51

Türkçe Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Türkçe Öğretmeni cancel
Özel İstanbul Mahir İlkokulu-Ortaokulu
Türkçe Öğretmeni
Özel İstanbul Mahir İlkokulu-Ortaokulu
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
MEDICANA EĞİTİM HİZMETLERİ VE TİCARET A.Ş.
Türkçe Öğretmeni
MEDICANA EĞİTİM HİZMETLERİ VE TİCARET A.Ş.
İstanbul (Tümü) +5 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
İSTEK İstanbul Eğitim Hizmetleri A.Ş
Sınıf Öğretmeni
İSTEK İstanbul Eğitim Hizmetleri A.Ş
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
8 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Türkçe Öğretmeni İş İlanları

Öğretmenlik en çok talep gören mesleklerin başında gelir. Pek çok insan, mesleğin getirdiği avantajlardan yararlanmak ister. Bunun için de gerekli çalışmaları yapıp öğretmenlik eğitimini alır. Türkçe öğretmenliği branşını seçen bir kişi ise okullarda çalışmak için Türkçe Öğretmeni iş ilanları yayınlayan sayfaları her an takip eder. Türkçe öğretmeni olarak mezun olan kişiler, gerek devlete bağlı okullarda gerekse özel okullarda ders verebilme imkanına sahiptir. Ancak bu mesleği yapabilmek için de gerekli ilan sayfalarından kendisine uygun iş ilanlarını takip etmelidir. Bu sayede hangi okulun Türkçe öğretmeni ihtiyacı olduğunu görerek iş başvurusunu yapabilir. Türkçe öğretmeni iş ilanları Ankara şehrinde çok fazla yayınlanır. Şehrin büyüklüğü ve başkent olması nedeniyle pek çok öğretim kurumu mevcuttur. Bu ilde çalışmak isteyen kişiler, gerekli şartları sağlaması durumunda Ankara ilinde Türkçe öğretmenliği yapabilir. İlde ikamet etmeyi kabul eden herkes öğretmenlik mesleğini icra edebilir.

Türkçe Öğretmeni Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

İstanbul Avrupa Türkçe öğretmeni iş ilanları İstanbul’un bu kesimi için çok fazla verilir. Çeşitli eğitim kurumlarında çalışacak olan Türkçe öğretmenlerinin bazı yeteneklere sahip olması gerekir. Öncelikle kendi öz bakımına dikkat eden, diksiyonu düzgün, güler yüzlü kişiler olması önemlidir. Bunun dışında olaylara çözüm odaklı yaklaşabilen, çocuklar ile iletişim kurmayı seven, almış olduğu eğitimi en iyi şekilde karşısındaki öğrencilere aktarabilen kişiler olmaları şarttır. İşe alınma esnasında en çok bu detaylara dikkat edilir. Bunun dışında Türkçe ve Edebiyat öğretmeni iş ilanları veren kurumlar da bu yeteneklere sahip Türkçe öğretmeni arayışında olurlar. Yapacakları mesleğin kurallarını bilen, kendini geliştiren ve bunu sürekli olarak yapan kişi olmak bu meslek için büyük önem arz eder. Türk dilinin en güzel şekilde öğretilmesini, nesilden nesile aktarılmasını sağlamak ve alınan eğitimin etkisinin   süreceğini bilerek hareket etmek gerekir. Ancak bu şekilde bir düşünce yapısına sahip olan kişiler öğrencilerine yeterli olur ve kurum tarafından işe alınabilir. 

Türkçe Öğretmeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Türkçe öğretmeni arayan kurumlar başvuran kişiler arasından seçim yapar. İşverenlerin yaptığı seçim kadar başvuru yapan kişilerin, kurumlar arasında yaptığı seçimler de oldukça önemlidir. Türkçe öğretmenleri devlet ve özel sektörde iş bulma imkanına sahiptir. Özel sektör ilanlarına başvurmak isteyen Türkçe öğretmen adaylarının, firmanın çalışma koşullarının kendilerine uygun olup olmadığına karar vermesi gerekir. Bu iş ilanlarına başvuru yaparken okulun ne zaman kurulduğuna, okulun bulunduğu adresin adayın ikametgah adresine yakınlığına dikkat etmek önemlidir. Ayrıca okulun olduğu yer, adayın yaşadığı şehre uzak ise iş başvurusunu başka bir firmaya yönlendirmesi daha doğru  bir tercih olur. Bu ilanlarda belirtilen, alınacak olunan Türkçe öğretmeninin çalışma koşulları ve çalışma saatleri gibi detaylar önemli konular arasında yer alır. İş ilanları tam zamanlı, yarı zamanlı ve serbest zamanlı olmak üzere üç grup altında toplanabilir. Part- time olarak çalışmayı düşünüyorsanız, part time Türkçe öğretmeni iş ilanları olarak arama yapmanız durumunda  iş ilanlarını takip edebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. Türkçe öğretmeni adaylarının, iş başvurusu yapmadan önce firmanın çalışma koşullarını değerlendirmeleri iş bulma sürecini kısaltarak kolaylaştırır. Türkçe Öğretmeni iş ilanları, Türkçe öğretmenlerinin istihdam edilmesine olanak sağlar.

Türkçe Öğretmeni Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Edebiyat Türkçe öğretmeni iş ilanları sayfalarında ilan yayınlayan kurumlar, eğitimlerini başarıyla tamamlamış olan kişiler arasından tercihlerini yapar. Bu kişiler arasında olmak için üniversitelerin Eğitim Fakültesi’nin Türkçe ve Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmak şarttır. Üniversitenin başarıyla bitirilmiş olması şartı bulunur. Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan ve pedagojik formasyon eğitimini tamamlayan kişiler de Türkçe Öğretmenliği yapmaya hak kazanırlar. Güncel Türkçe öğretmeni iş ilanları sayfaları eğitimini tamamlamış kişiler arasından seçim yapar. Ek olarak stajyer olarak Türkçe öğretmeni arayan kurumlar da bulunur. Ancak bunun için de okulda okumaya devam edildiğine dair evrakların kuruma teslim edilmesi şartı bulunur. Bu şekilde işe başlamanız mümkün olur. Türkçe öğretmeni arayanlar, kişilerin kendini geliştirmeyi seven bir yapıda olmasına çok dikkat eder. Bir neslin yetiştirilmesinde görev alacak bu kişilerin Türk dilini en iyi şekilde öğretmesi istenir. Mezun olmanın yanı sıra dil kurslarına giderek diksiyon derslerini de almış olan kişiler, Türkçe öğretmenliği yapmak için yaptıkları başvurularda diğer adaylar arasında öne çıkabilir.

Türkçe Öğretmenlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Edebiyat Türkçe öğretmeni iş ilanları sayfalarından iş arayan Türkçe öğretmenleri, çalışacağı kurumun devlet okulu veya özel okul olduğunu bilmelidir. Çocukların içerisinde bulunduğu bir ortamda çalışacaklarını, ortaokul ya da liselerde görev alacaklarını bilmeleri gerekir. Üniversitelerde çalışmaları için yüksek lisans gibi daha üst seviyelerdeki eğitimlerin alınması şartı vardır. Çalışılacak olan kurumun özel ya da devlete bağlı olması bazı noktalarda farklılıkların ortaya çıkmasına neden olur. Özellikle devlete bağlı okullarda çalışanların kadrolu olarak atandığı görülür. Adayların devlet memuru olma şartlarını sağlamaları gerekir. Ancak özel okullarda durum daha farklıdır. Özel sektörde çalışmayı tercih eden Türkçe öğretmeni adayları, özel okulların çalışma şartları ve koşullarına uyum göstermek durumundadır. Özel okullarda çalışan Türkçe öğretmenleri genel olarak sözleşmeli olarak çalışır. Sözleşme süresi bitiminde taraflar, sözleşmeyi yenileme yoluna gidebilir. Türkçe öğretmenleri okullarda kapalı ortamlarda ve sınıflarda çalışır. Türkçe öğretmenlerinin yoğun bir tempoya ve ortalama olarak 8 saat çalışmaya adapte olmaları beklenir. İş başvurusu yapmak isteyen öğretmen adayları, Türkçe etüt öğretmeni iş ilanları arasında kendilerine uygun koşullara sahip ilanlara başvuru yapabilir.

Türkçe Öğretmenleri Ne Kadar Maaş Alır?

Türkçe öğretmeni olarak işe başlayacak olan kişilerin maaşları çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterebilir. İşe yeni başlayan bir aday için ortalama bir maaştan söz edilebilir. Ancak deneyim ve tecrübe kazandıkça maaşları belli oranda artar. Ancak özel okullarda öğretmenlik yapan adayların maaşları okulun büyüklüğüne ve kapasitesine göre değişiklik gösterir. Deneyimsiz işe yeni başlayan Türkçe öğretmenleri asgari ücretinin biraz üzerinde maaş alır. Türkçe öğretmenlerinin deneyimi arttıkça aldıkları maaş, ortalamanın üzerinde maaş oranına kadar çıkar.

Türkçe Öğretmenleri İçin İş Olanakları Nelerdir?

Türkçe öğretmeni olan kişiler devlet sektöründe ve özel sektörde çalışma olanağına sahip olur. Özel okullar ve devlet okulları gibi alanlar çalışma alanları olduğu gibi birebir özel dersler veren Türkçe öğretmenleri de bulunur. Dershaneler, etüt merkezleri vb. özel kurumlarla da çalışma olanağına sahip olabilirler. Bunun dışında evde özel olarak Türkçe öğretmenliği dersi veren kişiler de bulunur.

Türkçe Öğretmenlerinin Çalışma Saatleri Nasıldır?

Türkçe öğretmenlerinin çalışma saatleri iş yüklerine göre farklılık gösterir. Birçok Türkçe öğretmeninin görev aldığı bir kurumda bu iş yükü daha fazla bölünürken bazı kurumlarda az sayıda Türkçe öğretmeni görev alır. Bunun yanında etüt merkezleri ile okulların haftalık çalışma saatleri de farklıdır.

Türkçe Öğretmeni Olmak İçin Yaş Şartı Var Mıdır?

Türkçe öğretmeni olmak için yaş şartı belirtilmese de üniversite mezunu olmak şarttır. Bu durumda adayların 22 yaş ve üzerinde olunduğu görülür. Bu yaş ve üzerinde olan ve eğitimlerini başarıyla tamamlamış kişiler Türkçe öğretmeni olarak mesleklerini icra edebilir, böylece öğrencilerine ders vermeye başlayabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Türkçe Öğretmeni iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Türkçe Öğretmeni iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Türkçe Öğretmeni iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Türkçe Öğretmeni iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Türkçe Öğretmeni pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Türkçe Öğretmeni iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Türkçe Öğretmeni iş ilanlarına erişebilirsin.

Türkçe Öğretmeni iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Türkçe Öğretmeni için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur