12

Spa Terapisti İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
SPA Terapisti İş İlanları

SPA terapisti, misafirlere profesyonel olarak oluşturulan plana göre vücuda tedavi nice yöntemle tedavi edici yöntemlerle masaj teknikleri uygular. SPA terapisti iş ilanları için tercihen üniversitelerin BESYO bölümlerinden mezun, hamam hizmeti uygulayabilecek, tercihen masaj ve estetisyen sertifikasına sahip olan adayların başvuruları beklenir. Memnuniyet bu meslek dalında oldukça önemlidir. SPA terapisti eleman ilanlarında genellikle otellerde bulunan SPA bölümünde çalışacak adaylar aranır. Bu mesleği yapabilmek içim masaj tekniklerine hakim olmak, spor ürün ve hizmetleri ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak gerekir. Güncel SPA terapisti iş ilanlarına başvurabilmek için dış görünüşe özen göstermek gerekir.

SPA Terapisti Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Her durumda müşterilere hizmet sağlamak gerekir. Uygun tedavi yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak ve yenilikleri takip etmek gerekir. Çalıştığı alanın her zaman temizliği ve düzenini sağlaması gerekir. SPA terapisti iş ilanları oldukça yüksek standartlarda hizmet veren spor bölümü bu alanda özverili çalışacak adayların iş ilanlarını bekler. Misafirlerin taleplerine göre masaj, cilt bakımı, vücut bakımı ve hamam hizmetleri verir. SPA terapisti arayan firmalar Misafirlerin karşılanması SPA hizmetleri hakkında bilgi vermek gibi görevleri vardır. Bursa SPA terapisti iş ilanları için aranan nitelikler; en az lise mezunu olmak belirli bir süre deneyim sahibi olmak ve iyi derecede yabancı dil bilgisi aranır. 

SPA Terapisti Başvurusu Yaparken Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Yasal sertifikalar sahip olmak, kişisel bakımına ve dış görünüşe özen göstermek, güler yüzlü hizmet sunmak adaylarda aranan niteliklerdir. Kriz ve stres yönetimi konusunda kendini geliştirmiş ve ekip çalışmasına yatkın olmak gerekir. SPA terapisti iş ilanları bayan ve bay adayların SPA ve masaj hakkında ileri düzeyde bilgi sahibi olması ve teknikleri bilmesi gerekir. Oteller dışında spor salonlarında da istihdam sağlanır. Otel veya spor salonları dışında sadece masaj ve terapi merkezlerine part time ve full time masör istihdam sağlar. Aranan nitelikler ise;

  • Masaj sertifikasına sahip olmak,
  • Masaj teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak,
  • Doğru sağlık bilgilerine sahip olmak,
  • İlan detaylarına bağlı olarak tecrübe de listeler arasında bulunabilir. 

Sen de bu niteliklere sahipsen kariyer.net’te yayınlanan ilanları inceleyebilir, kendine uygun olan ilana başvuru yapabilirsin.

SPA Terapisti çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

SPA terapisti iş ilanları bay ve bayan olmak üzere deneyimli veya yetiştirilmek üzere eleman alınır. Mobil masaj hizmeti kamu ve özel şirket çalışanlarına ofis ortamında masaj hizmeti sunar. Bu ilana başvurabilmek için mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak ve bu alanda geçerli olan sertifika diplomaya sahip olmak gerekir. 

SPA Terapisti iş ilanlarında aranan nitelikler nelerdir?

Genellikle kronik hastalığı tespit edilen çalışanlar ile tedavi uygulanır. Seyahat engeli bulunmayan, ahlak kurallarına uygun mesleki gelişmeleri takip eden, tercihen İngilizce bilen adayların başvuruları aranır. SPA terapisti iş ilanları İstanbul iş tanımı masaj, terapi çeşitleri ve cilt bakımı hakkında bilgi sahibi bilgi vermek gibi sorumluluklar vardır. Sen de bu niteliklere sahipsen kariyer.net’te yayınlanan ilanlara başvuru yapabilirsin.

SPA Terapisti iş tanımında yer alan görevler nelerdir?

Kullanılan ürünler hakkında bilgi vermek, misafirlerin ihtiyaç duyacağı programları uygulamak terapi sırasında ürün satışı gerçekleştirmek iş tanımı arasında yer alır. Mesai hizmetinde yardımcı olabilecek adayların başvuruları aranır. SPA terapisti iş ilanları yeni ilanlar genellikle hafta sonu veya vardiyalı çalışma aranır. Sen de bu kariyerine bu meslekte devam etmek istiyorsan kariyer.net’te yayınlanan ilanları inceleyebilirsin.

SPA Terapisti başvurusu için alınması gereken eğitimler nelerdir?

SPA terapisti iş başvurusu yaparken MEB onaylı masöz belgesine sahip adaylar aranır. Bu sertifikaya sahipsen ve masaj teknikleri hakkında bilgi sahibi isen iş ilanlarına kolaylıkla başvurabilirsin. Üniversitelerin BESYO bölümünden mezunsan kolaylıkla başvuru yapabilirsin. SPA terapistinin başlıca sorumlulukları masaj tekniklerine hakim olmaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Spa terapisti görev ve sorumlulukları nelerdir?

Spa terapistinin görevi, sağlıkla ilgili bir profesyonel tarafından oluşturulan rehabilitasyon planına göre, tedavi edici amaçlı ve gerekli temizlik kurallarına uygun hareket ederek vücuda çeşitli yöntemlerle masaj tekniklerini uygulamaktır. Bu doğrultuda bir spa terapistinin, bulunduğu alanı hijyenik koşullar açısından masaj için uygun hâle getirmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bir spa terapisti, masajda kullanılacak olan araç ve ekipmanlı profesyonelce kullanabilmelidir. Spa terapisti, masaj için eksik olan malzeme varsa bunları tespit etmekten ve malzemenin teminin sağlanmasından da sorumludur.

Spa terapisti çalışma ortamları nerelerdir?

Bir spa teraspistinin çalışma ortamları; termal oteller, turizm sektöründeki oteller, SPA, thalosso terapi ve bakım merkezleri, spor merkezi ve salonları, kaplıca ve banyo tesisleri, masaj salonları ve merkezleri, kozmetik satış noktaları, kamu kurum kuruluşları içerisindeki kuaför ve güzellik salonları gibi yerler olabilir. Bunların yanı sıra bir spa terapisti olarak MEB’e bağlı kurum ve kurslarda eğitmen olarak da çalışabilme imkanına sahip olursun.

Spa terapisti iş ilanlarına başvurmak için hangi koşullar istenir?

Spa terapisti iş ilanlarına başvuruda bulunacak adaylarda aranan koşulların başında, adayın bu alanla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel olarak hazırlanmış sertifikalı eğitim programlarına katılmış olması gelmektedir. Bu alandaki iş ilanlarında, spa terapistliği ve masaj terapisi konusunda gerekli sertifika ve belge sahibi adayın, masaj tekniklerine de son derece hâkim olması beklenir. Adayın, sürekli/tam zamanlı çalışma şekline ve esnek çalışma saatlerine uygun olması gerekir. Bu alanda açılan iş ilanlarında, adayın spa terapisti pozisyonunda görev alacağı sektöre bağlı olarak da adaydan ileri düzeyde yabancı dil bilgisi yeterliliği beklenebilir. Aynı zamanda, kimi iş ilanlarında adaylarda mesleki tecrübede aranabilir.

Spa terapisti iş ilanlarına başvurmak için hangi belgeler gereklidir?

Spa terapistliği iş ilanlarına başvuruda bulunacak adayların, en az lise mezunu olması koşuluyla, bu alanda MEB tarafından özel olarak hazırlanmış olan sertifikalı eğitim programlarına katılmış olmaları gerekir. Son yapılan yasal değişiklikler ile Sağlık Bakanlığı da bu alandaki ilgili sertifikalara onay vermektedir. Bu durumda spa terapistliği pozisyonunda çalışabilmen için ilgili bakanlıkların açmış olduğu kurslara katılman ve sürekli devamlılık göstermen gerekmektedir. Toplam kurs süresi yeni yasal düzenlemeye göre 312 saattir. Bu sertifika programları kapsamında; aroma terapi masajı eğitimi, müşteri karşılama ve uğurlama, kozmetikleri tanıma eğitimi, klasik masaj teknikleri, iskelet ve kasların yapı ve işlevleri, salon hazırlığı ve hijyeni eğitimi gibi eğitim kazanımların olur. Kurs süresini başarı ile tamamlar ve yapılan sınavda istenilen puanı alırsan bu alanda sertifika kazanarak ilgili sektörlerde spa terapisti olarak çalışabilirsin.

notifications İş Alarmı kur