Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
70

Torna Freze Operatörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Torna Freze Operatörü cancel
Firma Bilgisi Gizli
Üniversal Torna Ustası
Firma Bilgisi Gizli
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Torna Freze Operatörü İş İlanları

Torna freze operatörleri metal işleme ve makine ile ilgili alanlarda çalışırlar. Verilen işi torna tezgahlarında işlerler ve belirlenen şekil, ölçülere getirerek çalıştıkları tezgahların ayarını kontrol ederler. Torna freze operatörü arayanlar genelde metal ve makine sektörlerinde faaliyet gösteren firmalardır. Bu sektörler haricinde; otomotiv, savunma gibi pek çok alanda da torna freze operatörlerine ihtiyaç duyulur. Sanayinin yoğun olduğu illerde daha sık olsa da Türkiye’nin pek çok ilinde bu iş icra edilir. Bu alanda çalışmayı düşünüyorsan ya da mesleğin buysa, güncel torna freze operatörü iş ilanları arasında gezinebilirsin. Sana uygun olan ilanlara başvuru yaparak bu alanda çalışma fırsatı yakalayabilirsin.

Torna Freze Operatörlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Güncelde torna freze operatörü maaşları, çalışma ortamı ve koşulları kişiler tarafından sıkça aratılan detaylardandır. Torna freze operatörlerinin çalışma ortamı ve koşulları firmadan firmaya değişiklik gösterebilir.

  • Torna freze operatörü genelde büyük fabrikalara sahip olan firmaların ilgili atölyelerinde ya da imalathanelerinde çalışır.
  • Kapalı çalışma ortamlarında yürütülen faaliyetler farklı tezgahlar üzerinde gerçekleştirilir.
  • İşler ayakta yürütülür ve torna freze operatörü iş ilanları çerçevesinde kişiler genelde tam zamanlı çalışma şekline uygun istihdam edilir.

Yarı zamanlı çalışma sistemi pek görülmez ancak kariyer.net üzerinden torna freze operatörü iş ilanları bugün yayınlanan seçeneklere bakıldığında stajyer olarak deneyim kazanmak isteyen kişiler için bazı fırsatlar olduğu da görülebilir.

Torna Freze Operatörü İş İlanlarına Başvurabilmek için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Torna freze operatörü arayan firmalar, başvuru yapacak olan kişilerde belirli eğitimleri gerektiren nitelikler arar. CNC ve torna freze programlayabilmen gerekir. Firma ya da çalışacağın sektöre göre ISO Kalite Yönetim Sistemleri uygulamalarına hakim olman da beklenebilir. Tüm bu ve buna benzer nitelikleri alanda verilen CNC programlama kursları aracılığıyla edinebilirsin. Bazı eğitim firmaları online kurslar da verir. Eğitimlerin sonunda eğitime katılan kişilere torna freze operatörü sertifikası verilir. Bu sertifikalar ile CV’ni zenginleştirebilir ve torna freze operatörü iş ilanları yeni dönem başvuranlarından biri olabilirsin. Alacağın her eğitim sana çalışacağın alanda deneyim kazandırabileceği gibi firmalar nezdinde tercih edilme ihtimalini de arttıracaktır.

Torna freze operatörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Ulaşmak istediğin ilanlar Kariyer.net üzerinden dilediğin şekilde kolayca listelenir. Yapman gereken şeyler oldukça basittir. Örneğin; İstanbul torna freze operatörü iş ilanları önünde listelensin istiyorsun: İlk olarak Kariyer.net ana sayfasına giriş yapmalısın. Sayfaya giriş yaptıktan sonra pozisyon kısmına “Torna Freze Operatörü” yazıp şehir kısmından “İstanbul”u işaretlediğinde, Türkiye genelindeki ilanlar arasından İstanbul’daki ilanlar filtrelenir.

Torna freze operatörü ihtiyacı bulunur mu?

Türkiye genelinde özellikle sanayinin gelişmiş olduğu bölgelerde torna freze operatörü ilanları sıkça yayınlanır. Özellikle metal, makine, savunma, plastik ve endüstri sektöründe bu alanda çalışacak kişilere ihtiyaç duyulur. Bursa’da yaşıyorsan, Bursa torna freze operatörü iş ilanları arasında gezinerek yaşadığın şehirde ne sıklıkla ilan çıkıldığı ve buna bağlı olarak ne kadar ihtiyaç olduğu konusunda fikir sahibi olabilirsin.

Torna freze iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Torna freze iş ilanlarında aranan kriterler firmadan firmaya çeşitlilik gösterebilse de genel olarak bu alanda tecrübeli olman, çalışacağın sektöre göre CNC programlama bilgisine sahip olman, firmanın tercihine göre teknik resim çizebilmen ilanlarda karşılaşacağın olası niteliklerdendir. Bu kriterleri karşıladığını düşünüyorsan Kariyer.net üzerinden ilanları inceleyebilir ve kolayca başvuru yapabilirsin.

Torna freze operatörü pozisyonu için en güncel iş ilanları görüntülenebilir mi?

Kariyer.net üzerinden, bugün yayınlanan ilanlar olmak üzere 15 güne kadar güncellikte olan ilanları listeleyebilirsin. Bunun için yapman gerekenler oldukça basittir. Filtreleyerek listelediğin ilan sayfasının sol tarafındaki tarih” sekmesi üzerinden son 3 saatten, son 15 güne kadar tüm ilanlara ulaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Torna freze operatörü iş ilanlarının en yoğun olduğu şehirler hangileridir?

Torna freze operatörleri için pek çok iş imkanı bulunan birçok şehir vardır. Bursa, Balıkesir, İzmir, İstanbul, Sakarya, Tekirdağ, Ankara bu şehirler arasında öne çıkar. Sanayi alanında gelişmiş olan bu şehirler, pek çok fabrikaya ev sahipliği yapar. Bu bağlamda torna freze operatörü iş ilanları bu kentlerde sık görülür.

Torna freze operatörü iş ilanlarında adaylarda aranan genel nitelikler nelerdir?

Torna freze operatörü iş ilanlarında adaylarda aranan genel nitelikler firmaya, departmana ve kullanılacak malzemeye göre değişkenlik gösterebilir. Adaylardan mesleki yeterlilik belgesiyle birlikte meslek lisesi veya meslek yüksekokulu mezunu olması talep edilebilir. Aynı zamanda cnc torna, freze, matkap gibi atölye ekipmanlarını çalıştırabilmek ve ekipmanlar hakkında bilgi sahibi olmak adaylardan beklenir. Ölçüm aletlerini kullanabilmek, teknik resim okuyabilmek, imalat malzemeleri ve üretim teknikleri konusunda bilgi sahibi olmak da bu alanda çalışmak için gereklilikler arasında yer alır.

Torna freze operatörü çalışma koşulları nasıldır?

Torna freze operatörü genellikle iş merkezlerinde ve fabrikalarda görev alır. Torna freze operatörünün çalışma ortamında; makineler, iş tezgahı ya da endüstriyel ürünler olur. Çalışma saatleri ise firmaya bağlı olarak farklılık gösterir. Bazı işletmeler operatörlerin vardiyalı çalışmasını ister. Ayrıca işlerin yoğun olduğu dönemlerde operatörlerin fazla mesai yapması gerekir.

Torna freze operatörü ne iş yapar?

Torna freze operatörü, iş makinelerini kullanarak farklı özelliklere sahip malzemelerin delinmesini, taşlanmasını ve frezelemesini gerçekleştiren kişidir. Bununla birlikte dönen bir iş parçası üzerinden kesici bir takım vasıta ile talaş kaldırma, büküm gibi işlemlerini yapmak torna freze operatörünün görevidir.