Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
381

Tıbbi Mümessil İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tıbbi Mümessil cancel
Vivatinell
Tıbbi Satış Temsilcisi
Vivatinell
İstanbul (Tümü), İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
VEFA İLAÇ SAN VE TİC. A.Ş.
Tıbbi Mümessil
VEFA İLAÇ SAN VE TİC. A.Ş.
Eskişehir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Art Profesyonel Güvenlik Teknolojileri
Saha Satış Elemanı
Art Profesyonel Güvenlik Teknolojileri
Gaziantep İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 8 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Tıbbi Mümessil İş İlanları

Tıbbi mümessiller satış elemanları olarak bilinir. Medikal markalarının üretmiş olduğu ürün, tıbbi cihaz ya da ilaç gibi malzemeleri hem sağlık ocağına hem hastane kurumlarına götürür ve ürünlerin pazarlanmasında etkin rol oynarlar. Tıbbi mümessil, bu ürünlerin pazarlanmasının yanı sıra tanıtımını yapmakla da görevli olan kişidir. Mümessillik Türkiye'de çok eskiye dayanan meslek dallarından birisidir. Satış ve pazarlama alanında etkin bir şekilde faaliyet gösterebilecek iletişimi kuvvetli, sosyal kabiliyeti yüksek olan kişiler tıbbi mümessil iş ilanlarına başvuruda bulunabilir. Özellikle üniversiteden yeni mezun olmuş kişilerin seçtiği popüler meslek dalları arasında bulunur. Mümessil mesleği son zamanlarda ürün tanıtım elemanı olarak da isimlendirilir. Bu meslek dalında çalışmak isteyen kişiler seçtikleri firmanın ruhsatlı ürünlerini, doktorlara ve eczacılara tanıtımını yaparak pazarlama işlemleriyle mesul olur. Tıbbi mümessil olmak isteyen kişiler öncelikle bağlı bulundukları firmadan eğitim almış olmalıdır. Mümessil, eğitimi alınan ürünleri profesyonel bir şekilde alıcıya ulaştırır ve satış işlemlerini yapar. 

Tıbbi Mümessil İş İlanları İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Tıbbi mümessiller firmaların ürün tanıtımını etkili bir şekilde yapmaları için her durumda müşteriye iyimser bir şekilde yaklaşmalıdır. Satış elemanlarının iyimser bir tavırda bulunması pazarlama sırasında karşılaşacak olası etmenlerin yok edilebilmesine yardımcı olacaktır. Bu etmenlerin ortadan kaldırılması ürünün daha iyi bir şekilde pazarlanabilmesine yardımcı olacaktır. Tıbbi mümessil alanında çalışacak olan kişilerin, sorumluluk sahibi olması istenen yetenekler arasında bulunur. Firmanın belirlemiş olduğu tıbbi ilaç ya da ürünlerin satışını yapmak için verimli ve organize bir şekilde işi yürütmek ile görevlendirilen mümessil, sorumluluklarının bilincinde olmalıdır. Bu iş alanında rekabet koşulları yüksek olduğu için tıbbi mümessilin müşteri kitlesine karşı saygılı olması da çok önemlidir. Ürün pazarlayan her temsilcide aranan önemli yetenek girişken olunması olur. Hem zamandan tasarruf edebilmek hem de müşteri kaybına yol açmamak için tıbbi mümessillerin girişken olması şarttır. Bu yeteneklerin yanı sıra tıbbi mümessillerin iyi bir dinleyici olmaları da istenilen özellikler arasında yer alır. İyi bir dinleme kabiliyetine sahip olan mümessiller müşterilerin isteklerini daha iyi bir şekilde analiz ederler. Bu yeteneklere sahip olan kişiler tıbbi mümessil iş ilanına başvuruda bulunabilir. 

Tıbbi Mümessil İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Tıbbi mümessil arayan firmaların açmış oldukları ilanlar, firmaların istediği kriterlere uygun pozisyonda satış temsilciliği yapabilecek elemanların istihdam edilmesine olanak sağlar. Mümessil iş ilanlarında dikkat etmeniz gereken en önemli detay, ilanların sektöre ya da pozisyona göre çeşitlilik gösterdiğidir. Eğer tıbbi alanda bu işi yapmak istiyorsanız firmaların belirlemiş olduğu kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Deneyimsiz tıbbi mümessil iş ilanları gibi üniversite mezunları tarafından sıklıkla başvurulan iş ilanlarıyla da farklı niteliklere sahip birçok adayın istihdam edilebilmesi sağlanır. Sadece belirlenmiş hastane ve eczanelere satış temsilcisi olarak atanan mümessillerin yanı sıra genel olarak belirlenmiş bir bölgede aktif olarak görev yapabilecek tıbbi mümessillere de ihtiyaç duyulur. Eğer daha önceden bu meslek dalında faaliyet göstermişseniz firmaların yayınladığı iş ilanlarına başvuruda bulunmadan önce, deneyimlerinizin firmanın istekleri ile uyuşup uyuşmadığına dikkat edebilirsiniz. Sahip olduğunuz nitelikler ile firmanın istekleri arasında uyum bulunması da çok önemlidir. 

Tıbbi Mümessil Ne İş Yapar?

Belirli bir firmanın satış ve pazarlama departmanında görevli olarak çalışan tıbbi mümessiller birçok farklı göreve ve sorumluluğa sahiptir. Bu görev ve sorumluluklar arasında en önemlisi, firmanın belirlemiş olduğu yerlere giderek ürünün tanıtımının ve satışının yapılmasıdır. Bunun yanı sıra mümessil, yine firmanın belirlemiş olduğu örnek ürünleri ve katalogları göstererek müşteriye detaylı bir şekilde tanıtım yapmak ile de sorumludur. Tıbbi mümessiller bağlı bulundukları firmada önceden eğitim almalıdır. Aldıkları eğitimi sahada etkin bir şekilde kullanabilmeli ve tanıtımı yapılacak olan ilaç ya da ürünler için gerekli bilgileri müşteriye aktarmalıdır. Eğer firma ziyaret edilmesi gerekilen kamu ya da özel kurumları belirlememişse tıbbi satış mümessilleri bu bağlamda eczaneleri ve hastaneleri belirlemelidir. Aynı zamanda satmış oldukları ürün ve yapmış oldukları eylemler hakkında amirlerine bilgi vermek ve bu bilgileri rapor halinde sunmak da sorumlulukları arasında yer alır. Bu sorumlulukları yerine getirecek olan kişiler tıbbi mümessil ilanlarına göz gezdirebilir. 

Tıbbi Mümessil İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Tıbbi mümessil olabilmek için Türkiye'de bulunan üniversitelerin ilgili fakültelerinde belirlenmiş olan eğitimin ve belgelerin alınması gerekir. Bu alanda Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümünden kişilerin eğitim alarak mezun olmaları gerekir. Mezun olmak için gereken şartları sağlayan kişiler tıbbi mümessil iş ilanları Ankara şehrinde bulunan ilanlara başvuruda bulunabilir. Bu mesleği yapabilmek için kişilerin eğitim en az ön lisans mezunu olmaları gerekebilir. Bunun yanı sıra satış departmanında ekstradan seminerlere ve eğitimlere katılan kişiler almış oldukları belgeleri başvuracakları firmaya gösterirse adaylar arasında ön plana çıkabilir. Bu şartları yerine getiren kişiler tıbbi mümessil iş ilanlarına başvuruda bulunabilir ve bazı firmalar için ekstradan bir eğitim ya da belgeye sahip olmalarına gerek duyulmaz. Bazı firmalar bölümle ilgili eğitimi şart koşsa da çeşitli firmalar kişilerin lise mezunu olmalarını ve bu alanda eğitime açık olmalarını yeterli bulabilir. Bu nedenle lise mezunu olan ve yeniliğe açık olan kişiler tıbbi mümessil iş ilanlarına başvurabilir. 

Tıbbi Mümessil İş Tanımı Nedir?

Tıbbi mümessil olarak çalışmak isteyen kişilerin ve sürekli gelişen bir pazar olan ilaç piyasasına hakim olmaları gerekir. Tıbbi ürünlerin ya da ilaçların pazarlamasında daha da etkin bir şekilde görev alan kişilere tıbbi mümessil denir. Medikal firmalar tarafından seçilen bu kişiler, belirlenmiş olan ürün gruplarını, hastane ve sağlık ocağı gibi çeşitli sağlık kurumlarında tanıtarak pazarlama işlemlerini de yaparlar. Tıbbi mümessil iş ilanları İstanbul şehrinde oldukça geniş alanlara yayılır.

Tıbbi Mümessilin Görevleri Nelerdir?

Tıbbi mümessiller bağlı bulundukları medikal firmasında ürünlerin tanıtımını yapabilmek için sağlık kurumlarını ziyaret etmek ile görevlendirilir. Mümessil, ürünler hakkında detaylı bilgiyi müşteriye aktarmak, ziyaret edilmesi gereken; kamu hastanesi, özel hastane, eczaneler ve aile sağlık merkezi gibi yerlerin belirlenmesiyle ve yapılan işlemler hakkında rapor tutup amirlerine bu raporu sunmakla görevlendirilir. Bu sorumluluklara sahip olabilecek kişilerin güncel tıbbi mümessil iş ilanlarına başvuruda bulunması beklenir. 

Tıbbi Mümessil Nasıl Olunur?

Tıbbi mümessil olabilmek için liseden mezun olmuş olan kişilerin üniversite giriş sınavlarında Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümünü kazanabilecek bir puana sahip olması gerekir. Bazı firmalarda ise adayların herhangi bir bölüm mezunu olması gibi şartlar aranmaz. Üniversite mezunu kişiler işe alınabileceği gibi lise mezunu tıbbi mümessil iş ilanlarına lise mezunları da başvurarak iş sahibi olabilir.

Tıbbi Mümessil Nerelerde Çalışabilir?

Tıbbi mümessil mesleğini yapmak isteyen kişiler medikal firmalarında çalışma imkânına sahip olur. Bu alanda oldukça geniş bir pazar olduğu için çeşitli medikal firmaları tıbbi mümessil arayanlar olarak güncel ilanlar yayınlar. Düzenli olarak bu ilanları takip eden kişilerin başvurusu olumlu sonuçlanırsa kişi, herhangi bir medikal firmasında çalışabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tıbbi mümessil iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Tıbbi mümessil iş ilanlarına kariyer.net adresinden başvurabilmek için öncelikle siteye temel bilgilerin ile kayıt olman gerekir. Facebook üzerinden ya da e-mail adresinle şifre oluşturup kayıt olabilirsin. Öz geçmişini oluştururken bir ön yazı eklediğinde, şirketler tarafından daha kolay fark edilirsin. Ana sayfadaki iş tanımında, ‘’tıbbi mümessil’’ kısmını seçtikten sonra ‘’iş bul’’ butonuna basman gereklidir. Tüm il ve ilçelerdeki iş ilanları bu sayede listelenecektir. İlanlara bakarak, şirketlerin aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Sana uygun olanlara ‘’başvur’’ butonuna basarak başvuru yapabilirsin.

Tıbbi mümessil iş ilanları en çok hangi şehirlerdedir?

Şehirlerdeki tıbbı mümessil il ilanları şirketlerin taleplerine göre değişiklik gösterebilir. Bunun için öncelikle ana sayfadaki‘’detaylı ara’’ butonuna basmalısın. Sol taraftaki kategorilerden ‘’pozisyon’’ seçeneğinden "tıbbi mümessil" alanına tıklamalısın. Bu aşamadan sonra imleç, şehir sekmesinin üstüne gelir. Seçtiğin tüm şehirlerdeki ilanları bu sayede sayılarıyla beraber görebilirsin. En çok ilan bulunan şehir en üstte sıralanır.

Tıbbi mümessil en popüler iş ilanları nelerdir?

Kariyer.net adresinden popüler iş ilanlarına ulaşabilirsin. Ana sayfadan ‘’tıbbi mümessil’’ seçeneğine tıklayıp ‘’detaylı ara’’ butonuna bastıktan sonra karşına tüm işler çıkacaktır. Ancak en popüler iş ilanlarını yukarıda görüntülemek istiyorsan, uygun şekilde filtre ayarlarını değiştirmen gerekir.

Tıbbi mümessil ilanlarına kimler başvurabilir?

Şirketlerin aradığı kriterlere uygun olanlar tıbbi mümessil iş ilanlarına başvurabilir. Kategorilerden, eğitim durumu, pozisyon, çalışma şekli, firma sektörü gibi sekmelerden uygun olanlar işaretlenir. Sana uygun iş ilanları böylece sıralanır. Listeden herhangi bir ilanın üzerine tıklayarak, başvurunu tamamlayabilirsin.