67

Tır Şoförü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tır Şoförü cancel
OZT GROUP DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Havagazı Tır Sürücüsü
OZT GROUP DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
SITTNAK LOJİSTİK ANONİM ŞİRKETİ
Uluslararası ve Yurt İçi Tır Şoförü
SITTNAK LOJİSTİK ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
KİBSAŞ Karadeniz İnşaat ve Beton San. ve Tic. A.Ş.
Tanker Şoförü
KİBSAŞ Karadeniz İnşaat ve Beton San. ve Tic. A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
16 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Tır Şoförü İş İlanları

Genel olarak uzun yol şoförü olarak kabul edilen tır şoförlerinin çeşitli alanlarda çalışma imkanı mevcuttur. Gerekli eğitim ve şartları yerine getirme zorunluluğu bulunan tır şoförlerine olan ihtiyaç her geçen gün artış göstermektedir. Tır şoförleri iş ilanları için başvuranlar; meslek grubuna dahil olan diğer uzun yol, yük taşıma araçlarını ve benzeri büyüklüklerdeki taşıtları da kullanır. Tır şoförü arayanlar içerisinde uluslararası taşıma şirketleri, kargo şirketleri, üretici ya da ithalatçı büyük firmalar gibi kendi ürünlerini ya da taşıyıcı firma olarak başkalarına ait yükleri bir yerden diğer noktaya taşıyan firmalar bulunur. Türkiye genelinde uluslararası nakliyenin yoğun olarak yaşandığı gümrük alanları ve limanlardan bulunmaktadır. Gemiler ile gelen büyük tonajlı yüklerin taşındığı İzmir’de tır şoförü iş ilanları İzmir ilanları sıklıkla yayınlanmaktadır. Nüfus yoğunluğuna bağlı olarak ihtiyaçların karşılanabilmesi için büyükşehirlere giriş ve çıkışlarda yoğun taşımacılık faaliyetleri bulunmaktadır. Bu şehirlerden biri olan İstanbul’da da tır şoförü iş ilanları İstanbul Avrupa sayfası dikkat çeker. İstanbul ve İzmir gibi denize kıyısı olan illerimizde uluslararası taşımacılık yapan gemilerle gelen yükler, diğer illere tır ve benzeri taşıyıcılarla nakledildiği için tır şoförlerine olan ihtiyaç artar. Tır şoförleri ve diğer uluslararası ya da şehirler arası nakliye yapan sürücüler, toplumumuzun ihtiyaçlarının karşılanması konusunda önemli görevler üstlenen meslek grupları içerisinde bulunur. Farklı nitelik gerektiren tır şoförlükleri için src 5 belgeli tanker tır şoförü iş ilanları yayınlanır.

Tır Şoförü Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Tır şoförlerinin belirli yeteneklere sahip olması gerekir. Bu yetenekler arasında sorumluluk sahibi olması, çevre kontrolü, yol bilgisi, araç kullanımı esnasında kullanması gereken elektronik ürünler konusunda bilgi sahibi, reflekslerinin kuvvetli olması yer alır. Tır şoförlerinin kullandıkları araca hakimiyet sağlayabilme açısından kuvvetli ve güçlü olması gereklidir. Uzun yol süreçlerinde dikkatli olunması ve çevre kontrolü de gerekli yetenekler arasında bulunur. Bununla birlikte damperli tır şoförü iş ilanları başvurularında; taşıdığı yükün bütün sorumluluklarını alabilecek, trafik kurallarını bilen ve uygulamak konusunda hassas davranan, kullandığı aracın bakımlarını aksatmadan yapan, ilk yardım seti, zincir, takoz gibi acil durum setlerinin kullanılması konusunda bilgi sahibi olan kişiler bu ilanlara başvuruda bulunabilir. 

Tır Şoförü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Tır şoförü ilanlarının detaylarında belirtilen şartlara uygun olunması oldukça önemlidir. Uluslararası ya da şehirler arası nakliye faaliyetleri arasından hangisi için eleman arandığı dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yer alır. Bununla birlikte aranılan nitelikler arasında uzun yol şoförü için hangi eğitimlerin gerekli olduğu, çalışma koşulları ve pasaport şartları gibi diğer detaylar yer alır. Tır şoförlüğü iş ilanları içerisinde hangi model araç kullanılacağı, uzunluğu ve kapasitesi gibi detaylar da bulunur. Yapılacak sürüşler esnasında hangi süreler arasında ve şartlar dahilinde arasında dinlenme süreçlerinin yapılacağı ve bu süreçlerdeki harcırah konuları da önemlidir. İlan yayınlayan şirketlerin çalışma şartları ve olanakları dikkatle değerlendirilmelidir. Gıda ve sağlık sektöründeki ürünlerin taşınması aşamasında ortaya çıkan nakliye işleri dahil olmak üzere Ankara tır şoförü iş ilanları bugün yayınlanan ilanlar oldukça fazladır. Tır şoförü iş ilanlarında belirtilen şart ve koşullar, sektör ve firmaya göre değişiklik gösterir. İlgili detaylarının ayrıntılı olarak incelenmesi aday için oldukça önemlidir. Aday, iş ilanları arasından kendi yetkinliklerine en uygun olana başvuru yapmalıdır.

Tır Şoförü Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Tır şoförü olabilmek için gerekli şartlar içerisinde 21 yaşını doldurmuş olmak, Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde yapılan değişikliklerle beraber C sınıfı ehliyete sahip olmak, en az ilkokul mezunu olmak, detaylı bir sağlık raporu almak gibi ana şartlar vardır. Bununla birlikte ana belgeler içerisinde yer alan SRC belgesini almak da zorunludur. SRC müfredatı içerisinde verilen eğitimler; iş organizasyonu, trafik kuralları ve cezalar, güvenli sürüş teknikleri, eşya ve kargo taşıma kuralları, iş sağlığı güvenliğidir. Bu belgelere sahip olan ve eğitimleri başarıyla tamamlayan şoför adayları, şartlar yerine getirildikten sonra tır şoförü olarak meslek grubuna dahil olurlar. Başkent Ankara’da üreticilerin ürünlerinin diğer illere nakliyesi esnasında kullanılan araçlar için tır şoförü iş ilanları Ankara başlığı altında gerekli belge ve sertifikalara sahip tır şoförleri aranır. Tır şoförleri en fazla altı günlük araç kullanma müddetlerinden sonra bir gün tatil yapmak zorundadırlar.

Tır Şoförü Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Tır şoförünün çalışma ortamı kullanmış olduğu araçtır. Çalışma saatleri bu alanda geçeceği için konforlu bir ortam olması önemlidir. Ayrıca tır içerisinde her türlü sağlık ekipmanı ve kişisel eşyalarıyla birlikte yatacağı yer de bulunur. Direksiyon hakimiyetini sağlayacağı sürücü koltuğunun da genelde havalı olanları tercih edilir. Genel olarak çalışma şartları içerisindeki çalışma saatleri ve mola uygulamalarına dikkat etmek meslek için oldukça önemlidir. Uluslararası çalışma koşulları içerisinde değerlendirilerek programlanan kural ve koşullara uyulması tır şoförü mesleği için oldukça önemli durumlardandır.

Tır Şoförü Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Tır şoförlüğü, eğitim gerektiren bir meslektir. İlgili kursları veya üniversitelerin ilgili bölümlerini başarıyla tamamlamak gerekir. Tır şoförü olmak için belirli sınavlardan geçmek gerekir. Bunun haricinde sağlık kontrollerinin de tam olması önemlidir. Bu eğitimlerin ardından tır şoförlüğü lisansı alabilen sürücüler, işverenler tarafından verilen ilanlara başvurarak çalışmaya başlayabilir. 

Tır Şoförlüğü Çalışma Saatleri Nasıldır?

Düzenli seferler haricindeki uluslararası taşımacılık söz konusu olduğunda bu sürücüler 12 gün süreyle araç kullanabilmektedir. Bu süre sonunda en az iki günlük tatil kullanma zorunluluğu olur. Tır şoförlerinin belirli bir çalışma saati yoktur. Yolculuk esnasında kendi fiziksel durumlarına göre dinlenme ve yemek saatlerini ayarlar. Çalışma saatleri genel olarak iş yoğunluğuna ve firmaya göre değişiklik gösterir. Çalışma saatleri konusunda işveren ile görüşülmesi daha doğru olacaktır.

Tır Şoförü Ne Demek ve Tır ile Ne Taşınır?

Tır şoförü, yüklerin bir noktadan diğer bir noktaya nakliye işlemini gerçekleştiren yük araçlarını kullanan kişi olarak tanımlanabilir. Taşıdıkları ürünler arasında inşaat yapı malzemeleri, sebzeler, market ürünleri, tarımsal ürünler, eşyalar yer almaktadır. Tır şoförlüğü, uluslararası taşımacılıkta en fazla ihtiyaç duyulan meslek gruplarındandır.

Tır Şoförü Olmak İçin Yetenekli Olmak Gerekir Mi?

Türkiye genelinde taşımacılık konusunda, karayolları üzerinde seyreden araçlar için tır şoförü iş ilanları ile sürücüler arandığı bilinir. Türkiye şartları içerisinde birçok ürünün bir noktadan diğer bir noktaya taşınması için yoğun olarak kullanılan tır ve benzeri taşıtların kullanımı için yetenekli ve eğitimli tır şoförü arayan firmalar, ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için yoğun çaba sarf ederler. Çalışacak kişiyi seçerken de kişinin yetenekli olmasına özen gösterirler. Firmalar, yayınladıkları tır şoförü iş ilanlarında adaylardan bekledikleri kriterleri belirtirler. Gerekli yetkinliklere sahip ve iş ilanının tüm şartlarına uygun olan adaylar ilgili iş ilanına başvuruda bulunabilir. İş ilanlarına başvuruda bulunmadan önce bu noktaya dikkat edilmesi iş başvurusunun olumlu sonuçlanmasına katkıda bulunabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tır şoförü iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Tır şoförü iş ilanlarına başvuruda bulunabilmek için öncelikli olarak Kariyer.net üzerinden buna uygun bir özgeçmiş hazırlamak gerekir. Özgeçmişini hazırladıktan sonra ilgili iş ilanlarına göz atarak kendine uygun ilanları belirleyebilir, kolaylıkla başvuruda bulunabilirsin. Yeni ilanlardan haberdar olabilmek için ilan bildirimlerini açabilirsin.

Tır şoförü iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Tır şoförü iş ilanları çoğunluklu olarak büyük şehirlerde ve ticaretin yoğun olduğu liman kentlerinde görülür. Şehirlerarası seyahati gerektiren bir meslek olan tır şoförlüğünde, kişilerin bu tempoya ayak uydurabilecek durumda olmalarında fayda vardır. Gerekli koşulları karşıladığınız durumda, ilgili ilanlara kolaylıkla başvurabilirsiniz.

En kazançlı tır şoförü iş ilanları nelerdir?

Hangi tır şoförü ilanlarının en kazançlı olduğunu belirlemek için Kariyer.net üzerinden ilanları inceleyebilirsin. Mesleklerin gelir durumları dönemler arasında farklılık gösterebilir. Bununla beraber, kişinin deneyimleri ve tecrübesi de bu alanda etkili olur. Bu nedenle kazanç konusunda sınırları keskin bir tanımlama yapmak doğru olmayabilir.

Popüler tır şoförü iş ilanları nelerdir?

Popüler tır şoförü ilanlarının hangisi olacağı dönemler arasında farklılık gösterebilir. İş tercihi yaparken, bu kriterden ziyade özgeçmişinde yer alan yeteneklerini ön plana çıkarabileceğin işlere yönelmende fayda vardır. İlanları düzenli olarak inceleyebilir, dilersen ilan bildirimlerini açarak kısa sürede yeni ilanlardan haberdar olabilirsin. Böylece hiçbir gelişmeyi kaçırmadan kendine uygun gördüğün işe kolayca ulaşabilirsin.

notifications İş Alarmı kur