31

Taşıma İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Taşıma cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Taşıma İş İlanları

Taşımacılık sektörü çok geniş bir alanı kapsar. Yüzlerce ürün taşımacılık sektörü sayesinde bir yerden bir yere pratik bir şekilde ulaştırılır. Bunun yanı sıra canlı hayvan taşımacılığı ile inek, tavuk gibi hayvanlar da taşınır. Şehir içi taşımacılık yapılabileceği gibi şehirler arası taşımacılık da yapılır. Hatta ülkeler arası taşımacılık faaliyeti sürdüren firmalar da bulunur. Taşımacılık alanında ürünlerin teslim alınmasından, istenilen yere ulaştırılmasına kadar olan süreçte fazla sayıda kişi aktif rol oynar. Bu yüzden taşıma iş ilanları birçok kişiye iş imkanı sunar. Eğer taşımacılık alanında çalışmak istiyorsan taşımacılık iş ilanları kısmını inceleyerek kendine uygun bir iş bulabilirsin. Taşıma elemanı arayan firmalar bünyesine kattıkları kişilerin zaman içerisinde yükselmesine olanak sağlar. Bu yüzden daha öncesinde iş deneyimin bulunmuyorsa bile zaman içerisinde daha iyi yerlere gelebilirsin. 

Taşımacılık İş İlanları Hangi Görevleri Kapsar?

Taşımacılık iş ilanı veren firmalar işe alacakları elemanların belirli görevleri yerine getirmesini ister. Taşımacı iş ilanları incelendiğinde taşıma elemanı olmak isteyenlerin yapması gereken görevler şunlar:

  • Taşınacak ürünleri gerekli yerden teslim almak,
  • Taşınacak ürünleri hasar görmeyecek şekilde taşıma yapılacak araca yüklemek,
  • Gerektiğinde taşıma yapılan aracı güvenli ve kurallara uygun bir biçimde kullanmak,
  • Taşıması yapılan ürünleri sorunsuz bir şekilde istenilen yere ulaştırmak,
  • Taşıma esnasında hasar gören bir ürün varsa kaydını tutmak ve müşterinin mağduriyetini gidermek,
  • Ürünler teslim edildiğinde ilgili yere bilgi vermek,
  • Taşıması yapılan ürünleri türüne göre ayırıp ürünlere uygun taşıma alanları yaratmak,
  • Ürün istenilen sürede yerine ulaştırılamayacaksa müşteriyle iletişime geçerek ne zaman teslim edileceği hakkında bilgi vermek.

Taşıma Elemanlarının Çalışma Koşulları Nasıldır?

Taşıma elemanı iş ilanları veren firmalar elemanlarına farklı imkanlar sunar. Bu yüzden çalışma koşulları çalıştığın firmaya göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin yurt dışına deniz yolu ile taşımacılık hizmeti sunan bir firmada çalışırsan belirli bir süre boyunca denizde olabilirsin. Şehir içi taşımacılık hizmeti veren bir firmada ise mesai saatin bittiğinde evine dönebilirsin. Taşıma işi arıyorum ama çalışma koşulları hakkında bilgim yok diyorsan Kariyer.net üzerinden ilanları inceleyerek firmaların sağladığı imkanları ve çalışma koşullarını öğrenebilirsin. Taşıma elemanı iş ilanları kısmını incelemene rağmen çalışma koşulları hakkında aklında soru işaretleri kaldıysa Kariyer.net’in soru sorma özelliğini kullanarak firmalarla iletişime geçip koşullar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsin. Böylelikle şartları sana en uygun olan firmayı daha rahat bir şekilde belirleyebilirsin.  

Kendime en uygun taşıma elemanı iş ilanlarına nasıl ulaşırım?

Kendine uygun iş ilanlarına başvurman işe kabul edilmen durumunda daha rahat çalışmanı sağlayacağı için oldukça önemli. Niteliklerine ve beklentilerine göre aramalar yaparsan sana en uygun iş ilanlarına pratik bir şekilde ulaşabilirsin. Örneğin; Yalova’da taşıma elemanı olmak istiyorsan Yalova taşıma iş ilanları yazıp aratabilirsin. Ya da Ankara’da şehir içi taşımacılık hizmeti veren bir firmada çalışmak istiyorsan Ankara şehir içi taşıma elemanı gibi aramalar yapabilirsin.

Taşıma iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Taşımacılık alanında çalışan birinin öncelikle ürünleri araca yükleyebilecek fiziksel kuvvete sahip olması gerekir. İnsanlarla sürekli etkileşim içerisinde olacağı için güler yüzlü ve insan ilişkileri konusunda da başarılı olmalı. Özellikle şehir dışına veya yurt dışına taşıma yapılırken elemanların uzun süre boyunca yolda olması gerekebilir. Bu yüzden taşıma elemanının esnek mesai saatlerine uyum sağlayabilecek bir yapıda olması gerekir.

Taşıma iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Kariyer.net üzerinden taşıma ilanları veren firmalar ilanlarında işe alacakları kişide aradıkları niteliklere yer verir. Aranan niteliklere sahip olan herkes taşıma iş ilanlarına başvuruda bulunabilir. İlanlarda istenen nitelikleri inceleyerek kendi niteliklerine uygun olan ilanları belirleyebilirsin. İş başvurusu yaparken firmanın senden beklentileri kadar senin firmadan neler beklediğin de önemli. O yüzden başvuru yapmadan önce firmanın sağladığı koşulların beklentilerinle uygun olup olmadığına da dikkat etmelisin.

Nasıl taşıma elemanı olarak iş bulurum?

Taşıma elemanı olarak işe başlamak istiyorsan firmaların verdiği taşıma iş ilanlarına başvurmalısın. Aktif eleman alımı yapan firmaların açtığı ilanlara başvurman işe alınma şansını artırır. Bu yüzden en yeni taşıma elemanı ilanlarına ulaşman oldukça önemlidir. Kariyer.net’in güncel taşıma iş ilanları kısmına sık sık göz atarak en yeni ilanları belirleyip, pratik bir şekilde iş başvurusunda bulunabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Taşıma departmanında hangi meslek mensupları çalışabilir?

Taşıma departmanı pek çok meslek mensubunun bir arada çalışarak işleri yürüttüğü bir alandır. Bu departmanda icra edebileceğin meslekler oldukça çeşitlidir. Bu departmanda; sevkiyat elemanından kuryeye, makam şoföründen kargo operatörüne kadar pek çok meslek yer alır. Uzman, sorumlu veya mavi yakalı pozisyon seviyelerinde çalışabileceğin taşıma departmanında lojistik saha sorumlusu, aktarma merkezi müdürü, tır şoförü, kepçe koförü, vinç operatörü, depo elemanı ve raporlama uzmanı mesleklerinden birini de icra edebilirsin.

Taşıma departmanında hangi sektörlerde iş ilanları bulunur?

Taşıma departmanı, ticaret başta olmak üzere pek çok sektörün en önemli iş alanlarından birini oluşturur. Bu noktada demir çelik sektörü, taşımacılık sektörü, gıda sektörü, enerji, atık yönetimi ve geri dönüşüm sektörü, elektrik elektronik sektörü, üretim sektörü, endüstriyel ürünler, sektörü gibi sektör seçenekleri arasından ilgi duyduğun sektöre yönelerek iş başvurusunda bulunabilirsin. Bu sayede istediğin sektörün taşıma departmanında sana uygun bir pozisyonda çalışma fırsatına sahip olursun.

Taşıma departmanında adaylarda aranan nitelikler nelerdir?

Taşıma departmanında herhangi bir aksaklık olması işe dair pek çok süreci olumsuz etkileyeceğinden bu departmanda çalışmak istiyorsan işin gerektirdiği bazı niteliklere sahip olmalısın. Taşıma departmanının genelinde en az lise mezunu olman ve iş tanımının gerektirdiği konularda bilgi sahibi olman şartı aranır. Diğer kriterler ise meslek gruplarına bağlı olarak farklılık gösterse de planlama ve yönetim becerisi sergilemen, ekibinle uyumlu olarak çalışabilmen, iletişim becerilerinin kuvvetli olması ve yaşanacak problemler karşısında hızlı bir şekilde çözüm üretebilme niteliklerine sahip olman önemlidir.

Taşıma departmanında iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Taşıma departmanı iş ilanlarının tümünü görebilmen için kariyer.net'te bulunan departman filtresinden taşıma seçeneğini işaretlemen yeterlidir. Taşıma departmanındaki tüm ilanlar karşına çıktıktan sonra ülke, şehir ve ilçe filtrelerini kendine uygun olarak seçip pozisyon, çalışma şekli ve eğitim seviyesini de detaylandırma adımlarını uygulayarak kendine en uygun olan iş ilanlarına kolayca ulaşabilirsin.

notifications İş Alarmı kur