33

Tesisat İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tesisat cancel
yalçın mekanik
Makine Mühendisi
yalçın mekanik
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

Tesisat İş İlanları

Tesisatçılar hem iş yerlerinin hem de yaşam alanlarının temiz su, kirli atık, su, gaz, buhar, ısıtma sistemleri gibi tüm sistemlerini kuran ve bakımlarını yapan kişilerdir. Tesisat ustası olarak çalışabileceğin farklı iş alternatifi vardır. Tesisat iş ilanları en çok inşaat firmaları ve yapı firmaları tarafından yayınlanır. İnşaat firmalarında tesisat ustası olarak çalışmak için sektör tecrübenin ve iş deneyiminin olması gerekir. Türkiye’nin her yerinde tesisat iş ilanları yayınlanır. Bu ilanlar arasında sen de kendine uygun bir iş ilanı bulabilirsin. İlanlara başvuru yaparken firmaların aradığı eleman niteliklerini ve kriterlerini göz önünde bulundurarak başvuru yapmak işe kabul şansını artırabilir. Tesisat iş ilanları yayınlayan firmaların beklentileri genellikle su veya ısıtma sistemlerinin yapılmasında görev alacak eleman ve usta bulmak olur. 

Tesisatçı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Tesisatçı olmak için boru ve tesisat malzemelerinden anlamalısın. Tesisat ustalarının bu alanda deneyim kazanmış olması ve iş tecrübesinin olması gerekir. Tesisat işlerini öğrenmek isteyen herkes meslek edindirme kurslarına giderek eğitim alabilir ve bu mesleğin detaylarını öğrenebilir. Tesisat sektörü eleman arayan firmalar genellikle inşaat sektörü ve tamirat işlerinde faaliyet gösterir. Tesisat ustaları yeni yapılacak binaların ısınma, su tesisatı, atık boruları ve buhar sistemi kurulumlarında görev alırlar. Kurulu sistemlerin yıllık rutin bakım ve tamir işleri de tesisat ustaları tarafından yapılır. Özellikle evlerde su borusu arızaları, gider tıkanmaları gibi konular çok sık yaşanır. Bu gibi durumlarda tesisat ustalarından yardım alınır. Tecrübesiz eleman arayan ilanlar da farklı şirketler tarafından yayınlanır. Bu ilanların ücretleri de firmanın sektörüne ve çalışma koşullarına göre değişiklik gösterir. Tesisat ustaları pek çok farklı alanda çalışabilirler. En yaygın çalışma alanlarından bir diğeri de doğalgaz boru ve tamir alanlarıdır. Boru çeşitleri, tamir ve bakım işlemleri, arıza tespiti gibi pek çok konuda bilgi sahibi olmak tesisat ustaları iş ilanlarına kabul şansını artırır. 

Tesisatçıların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Tesisatçılar hem kendi iş yerlerinde hem de inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalarda çalışabilir. Tesisatçıların çalışma alanları arızanın oluştuğu yer ve bölgeler olduğu için genellikle dış alanda faaliyet gösterirler. Tesisatçı iş başvurusu yapmak için gerekli araçların doğru ve etkili bir şekilde kullanılmasını bilmek gerekir. Piyasada pek çok farklı firma tarafından yayınlanan tesisat iş ilanları bulunur. Özellikle İstanbul şehrinde pek çok sektörde tesisat ustalarına ihtiyaç vardır. İstanbul şehrinde yayınlanan tesisat ustası ilanlarına ulaşabilmek için tesisat iş ilanları İstanbul araştırması yapabilirsin. Tesisatçıların bakım ve arıza tespit işlemlerini yaptıkları bir diğer alan ise yaşam alanı olan evlerdir. Evde banyo mutfak ve benzeri alanlarda tesisat sisteminde oluşan arızalar için tesisat ustalarını çağırmak gerekir. Pek çok alanda çalışabilen tesisat ustalarından biri isen sen de güncel tesisat iş ilanlarına başvuru yaparak aradığın işi kolaylıkla bulabilirsin. 

Tesisatçılar Ne İş Yapar?

Tesisat ustası olarak çalışmak istiyorsan tamir ve arıza teşhis işlemlerini bilmen gerekir. Tesisatçıların yapması gereken görevler şu şekilde sıralanabilir:

  • Tesisatçılar genellikle binaların inşaat halinde çözüm üretir ve onarım işlemlerini yaparlar. 
  • İhtiyaç halinde su borularına gerekli delme işlemini yapar ve boruları işlem yapılacak alana uygun bir şekilde keserler.
  • Tesisat ustaları aynı zamanda hidrofor tesisatını kurar, pompa bağlantılarını yapar ve çalıştırır. 
  • Tesisat sisteminde meydana gelen tüm bozukluklar için çözüm ve tamir yöntemi üretir.
  • Tesisatçılar aynı zamanda su veya ısıtma sistemleri için gerekli olan malzemeleri belirler. 

İnşaat halinde olan binalar ve yaşam alanları için farklı çözümlerle etkili ve hızlı bir şekilde tamir ve bakım işlemleri yapabilecek seviyede bir tesisat ustası isen şirketlerin öncelikli tercihi olabilirsin. Tesisatçı olarak çalışmak için tesisat sektörü eleman arayanlar araştırması yaparak çıkan ilanlara başvuru yapabilirsin. 

Tesisat sektöründe nasıl iş bulabilirim?

Tesisat sektöründe iş bulmak istiyorsan tesisat iş ilanları bugün araştırması yaparak en güncel ilanlara ulaşabilirsin. Tesisat sektöründe çalışan personelin daha verimli sonuçlar çıkarması için işten önce tesisat projelerini incelemesi faydalı olur. İşini titiz bir şekilde yapan bir tesisat ustası olarak pek çok firmanın tercih olabilirsin. Bunun için kariyer.net'te güncel bir CV oluşturup iş ilanlarına başvuru yapman yeterli olur. 

Tesisat elemanları çalışma şekilleri nasıldır?

Tesisat elemanları ilanı yayınlayan şirketin çalışma koşullarına ve sektörüne göre tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak çalışabilirler. İnşaatlarda ve arıza tespit bölümlerinde çalışan tesisatçıların çalışma saatleri ve koşulları farklılık gösterir. Türkiye'nin pek çok şehrinde tesisatçı olarak çalışabilirsin. Örneğin; Ankara'da yayınlanan ilanlara ulaşmak için tesisat iş ilanları Ankara araştırması yapabilirsin. 

Tesisat elemanları ne kadar kazanır?

Tesisat elemanları ile tesisat ustaları birbirlerinden farklı ücretler kazanırlar. Mesleki yeterliliği ve tecrübesi fazla olan tesisat ustalarının kazancı genellikle daha fazla olur. Tesisat elemanlarının maaşları ve aylık kazançları çalışılan sektöre ve koşullara göre farklılık gösterebilir. Tesisat iş ilanı çeşitleri arasından sen de kendine en uygun olan işe başvuru yapabilirsin. 

Tesisat elemanı hangi sektörlerde çalışabilir?

Tesisat elemanları tamir, bakım ve onarım işlerinde ve inşaat sektörlerinde çalışabilirler. Özellikle yapı ve inşaat sektörlerinde tesisat ustalarına çok ihtiyaç duyulur. En güncel tesisat iş ilanlarına ulaşabilmek için tesisat iş ilanları yeni araştırması yapabilirsin. Büyük şehirlerde tesisat elemanlarına daha fazla ihtiyaç duyulur. İzmir ve çevresinde yaşıyorsan buradaki ilanlara başvurmak için kariyer.net'teki İzmir tesisat iş ilanları kategorisinden faydalanabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tesisat alanında iş ilanları nelerdir?

Tesisat alanındaki iş ilanları; operasyon yöneticisi, makine teknik ressamı ve satış mühendisi gibi pozisyonları içerir. Bu pozisyonlar için genellikle mühendislik veya teknikerlik bölümlerinden mezun adaylar aranır. Operasyon yöneticisi iş ilanlarında genellikle Makine Mühendisliği mezunu adaylar aranır. Makine teknik ressamı iş ilanlarında iyi derece AutoCAD bilen makine mühendisleri veya teknikerler aranır.

Tesisat sektöründe hangi departmanlarda iş olanakları bulunur?

Tesisat sektöründe hizmet veren firmalar farklı departmanlarda iş ilanları yayınlar. Satış ve pazarlama, mühendislik, müşteri hizmetleri / çağrı merkezi, üretim / imalat, depo, kalite kontrol, insan kaynakları tesisat sektöründe iş olanaklarının mevcut olduğu departmanlardandır. Kariyer.net filtreleme özelliği sayesinde departmanlara göre iş ilanlarını listeleyebilir, sana en uygun iş ilanına başvuru yapabilirsin.

Tesisat iş ilanlarının en popüler olduğu bölgeler hangileridir?

Tesisat iş ilanları, İstanbul ve Ankara illerde sıklıkla yayınlanır. Büyükşehir statüsündeki şehirler arasında yer alan İstanbul ve Ankara içerisinde yoğun olarak operasyon saha yöneticisi, makine mühendisi ve tekniker aranır. Bu şehirlerde çalışmak istiyorsan, tesisat iş ilanlarını Kariyer.net filtreleme özelliği ile şehirlere göre listeleyebilirsin. Saha yöneticiliği pozisyonunda çalışacaksan şehirler arası veya ilçeler arası seyahat edebilirsin.

Tesisat iş ilanlarında mesai süreleri nasıldır?

Tesisat iş ilanlarının çalışma süreleri esneklik gösterebilir. Çalışılan departman, pozisyon ve şirkete göre çalışma saatleri değişir. Çalışma süreleri 8 ila 12 saat aralığında değişiklik gösterebilir. Mühendislerin mesai süreleri genelde 8 saat olarak sabittir.

notifications İş Alarmı kur