuruma göre farklılık gösterir. Mesai süreleri, eğitim kurumlarının ders programına bağlı olarak değişir. Diğer yandan bazı özel eğitim kurumları, part time sosyal bilgiler öğretmeni arar. Part time iş ilanları için hafta sonu veya hafta içi belirli günlerde akşam saatlerinde ders verebilecek kişilerin başvuru beklenir.

notifications İş Alarmı kur