1541

Tıbbi Satış Mümessili İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tıbbi Satış Mümessili cancel
Neutec İlaç
Tıbbi Satış Temsilcisi
Neutec İlaç
İstanbul (Tümü) +55 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
NEUPHARMA İLAÇ KOZMETİK VE MEDİKAL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Tıbbi Satış Mümessili
NEUPHARMA İLAÇ KOZMETİK VE MEDİKAL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
İstanbul (Tümü) +5 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün
Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbi Satış Temsilcisi - İstanbul/Avrupa
Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
11 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 31 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Tıbbi Satış Mümessili İş İlanları

Tıbbi satış mümessillerinin çalışma ortamı sağlık ocağı, eczaneler ve hastanelerdir. Tıbbi satış mümessillerinin genellikle ilaç tanıtımı ve pazarlaması yaptığı bilinir. Ancak tıbbi satış mümessilleri piyasaya yeni çıkan ilaçların yanı sıra çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılması şart olan tıbbi cihaz ve medikal ürünlerin tanıtımını ve pazarlamasını da yaparlar. İlaçlar ve tıbbi cihazlar, kullanıldıkları alana göre sınıflandırılır. İlaç mümessilleri uzman oldukları alana göre tanıtım ve pazarlama yaparlar. Tıbbi satış mümessilliği yapmak üzere gereken eğitimi alan kişiler, tıbbi satış mümessili arayan firmalar tarafından yayınlanan ilanları inceleyebilirler. 

Tıbbi Satış Mümessili Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı ?

Tıbbi satış mümessili, mesleği ile ilgili veya bağlantılı bir ön lisans veya lisans programını bitirmiş olmalıdır. Tıbbi satış mümessili sabırlı ve iyi iletişim kurma becerilerine sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra mümessilin ikna yeteneğinin güçlü olması gerekir. Mümessil için tanıttığı ilacın doktor tarafından yazılması oldukça önemlidir. Çünkü doktorun yazdığı her ilaçtan veya tanıtımını ve pazarlamasını yaptığı tıbbi cihaz veya medikal ürünlerin satışından prim alır. Tıbbi satış mümessilleri iş için sürekli seyahat ederler, bu sebeple iyi araç kullanmaları beklenir. Kısaca tıbbi satış mümessillerinin ehliyet sahibi olması şarttır. Tıbbi ilaç mümessili, ilacın tanıtımını yapabilmek için ilaç hakkında çok iyi bilgi sahibi olmalıdır. Aynı şey tıbbi cihaz ve medikal ürün alanında çalışan tıbbi satış mümessilleri için de geçerlidir. Tıbbi cihazlar tıpkı ilaçlar gibi insan hayatıyla doğrudan ilgili olduğu için tıbbi satış mümessillerinin  tanıtımını ve pazarlamasını yaptıkları cihazlar hakkında bilgi sahibi olmaları önemlidir. Tıbbi satış ve tanıtım elemanlarının etkili iletişim becerilerine sahip olması gerekir. Bunun yanı sıra tıbbi satış mümessili iş ilanları şartları arasında elemanların Ek olarak prezantabl olmaları şart koşulur. Tıbbi satış mümessilleri doğrudan doktor ve eczane ile iletişim kurdukları düzgün diksiyona sahip olmaları önemli koşullar arasında yer alır. Tıbbi satış mümessili olarak çalışmak isteyen kişiler, tıbbi ilaç mümessili iş ilanları arasından uygun bir iş bulabilirler. 

Tıbbi Satış Mümessili Ne İş Yapar?

Tıbbi satış mümessilliği oldukça dikkatli ve bilgi sahibi olmayı gerektiren bir meslektir. Dolayısıyla, tıbbi ilaç mümessilliği yapan kişiler alanlarında uzman olmalıdır. Tıbbi satış mümessilleri; tıbbi cihazların, medikal ürünlerin, piyasaya yeni çıkan teknolojik aletlerin tanıtımını yapar. Sağlık kurum ve kuruluşlarına satılması için çalışır. Reprezant adı da verilen tıbbi satış mümessillerinin başarılı olmaları için ilaç, tıbbi cihaz ve medikal ürünlerle ilgili geniş bir bilgi birikimine sahip olmaları gerekir. Tıbbi satış mümessilinin kendi satış bölgesine hakim olması son derece önemlidir. Tanıtım ve satış yapmak için sağlık kurumlarını ziyaret eden tıbbi satış mümessilleri sağlık kurumlarını, doktorları ve eczacıları iyi tanımalıdır. Kendilerinde bulunan örnek ürün ve kataloglar yardımıyla ürünlerini tanıtırlar ve pazarlamasını yaparlar. Bu nedenle tıbbi satış mümessili arayanlar genellikle ikna yeteneği yüksek, prezantabl, diksiyonu düzgün ve pazarlama alanında deneyimli kişileri tercih ederler.

Tıbbi Satış Mümessili Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Tıbbi satış mümessili olmak için 2 yıllık ön lisans veya 4 yıllık lisans eğitimi gerekir. Çeşitli üniversitelerde bulunan tıbbi tanıtım ve pazarlama bölümlerinden mezun olan kişiler büyük avantaja sahiptir. Bunun yanı sıra biyomedikal mühendisliği, biyoloji, pazarlama, halkla ilişkiler gibi bölümler de tıbbi satış mümessilliği yapmak üzere oldukça uygun bölümlerdir. Tıbbi satış mümessilleri çalıştıkları firma tarafından tahsis edilen bir araçla görevli oldukları bölgedeki sağlık ocaklarını, hastaneleri ve eczaneleri ziyaret ettikleri için ehliyete sahip olmalıdır. Tıbbi satış mümessillerinden çalıştıkları alanda uzman olmaları beklenir. Ayrıca tıbbi satış mümessillerinin siparişlerle ilgilenmeleri için bilgisayar kullanım dereceleri de oldukça iyi olmalıdır. Tıbbi satış mümessillerinin diksiyonunun düzgün olması  her zaman için önemlidir. Tıbbi satış mümessili olarak çalışmak isteyenler için  güncel tıbbi satış mümessili iş ilanları  oldukça uygun ilanlar arasında yer alır. 

Tıbbi Satış Mümessillerinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Tıbbi satış mümessillerinin temel olarak görevi; medikal üretim yapan firmalar tarafından üretilen medikal ürün, tıbbi cihaz ve ilaç gibi ürünleri sağlık ocağı, hastane ve eczane gibi kurumlara tanıtmak ve pazarlama faaliyetlerini yürütmektir. Tıbbi satış mümessillerinin tanıtım ve pazarlamadan farklı görev ve sorumlulukları da vardır. Katılım organizasyonu yapmak, aktivite mekanını incelemek ve düzenlemek, ilaç alım ihalelerini takip etmek, rakip firma faaliyetlerini takip etmek ve mesleki gelişime ilişkin faaliyetleri yürütmek tıbbi satış mümessillerinin görevleri arasındadır. 

Tıbbi Satış Mümessilleri Ne Kadar Maaş Alır?

Tıbbi satış mümessillerinin maaşları maaş ve prim olmak üzere hesaplanır. Tıbbi satış mümessilleri, net maaşlarının yanı sıra yaptıkları satışa göre prim alırlar. Bunun yanında mümessillerin maaşları eğitimlerine ve deneyimlerine göre farklılık gösterir. Tıbbi satış mümessilleri asgari ücretin üzerinde maaş alırlar. Yönetim kadrosunda çalışan beyaz yakalı tıbbi satış mümessillerinin maaşları firmadan firmaya değişiklik gösterir. 

Tıbbi Satış Mümessillerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Tıbbi satış mümessilleri sabit bir yerde veya ofis ortamında çalışamazlar. Çalıştıkları medikal firmanın kendilerine tahsis ettiği araçla tıbbi cihaz ve ilaçları tanıtmak üzere sağlık ocaklarını, hastaneleri ve eczaneleri ziyaret ederler. Tıbbi satış mümessilleri sorumlu oldukları bölge içerisinde devamlı seyahat halinde olurlar. Bu nedenle seyahat etmeye uygun olan kişiler bu iş ilanlarına başvuru yapabilir.

Tıbbi Satış Mümessilleri Nerelerde Çalışabilir?

Tıbbi satış mümessilleri genellikle medikal ürün, tıbbi cihaz üreten firmalarda ve ilaç firmalarında kolaylıkla iş bulabilirler. Tıbbi tanıtım ve pazarlama bölümü ve biyomedikal mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları büyük fayda sağlar. Tıbbi satış mümessil adaylarının etkili ve akıcı bir dile sahip olması ve hitap yeteneği oldukça önemlidir. Tıbbi satış mümessilliği mesleğinde başarılı olmanın en önemli şartlarından biri de karşı tarafı ürünle ilgili ikna ederek satış yapmak için tam donanımlı olmaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Tıbbi Satış Mümessili iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Tıbbi Satış Mümessili iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Tıbbi Satış Mümessili iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Tıbbi Satış Mümessili iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Tıbbi Satış Mümessili pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Tıbbi Satış Mümessili iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Tıbbi Satış Mümessili iş ilanlarına erişebilirsin.

Tıbbi Satış Mümessili iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Tıbbi Satış Mümessili için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur