377

Stajyer İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Stajyer cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 8 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Stajyer İş İlanları

Eğitim ve öğretim süreci boyunca birçok bilgi ve teori öğrenilir ve bunları profesyonel bir ortamda pratik ederek tecrübe etmek gerekir. Tecrübeye sadece çalışma yılı olarak bakan kurumlar olsa da, bazı kurumlar için staj sürecinde edinilen tecrübeler de oldukça önemli. Mezun olmuş ya da olacak öğrenciler ise edindikleri bilgiyi bir değer haline getirmek amacıyla kendilerine en iyi pratik yapma alanı sağlayan stajyer arayanların yayınladığı güncel stajyer iş ilanları yayınlarını inceler. Sen de bir öğrenciysen veya yeni mezun olmuşsan seni en iyi şekilde eğitecek ve kariyerine iyi bir başlangıç yapmanı sağlayabilecek staj ilanlarına başvurabilirsin. Stajyer arayan firmalar her ne kadar stajyeri kritik süreçlerden uzak tutsa da stajyerlerin bu süreçleri gözlemlemesi için gereken alanı sunar. Kariyerine iyi bir başlangıç yapmanı sağlayacak bir staj yeri ayarlamak için ilk olarak sen ne istediğini ve kariyerinden ne gibi beklentilerin olduğunu çözmelisin. Ardından stajına başladığın ilk günden son güne kadar merakını kaybetmeden süreçleri sorgulamalı ve en ince ayrıntısına kadar işleyişi öğrenmelisin.

Stajyerler Ne İş Yapar?

Stajyer arayan firmalar, daha sonra çalışanları olmalarını istedikleri kişileri seçmek isterler ve onlara verdikleri işlerle buna olan uygunluklarını da test ederler. Bu nedenle stajyerken yaptığın işler senin bir sonraki adımında oldukça belirleyici bir özellik kazanır. Stajyer iş ilanı da incelendiğinde, stajyerlerin tüm firmalarda genel olarak yaptıkları belli başlı bazı görevler vardır:

  • Bazı büro görevlerini yerine getirerek yanlarındaki sorumlularının işlerini bir seviyede kolaylaştırmak. Bu görevler toplantılarda not almak, dosyaları tutmak, belgeleri düzenlemek, fotokopi çekmek gibi belli başlı işler olabilir.
  • Stajyerlik bir öğrenim müessesesi olarak da bilindiğinden, bu süreçte stajyerin araştırmaya devam etmesi ve sorumlusunun yaptığı araştırmalara farklı bir bakış açısı ile yardımcı olması gerekir.
  • Güncel stajyer iş ilanlarına başvurup işe başlarsan bazı basit veri girişlerini yaparak diğer çalışanların iş yükünü hafifletmen ve bu basit işleri öğrenerek şirketin çalışma mantığını kavraman gerekir. Basit veri girişleri müşteriler, yapılan işler, ortaya çıkan olaylar konusunda oldukça fazla done içerdiği için bir staj iş ilanlarına başvuru yapan stajyer olarak iş tanımına uygun hareket edebilmen gerekir.
  • Şirketin yapısına bağlı olarak maillere ve sosyal medya gönderilerine yanıt vermen istenebilir. Özellikle pazarlama ve insan kaynakları gibi alanlarda staj yapmak istiyorsan sosyal medya kullanımı için bazı iş yüklerini alabilirsin.

Staj görevi seni kariyer hayatında daha etkin bir hale getirebilir. Stajyer iş ilanları yeni yayınları inceleyerek gerekli nitelikleri taşıdığını düşündüğün ilanlara başvuru yaparak stajyer olarak çalışabilirsin.

Stajyer Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Stajyer öğrenci iş ilanları yayınlarında istenen genel ve ilk yetkinlik MS Office programlarını kullanabilmek olarak söylenebilir. Excel, Word, PowerPoint gibi önemli MS Office programları bir firmada kullanımı gerekli programlar. Bu gereklilikler sırasında oradaki çalışanların iş yükünü hafifletmek ve ciddi bir şeyler yapmak için bunları bilmek seni ön plana geçirir. Bu programlarla ilgili bazı önemli ipuçlarını biliyor olman seni daha çabuk fark edilebilir bir konuma getirebilir. Stajyer öğrenci ilanları daha çok üniversitelerin 3 veya 4. Sınıfında okuyanları hedef alır. Çünkü firmalar belli başlı konularda bilgi edinmiş ve sorumluluk kazanmış bireylerle ciddiyet gerektiren işler yapmak isterler.

Stajyerlerin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Stajyer olduğun firmaya göre çalışma ortamın ve koşulların değişiklik gösterebilir. Staj yeri ayarlarken okuduğun yerden ya da yaşadığın yerden staj yeri bulman senin bu süreçte daha rahat etmeni sağlayabilir. Örneğin; İzmir Ege Üniversitesi’nde okuyan bir öğrenci olarak stajyer ilanları İzmir, Manisa veya Aydın sana uygun bölgeler olabilir. Ancak daha dar bir alanda yer alan bir sektörde çalışacaksan o firmaların bulunduğu bölgeleri seçmen senin için daha doğru olur. Pazarlama öğrencisi olarak stajyer iş ilanları İstanbul senin hedefe kolay ulaşmanı sağlar. Bürokratik alanlarda staj yapma gerekliliği olan bir öğrenci isen stajyer iş ilanları Ankara yayınları daha geniş bir alanı incelemene yarayabilir.

Stajyer iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Teknik liselerde okuyan öğrenciler stajlar sırasında birçok önemli görev üstlenebilirler. Bu nedenle çoğu teknik lise öğrencisi staj yaptığı süre boyunca belirli bir ücret karşılığında çalışma fırsatı elde edebilir. Mezun olduğun alandaki firmaların stajyer alımlarına başvuru yapabilirsin. Bu nedenle stajyer öğrenci alan kurumlar hangi alanda stajyer istiyorsa sen de o alanda olmalısın.

Stajyer iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Stajyer arayan yerler genellikle Kariyer.net’te bu ihtiyaçlarını yayınlar. Sen de Kariyer.net’te senin bölümüne uygun stajyer iş ilanları yayınlarını filtreleyebilir ve hazırladığın özgeçmiş ve etkili bir önyazı ile başvurduğun firmada stajyer olarak çalışabilirsin.

Stajyer olarak nasıl iş bulurum?

Stajyer olarak çalışmak istiyorsan Kariyer.net’te eğitim gördüğün bölümle ilgili filtrelemeleri yaparak ilanları inceleyebilirsin. Bölümle ilgili stajyer arayan yerler için bir filtreleme yaptığında doğru yerlere daha kısa sürede erişebilirsin.

Stajyer olarak hangi sektörlerde iş bulabilirim?

Farklı sektörler farklı bölümlerde okuyan öğrenciler için “Stajyer arıyorum.” ilanı açabilir. Örneğin, Stajyer iş ilanı mühendisler için daha çok üretim sektörü üzerine olsa da endüstri mühendisleri için bu sektör kısıtlaması daha az olabilir. Staj ilanları yayınlarını incelerken, okulun senden istediği staj konusuna uygun bir sektör seçmen gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Stajyer iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerindeki stajyer iş ilanlarına başvuru yapmak için www.kariyer.net sitesini ziyaret edebilirsin. Kariyer.net'te yer alan yüzlerce stajyer iş ilanı arasından kendin için en uygun olana bir tıkla başvurunu tamamlayabilirsin.Ancak, tüm bunları yapabilmen için öncelikle sisteme üye olarak bir özgeçmiş hazırlamalısın. Daha önce bir özgeçmiş hazırlamadıysan ya da var olan özgeçmişini daha da öne çıkarmak istersen www.kariyer.net sitesindeki “Kariyer Rehberi” bloğundan CV hazırlama tüyoları ve ön yazı örnekleri gibi konuları da inceleyebilirsin.  

Stajyer iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

 Stajyer iş ilanları İstanbul – Avrupa, İstanbul – Asya, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Eskişehir gibi illerde çoğunlukta olsa da zaman zaman farklılıklar gösterir. Stajyer iş ilanlarını www.kariyer.net/is-ilanlari/stajyer sayfasından düzenli olarak takip ederek başvurunu kolay ve hızlıca yapabilirsin.  

Stajyer iş ilanları en çok hangi sektördedir?

 Bilişimden finansa, sağlıktan otomotive, danışmanlıktan yazılıma kadar pek çok sektörden yüzlerce stajyer iş ilanına Kariyer.net aracılığıyla ulaşabilir, sana uygun sektörlerin ilanlarına başvurabilirsin. 

Stajyer iş ilanlarından nasıl haberdar olabilirim?

 Türkiye’nin tüm il ve ilçelerindeki stajyer iş ilanlarını www.kariyer.net üzerinden güncel olarak takip edebilirsin. Kişisel sayfandaki bilgileri doldururken yeni ilanlardan haberdar et seçeneğini işaretlersen e-mail adresine güncel ilanlar tarafımızdan iletilir.  

notifications İş Alarmı kur