244

Tasarımcı Grafiker İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tasarımcı Grafiker cancel
Star Çelik Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti.
Tasarımcı Grafiker
Star Çelik Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
28 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Eko Tekstil
Tasarımcı Grafiker
Eko Tekstil
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Chrysamed Kimya San. ve Dış. Tic. Ltd. Şti.
Tasarımcı Grafiker
Chrysamed Kimya San. ve Dış. Tic. Ltd. Şti.
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
16 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Tasarımcı Grafiker İş İlanları

Son yıllarda dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak için yeni meslekler ön plana çıkar ve bu mesleklerden biri de tasarımcı grafiker mesleğidir. Tasarımcı grafiker, bilgisayar gibi elektronik cihazlarda çeşitli yazılımları kullanarak ortaya yeni oyun, web sitesi, poster ve reklam afişi gibi ürünler çıkarır. Özellikle pazarlama alanında çok ihtiyaç duyulan tasarımcı grafiker, görsel çalışmalar yapar. Pazarlama ve reklamcılık alanında çalışan birçok firmanın güncel tasarımcı grafiker iş ilanları mevcuttur. Türkiye’nin birçok şehrinde çalışma imkanı yakalamana imkan veren tasarımcı grafiker iş ilanları için bu alanda eğitim aldıysan sen de başvuru yapabilirsin. Yaratıcılığına ve el becerilerine güveniyorsan, bu alanda kariyerini rahatlıkla ilerleyebilirsin. 

Tasarımcı Grafiker Ne İş Yapar?

Tasarımcı grafiker, iletişim alanında çalışır ve şirketlerin mesajını görsel yolla kamuoyuna ileten kişidir. Afiş, kitap, dergi, çizgi film, logo, çeşitli basın ilanları hazırlayarak müşterilere sunan tasarımcı grafikerler, müşterinin isteği doğrultusunda çalışmaları revize eder. İnternet siteleri ve televizyon kanalları aracılığıyla kamuoyuna ulaşacak reklamların tasarlanmasında aktif rol oynayan tasarımcı grafiker, düzenli olarak müşteriler ile toplantı yaparak müşteriden gelen briefler doğrultusunda ilerler. Onay alan taslak işlerin yapılmasında ve yayınlanmasında süreci takip eden tasarımcı grafiker, sinema sektöründe de çalışır. Sen de ilgili bölümlerden mezun olduysan ve kariyer yolunda desteğe ihtiyacın varsa tasarımcı grafiker arayan şirketler veya ajanslara kariyer.net internet sitesini kullanarak ulaşabilirsin. Kriterlerine uygun şirketlerin grafiker eleman ilanı için başvuru yapabilirsin. 

Tasarımcı Grafiker Olmak İçin Hangi Eğitim Ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Tasarımcı grafiker olmak için güzel sanatlar ve sanat tasarımı alanında eğitim veren fakültelerde eğitim görmen gerekir. Grafik ve grafik tasarımı bölümlerinde 4 yıl eğitim aldıktan sonra tasarımcı grafiker olunur. Tasarımcı grafiker olmak için sadece eğitim almak yeterli değildir, aynı zamanda çeşitli çizim programlarını ve yazılımlarını aktif olarak kullanabilmek gerekir. Bu mesleği yapabilmek için yaratıcı olmak şarttır ve hayal gücündeki tasarımları çizim programlarına aktarabilmekte beceri sahibi olman beklenir. Tasarımcı grafiker eleman ilanı veren şirketler, tasarımcı grafikerlerin sunum konusunda da başarılı olmasını ister. Sen de bu yeteneklere sahipsen ve ilgili eğitimleri tamamladıysan iş ilanları grafiker tasarımcı arayan şirketlere CV gönderebilirsin. 

Tasarımcı grafikerlerin çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Tasarımcı grafikerler genellikle ofis ortamlarında çalışır ve çalışma koşulları da çalışılan şirketlere göre değişir. Şirketlerin çalışanlara sunduğu haklar da çalışma koşullarının değişmesine neden olıur. Bazı şirketlerin servis gibi imkanları da bulunabilir. Ayrıca tam zamanlı tasarımcı grafiker arayan şirketlerin yanı sıra uzaktan veya yarı zamanlı çalışmanı talep eden kurumlarla da karşılaşabilirsin.

Tasarımcı grafiker olarak nerelerde çalışabilirim?

Tasarımcı grafiker iş ilanları İstanbulda, tasarımcı grafiker olarak reklam ajansları, matbaalar, oyun şirketleri ve yazılı basın organları gibi pek çok farklı kurumda çalışabilirsin. Ankara tasarımcı grafiker iş ilanları arasında yer alan görsel basın, sinema ve TV sektörü şirketlerinde çalışabilirsin. Ayrıca ambalaj ve tekstil sektöründe de faaliyet gösteren şirketlerin bünyesinde çalışma imkanı yakalayabilirsin. 

Tasarımcı grafiker iş ilanlarına başvururken hangi detaylara dikkat etmeliyim?

Tasarımcı grafiker iş ilanları yeni olanları filtreleyerek, şirketlerin senden beklediği eğitim seviyesini karşılayıp karşılamadığını kontrol edebilirsin. Öte yandan iş ilanlarında yer alan aday kriterleri ve pozisyon bilgilerine dikkat ederek, iş tanımını detaylı bir şekilde okuyabilirsin. Tasarımcı grafiker iş ilanları bay adayların, şirketlerin askerlik ön koşulu isteyip istemediğine dikkat etmesi gerekir.

Tasarımcı grafiker maaşları ne kadardır?

Tasarımcı grafiker maaşları, şirketlerin maaş politikasına göre değişir. Bazı şirketler başlangıç maaşı belirleyerek ücretlendirmeyi ona göre yapar ve bazı şirketler de tecrübenin fazla olmasına göre maaş politikası belirler. Tasarımcı grafiker iş ilanları bayan arayan firmalar, kadın istihdamına destek olmak için maaş konusunda da farklı politikalar uygular. Tercihe bağlı olarak bazı şirketler ilan açıklamalarında maaş aralığı hakkında bilgi verir. İlan detaylarını inceleyerek sen de maaş ve diğer çalışma koşulları hakkında bilgi alabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tasarımcı grafiker nasıl olunur?

Tasarımcı grafiker olmak için üniversitelerin grafik ile ilgili bölümlerinden mezun olman ya da bu alandaki becerilerini geliştirmiş olman gerekir. İşverenlerden bazıları istihdam edeceği tasarımcı grafikerin lisans mezunu olması şartını koşarken bazıları bunu bir koşul olarak öne sürmez. Kariyer.net'te yayınlanan ilanlardaki ilgili açıklamaları okuyabilir ve uygun olduğun ilanlara başvurabilirsin. Bazı firmalar işe alımdan önce özel yetenek sınavları yaparak adayların tasarım yeteneği ölçebilir.

Tasarımcı grafiker iş ilanları en yoğun hangi illerde bulunur?

Tasarımcı grafiker iş ilanlarına pek çok sektörde ihtiyaç duyulduğu için tasarımcı grafikerlik, iş imkanı yaygın olan bir meslektir. Tasarımcı grafiker olarak çalışmak istiyorsan çoğu ilde iş ilanlarına rastlayabilirsin. Tasarımcı grafiker olarak çalışabileceğin en fazla iş ilanının bulunduğu iller; Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir ve Antalya illeridir.

Tasarımcı grafiker pozisyonunda part-time iş ilanları bulunur mu?

Tasarımcı grafiker pozisyonunda part time olarak çalışabileceğin bazı iş imkanları mevcuttur. Bu işler arasında proje bazlı olarak çalışabileceğin iş ilanları ve stajyer olarak çalışabileceğin iş ilanları da bulunur. Bazı firmalar öğrenciler ve diğer kişiler için part time çalışma saatleri belirleyerek kısmi zamanlı çalışma imkanı sunar. Sen de part time tasarımcı grafiker olarak çalışmak istiyorsan kariyer.net üzerinden ilgili ilanlara başvurabilirsin.

Tasarımcı grafikerlerin çalışma alanları nerelerdir?

Tasarımcı grafikerlerin çalışma alanı oldukça geniştir ve farklı sektörlere yayılır. Bu çalışma alanlarına reklam ajansları, matbaalar, basın evleri, tekstil sektörü ve ambalaj sektörü gibi alanlar örnek verilebilir. Grafik departmanının yer aldığı her kurumda çalışma alanı bulunan tasarımcı grafikerler, özel şirketlerin veya kamu kuruluşlarının reklam ve tanıtım gibi birimlerinde de görev alabilirler. Tasarımcı grafikerlerin aynı zamanda sanat tasarımcısı olarak da çalışabileceği iş imkanları bulunur. Sen de tasarımcı grafiker olmak istiyorsan sana uygun çalışma alanındaki ilanlara kariyer.net üzerinden başvuruda bulunabilirsin.

notifications İş Alarmı kur