24

Stilist Yardımcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Stilist Yardımcısı cancel

B

Stilist
BZ TEKSTİL KONFEKSİYON TU.MED.TAR.TEM.H.İÇ VE D.SA.Tİ.LTD.ŞT
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Lufian Pazarlama Hizmetleri A.Ş.
Moda Tasarımcısı
Lufian Pazarlama Hizmetleri A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
ROYAL GROUP TEKSTIL SAN.VE TİC.A.Ş.
Modelist Yardımcısı
ROYAL GROUP TEKSTIL SAN.VE TİC.A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Stilist Yardımcısı İş İlanları

Stilistler, çeşitli film, dizi, fotoğraf veya reklamlarda çekimi gerçekleştirilen kişilerin kişisel tarzlarını planlamaktan sorumludur. Stilist yardımcıları da bu ana tarzın planını oluşturan stilistlerin yanında çalışarak gerekli işlemleri gerçekleştirmekle görevlidir. Yeni bir tarz oluşturma, özgün bir model ve stil ortaya koyma aşamasında stilistlerin yanında bulunan yardımcılar da etkin rol oynar. Stilist yardımcıları, stilistlerin modeller üzerinde çalışırken ihtiyaç duyduğu materyalleri, aksesuarları temin ederler ve yeri geldiğinde stilistlerle ortak bir şekilde projeyi yürütürler. Stilist yardımcısı iş ilanları İstanbul Avrupa ve civarında sıklıkla yayınlanıyor olsa da farklı pek çok bölgede de bu iş koluna dair iş imkanlarına rastlanılabilir. Sen de stilist yardımcısı olmaya uygun olduğunu düşünüyorsan stilist yardımcısı iş ilanları seçeneklerini inceleyebilirsin. Kariyer.net aracılığıyla ilanlara ulaşıp gerekli incelemeleri yaptıktan sonra kendine uygun bulduğun ilana başvuruda bulunabilir ve bu alanda çalışma fırsatı edinebilirsin.

Stilist Yardımcısı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Stilist yardımcısı olabilmek için sahip olunması gereken belli başlı özellikler bulunur. Bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Modayı yakından takip edebilmek
 • En yeni trendler, renk paleti hakkında fikir sahibi olmak
 • Moda endüstrisindeki yenilikler hakkında bilgi sahibi olmak 
 • Kreatif olmak
 • Çeşitli modellerin vücut tipleri hakkında bilgi sahibi olmak 
 • Kumaş ve aksesuar bilgisine sahip olmak 
 • Ekip çalışmasına uyumlu olmak
 • Tarz sahibi olmak 
 • Farklı pencerelerden olayları gözlemlemeye ve fikir çeşitliliğine açık olmak 
 • Yolculuğa engel olacak herhangi bir durum olmaması

Belirtilen özelliklere sahip olman durumunda sen de en güncel stilist yardımcısı iş ilanları fırsatlarına başvuruda bulunabilirsin. Kariyer.net üzerinden erişim sağlayarak stilist yardımcısı arayan firmalar tarafından yayınlanan  ilanları görüntüleyebilir ve kriterlerine uyum sağladığın ilanları değerlendirmeye alabilirsin.

Stilist Yardımcıları Ne İş Yapar?

Stilist yardımcılarının farklı pek çok görevi bulunur. Bu görevleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Stil danışmanlığı yapılan kişi için, stilistin direktifleri doğrultusunda danışmanlık sağlar
 • Oluşturulan yeni stil için gerekli materyalleri sağlamak 
 • Gerekli eşyaların temini sağlamak ve firmalarla iletişim kurmak
 • Stilistin vermiş olduğu danışmanlığa bağlı olarak modelin saç ve makyaj işlemlerini yönetmek
 • Moda programlarını yakından takip etmek
 • Yardımcılığını yaptığı stilistle birlikte seyahat etmek 
 • Modayı yakından takip ederek trendlere hakim olmak ve önemli noktaları not alarak stiliste bildirmek

Sen de bu görev tanımlarına uygun olduğunu düşünüyorsan ve bu alanda çalışmak istiyorsan stilist yardımcısı ilanlarına erişim sağlaman mümkündür. Stilist yardımcısı iş ilanları İstanbul ve çevresinde yaygın olmakla birlikte, farklı pek çok bölgede de yayınlanmaktadır. Sen de bulunduğun konumda yayınlanan ilanları inceleyerek arzu ettiğin ilana başvuruda bulunabilirsin. 

Stilist yardımcısı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Moda hakkında bilgisi olan ve bu alana ilgili, trendleri yakından takip eden, kumaş bilgisine sahip olan kişiler bu alanda çalışabilir. Moda endüstrisinde çalışabilmek için özgünlük ve kreatif düşünce gereklidir. Aynı zamanda kumaşlar ve materyaller hakkında bilgi sahibi olmak da oldukça mühimdir. Bu sebeplere bağlı olarak modaya dair yeterli bilgisi olan, yenilikleri yakından takip edebilen ve tarz sahibi olan kişiler stilist yardımcısı ilanlarına başvuruda bulunabilir. 

Stilist yardımcısı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Stilist yardımcısı iş ilanlarına ulaşmak için internetten faydalanmak yeterlidir. İnternet aracılığıyla en güncel stilist yardımcısı iş ilanlarına kolayca erişim sağlanabilir. Sen de stilist yardımcısı olarak çalışmak istiyorsan en güncel ilanları kariyer.net üzerinden inceleyebilirsin. İlanları bulunduğun konuma, çalışma türüne bağlı olarak onları filtreleyebilir ve kendine özel hâle getirerek kendine en uygun ilanları tespit edebilirsin. Gerekli incelemeleri yaptıktan sonra dilediğin ilana başvuruda bulunman da mümkündür.

Stilist yardımcısı olarak tam zamanlı çalışma imkanı bulunur mu?

Stilist yardımcısı olarak genellikle tam zamanlı çalışma imkanlarına rastlanır. Farklı çalışma opsiyonlarına rastlansa da stilist yardımcısı olarak tam zamanlı çalışman mümkündür. En güncel stilist yardımcısı ilanlarını inceleyebilir ve filtreleme yaparak tam zamanlı ilanlara erişim sağlayabilirsin. İlan detaylarında belirtilen çalışma türünün tam zamanlı olması hâlinde stilist yardımcısı ilanlarına başvuruda bulunabilir ve tam zamanlı çalışma imkanı edinebilirsin. 

Stilist yardımcısı olarak çalışmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Stilist yardımcısı olarak belirlenmiş zorunlu bir eğitim düzeyi bulunmaz. Daha çok yeteneğe ve orijinalliğe bağlı olarak bu iş kolunda alım yapılır. Fakat üniversitelerin özel yetenek sınavlarıyla öğrenci alımı gerçekleştiren Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünden mezun olmak, bu alanda çok daha kolay iş bulmaya ve diğer adaylar arasında öne çıkmaya katkı sağlar. İlgili bölümden mezun olmayan adaylar için de yurt içi ve yurt dışı çalışma olanaklarına rastlanır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Stilist yardımcısı için istihdam sağlanan iller hangileridir?

Stilist yardımcısı için birçok ilde birçok iş olanağı var. Stilistlerin yardımcıları olarak iş yapan stilist yardımcıları Türkiye’nin atan kalpleri olan İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa ve Ankara’da, Bursa’da, İzmir’de, Antalya’da, Muğla’da, Kırklareli’nde, Tekirdağ’da, Çankırı’da, Aydın’da, Kocaeli’nde iş bulabilirler. Bu iller stilist yardımcıları için en çok istihdam sağlanan illerdir. En çok istihdam sağlanan il ise İstanbul’dur. Bu illerde iş bulmak isteyen stilist yardımcıları online ya da gazete yolu ile başvuru yapabilirler. İşverenler ile online ya da gazetede verdikleri bilgiler aracılığı ile iletişim kurabilirler.

Stilist yardımcısı pozisyonunda stajyer alımı var mı?

Günümüzde çalışılan işlerde en çok dikkat edilen ve aranan özellik deneyim, tecrübedir. Bu sebeple bütün iş alanları kişiler tecrübe kazansın diye stajyer alımı yaparlar. Her iş bölümünde olduğu gibi stilist yardımcısı pozisyonunda stajyer alımı bulunur. Bu alanda deneyim kazanmak isteyen kişi ya da kişiler stilist yardımcısı stajyerliği için moda şirketlerine başvuruda bulunabilirler. Başvuruları olumlu sonuçlanan stilist yardımcısı stajyeri adayları başvurdukları şirkette staja başlayabilirler. Bu staj sürecinde stajyerler stilist yardımcılarına yardım ederler. Staj sürecinde deneyim kazanan kişiler sonrasında stilist yardımcısı olarak işe başlayabilirler ve stilistlerle beraber çalışmaya başlarlar.

Stilist yardımcısı olmak için hangi bölüm okunmalıdır?

Stilist yardımcısı olmak için her meslekte gerektiği gibi temel ilköğretim ve ortaöğretim eğitimlerinin tamamlanmış olması gerekir. Bu eğitimin lise sürecinde stilist yardımcısı olmak isteyen kişi bulunduğu şehirde bir tekstil meslek lisesine gitmelidir. Tekstil meslek lisesinde bulunan kişi Tekstil meslek liselerindeki giyim üretim teknoloji alanının eğitimini alır ve bu bölümden mezun olur. Ayrıca olur da stilist yardımcısı olarak çalışmak isteyen bireyler bazı özel kurslar tarafından verilen stilist yardımcısı kurslarına kaydolup bu kursları başarıyla tamamlarlarsa stilist yardımcısı sertifikası alarak stilist yardımcısı olmaları yine mümkündür.

Stilist yardımcısı görev tanımı nedir?

Stilist yardımcısının görev tanımı şu şekildedir. Stilist yardımcısı olmak için tekstil meslek liselerindeki giyim üretim teknoloji alanından mezun olmuş ya da gerekli sertifikayı almış kişiler, stilistin ya elle ya da bilgisayar ortamında dijital bir şekilde yaptığı çizim ve kalıpları alıp onların çoklanmasıyla ilgilenir. Bir stilist yardımcısı hem stilist hem de diğer çalışanlar ile hareket eder ve her yeni ürün için fikir alışverişinde bulunur. Stilist yardımcıları çoğunlukla model hane gibi özel işletmelerle yer alırlar. Bu model hane gibi özel işletmelerde çalışan stilist yardımcıları işlerinde disiplinli ve çalışkan olmalıdırlar çünkü işverenlerin beklediklerini böyle karşılayabilirler. Bu meslekte bulunan kişiler özellikle çizim ve düzgün kesim yeteneğine sahip olmalıdırlar.

notifications İş Alarmı kur