42

Üniversal Torna Ustası İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Üniversal Torna Ustası cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Üniversal Torna Ustası İş İlanları

Genellikle en az teknik lise mezununa iş verilen üniversal torna ustası mesleğinde 4 yıllık mühendislikten mezunlar da görev alabilir. Tecrübenin ön planda olması, teknik bilgiye hâkimiyetten kaynaklanır. Sıklıkla vazifeleri çizimleri okuyabilmek ve firmaların elinin altındaki makinelerin dilinden anlamaktır. Bu dilleri anlarken önlem ve gerekli donanıma sahip olman şarttır. Çünkü ağır sanayi işi olduğu için görevlerini düzgün ve özenli bir şekilde yerine getirmelisin. Çalışılan firmanın elindeki makineler, sıklıkla tezgâh ve operatör malzemeleridir. Bu malzemeleri korumak ve temizliğini yapmak, imalat yeteneğine bağlıdır. Sen de bu eğitim ve yeteneklere sahipsen bu meslekte çalışmak üzere üniversal torna ustası iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Üniversal Torna Ustası Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Sıkça Sorulan Sorular

Üniversal torna ustalık belgesi nasıl alınır?

Torna ustalık belgesi almak için belli bir eğitimi tamamlamak gerekmektedir. Bu alanda çalışan ilkokul veya lise mezunlarına mesleki yeterlilik eğitimi verilerek ustalık belgesi alınır. Belli bir süre yapılan eğitim sonunda bazı sınavlara tabi tutulan adaylara ustalık belgesi verilir. Ustalık belgesi halk eğitim kursları, MEB onaylı özel kurslar tarafından verilebilir. Sende mesleki anlamda bu belgeye sahip olmak istesen bu kurslara katılarak belgeni Cvne ekleyebilirsin. Torna ustalık belgesi iş arayışında adaylara avantaj kazandırmaktadır.

Üniversal torna ustası ne iş yapar?

Üniversal torna ustaları hammaddeleri bileşenlere işlemek için torna tezgahında çalışırlar. Üretime başlamadan makine ve torna tezgahını üretilecek ürüne göre hazırlarlar. Doğru malzeme ve malzeme ölçüsü için hammadeyi ayarlamak torna ustalarının işleri arasında yer alıyor. Torna tezgahını kullanmak, istenilen işlemi doğru şekilde yapmak, bitöiş parçaların kalite ve kontrolünü sağlamak torna ustalarının göreve sorumlulukları arasında bulunuyor. Aldığı eğitim doğrultusunda bu süreci güvnli şekilde yürüterek görevlerini yerine getirir.

Üniversal torna ustasının sahip olması gereken mesleki yeterlilikler nelerdir?

Torna ustalarının aldığı eğitimin yanı sıra bazı mesleki yeterliliklere sahip olması beklenir. İŞ parçasını imalat resmi veya numuneye uygun olarak belli bir süre içerisinde yapacak bilgi ve beceriye sahip olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bazı becerileri zamanla tecrübe ederek mesleğine yansıtır. Bu becerileri yüksek el ve göz kordinasyonu, fiziksel çalışmaya uygunluk, detaylara karşı dikkatli olarak sıralanabilir. Çalışırken iş güvenliğini öncelikli tutan, sorumlukluk sahibi olması istenilen nitelikler arasında yer almaktadır. Sende bu alanda iş arıyorsan aldığın eğitim ve belgeleri, mesleki nitelik ve becerilerini kısa bir ön yazı ile Cv'ne ekleyebilirsin.

Üniversal torna ustası olarak hangi şehirlerde iş olanakları var?

Üniversal torna ustaları genel olarak endüstri ve sanayi sektörlerinde çalışmaktadır. Bu sayede ülkeni birçok şehrinde iş olanakları bulunuyor. Özellikle sanayi bölgelerinin olduğu şehirler bu anlamda geniş iş olanakları sunuyor. Otomotiv, mobilya, havacılık farklı sektörlerin iş olanakları birçok şehirde bulunuyor. Kariyer.net üzerinden Cv oluşturarak istediğin şehri seçebilirsin. Arama kriterlerini istediğin lokasyon, pozisyon ve iş sektörü olarak belirleyebilrsin. Sana en uygun ilanlara başvuru yaparak süreci takip edebilirsin.

notifications İş Alarmı kur