Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
7

Veteriner Sağlık Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Veteriner Sağlık Teknikeri İş İlanları

Günümüzde pek çok insan meslek seçimi yaparken gelecekte iş bulup bulamayacağını düşünerek bu kararı büyük bir özenle vermeye dikkat eder. Hizmet, iletişim ya da eğitim gibi alanların yanı sıra sağlık sektörü de hemen hemen herkes tarafından tercih edilen sektörlerden biridir. Doktor ya da hemşireliğe ek olarak veteriner sağlık teknikeri de bu sektörün en önemli meslek kollarından birine örnek olarak verilebilir. Veteriner sağlık teknikerliği ev ya da çiftlik hayvanları fark etmeksizin hayvanların tedavisi ve korunması için özenle çalışmayı gerektirir. Laborant ve veteriner sağlık bölümünden mezun olunması veteriner sağlık teknikeri iş ilanlarına başvuru için önemli bir kriterdir. 

Veteriner Sağlık Teknikeri Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Hayvanların sağlığının korunması, bakımları veya yetiştirilmesine yardımcı olan en önemli meslek kollarından biri de veteriner sağlık teknikerliğidir. Konuyla ilgili teknik bilgi ve beceriye sahip olmaları veteriner tekniker iş ilanlarının en önemli kriterlerinden biri olarak da bilinir. Ayrıca böyle bir meslek seçmek istiyorsan ilk ve en önemli şart hayvanları sevmektir. Veteriner sağlık teknikeri iş imkanlarına bakıldığında bitirilen üniversitenin 2 ya da 4 yıllık olması bazı kurum ya da kuruluşlarda eleman seçimi açısından oldukça önemlidir. Buna ek olarak pek çok işveren laborant ve veteriner sağlık teknikeri iş ilanına başvuracak kişilerin enjektör, göz çemberi, makas, kan tüpü gibi teknik aletleri kullanabilmesini de isteyebilir. Ayrıca çalışmalar sırasında hijyen kurallarına dikkat edilmesi de herhangi bir enfeksiyon ya da hastalık kapmamak adına oldukça önemlidir. El ve parmaklarını büyük bir dikkat ve özenle kullanabilmesi, el ve göz koordinasyonu da iş ilanlarında belirtilen nitelikler arasında sıklıkla gösterilebilir. Hemen hemen her iş kolunda olduğu gibi iş güvenliği ve ekip çalışması, veteriner sağlık teknikerliği için de önemli bir detaydır.  Klinik gibi kapalı ortamların yanı sıra köy ya da kasaba gibi açık ortamlarda da çalışabilmesi gerekebilir. Bu nedenle hemen hemen her yere hizmet sunma olanağı bulunduğunu da unutmamak gerekir.

Veteriner Sağlık Teknikeri İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Hemen hemen her yerde çalışma imkânı bulabileceğin veteriner sağlık teknikerliği iş ilanlarına kariyer.net’ten kolayca ulaşabilirsin. Bu ilanları incelerken bazı detaylara dikkat etmen gerekir. Bunlar;

  • Kurum ya da kuruluşların aradığı temel kriterlerden biri 2 ya da 4 yıllık bir üniversiteden mezun olup olmadığınla ilgilidir. 
  • Ayrıca yeni mezun mu olduğun ya da deneyiminin olup olmadığı da iş ilanlarındaki önemli kriterler arasında görülebilir. 
  • Ayrıca İzmir ya da Bursa gibi diğer kalabalık illerde de pek çok veteriner sağlık teknikerliği iş ilanı olduğu söylenebilir. Bunun için hangi şehrin iş ilanına başvurduğuna dikkat etmen gerekir. Veteriner sağlık teknikeri iş ilanları Bursa şehrinde de diğer illerde olduğu gibi teknik bilgi ya da beceriye sahip olunup olunmadığı işe alımda önemli bir ölçüt olarak kullanılabilir. 

Veteriner sağlık teknikeri iş ilanları İstanbul gibi farklı şehirler için yayınlanan iş ilanlarını incelerken bu tür detaylara dikkat edilmelidir.

Veteriner Sağlık Teknikerlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Kendine en uygun veteriner sağlık teknisyeni iş ilanlarına kariyer.net’ten kolaylıkla ulaşıp başvuru yapabilirsin. Başvuru şartlarının yanı sıra veteriner sağlık teknikerliği iş ilanlarına başvuracak kişilerin üzerinde durduğu bir başka konu da çalışma ortamı ve koşullardır. Bu durum çoğu zaman şehirden şehre de değişiklik gösterebilir. Tarımın fazla olduğu yerlerde çiftlik veya yem hayvancılığı da yaygın olabilir. Ankara da bu iller arasında gösterilebilir. Bu durumda, veteriner sağlık teknikeri iş ilanlarının Ankara’da çeşitlilik göstermesine de ön ayak olduğu da söylenebilir. Çalışma alanları bazen klinik gibi bir yer olurken kimi zaman da köy gibi kırsal alanlardır. Ayrıca idrar, dışkı gibi hayvansal atıkların yanı sıra koşullara göre hayvanların ameliyat ya da tedavilerini de yapabileceğini unutmamakta fayda vardır. 

Veteriner sağlık teknikeri iş ilanları için part-time çalışma olanağı var mı?

Pek çok meslekte olduğu gibi veteriner sağlık teknikerliği iş ilanları için de part time çalışma imkânı sunulabilir. Bu meslekle ilgili olarak genelde full time iş ilanları bulunmasına rağmen bazı kurum ya da kuruluşlar part time çalışma imkânı da sağlayabilir. Bu da kişilerin alanında kendini geliştirme ve ilerletmesi için önemli bir adım olarak görülebilir. 

Veteriner sağlık teknikeri iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Veteriner sağlık teknikerliği iş ilanlarına başvurmanın en kolay yollarından biri kariyer.net’ten geçer. Kişiler, kendilerine en uygun veteriner sağlık teknikerliği iş ilanına da bu anlamda hızlıca ulaşabilir. Eğitim, deneyim, şehir gibi filtrelerden yardım alarak kendin için en uygun iş ilanlarına başvurabilirsin. 

Veteriner sağlık teknikeri nerelerde çalışabilir?

Veteriner sağlık teknikerliği iş ilanlarına bakıldığında özel veteriner hastanelerinin yanı sıra, pek çok klinik ve laboratuvarlarda da çalışabildikleri kolaylıkla görülebilir. Buna ek olarak veteriner hekimin olmadığı yerlerde hayvan sağlığı konusunda koruyucu hekimlik alanında da çalışabilirler. Çiftlik ya da yem hayvanı üretim yerleri gibi pek çok çalışma alanı da vardır.

Veteriner sağlık teknikeri olmak için hangi belge ve eğitime sahip olmak gerekir?

Veteriner sağlık teknikerliği iş ilanlarında diğerlerinden farklı olmak ve göze çarpmanın temeli bu alanda eğitim almış olman ile ilgilidir. Laborant ve veteriner sağlık bölümünü tamamlayarak ön lisans diplomasına sahip olman gerekir. Bunun yanı sıra okul dışında alanınla ilgili ne tür etkinlik ya da işlerde çalıştığın ve kazandığın deneyimler de veteriner sağlık teknikerliği iş ilanlarında önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık teknikeri kaç puanla atanır?

Sağlık teknikerleri, özel kurumların yanı sıra devlet kurumlarında da yaygın olarak iş olanağı bulabilir. Sağlık teknikeri olarak devlet kurumlarına atanmak isteyen adaylar, sınava girer. KPSS’den alınan puana göre adayların ataması yapılır. Sağlık teknikerlerinin atama puanları 70 ve üzer olur. Sınav sonucunda puanda ziyade sıralama önemlidir. Öte yandan farklı şehirlerdeki ve farklı kurumlardaki istenen sağlık teknikeri puanları değişkenlik gösterebilir. Sağlık teknikeri olarak atanmak isteyen adaylar, KPSS puanını olabildiğince yüksek tutmalıdır ve diğer adayların önüne geçmelidir.

Sağlık teknikeri kime denir?

Üniversitelerin sağlık meslek yüksekokuluna bağlı olan; acil bakım teknikerliği, diş protez, paramedik, ağız diş sağlığı, ambulans ve ilk bakım, acil yardım ve ilk yardım, eczane teknikerliği gibi alanlardan mezun kişilere sağlık teknikeri unvanı verilir. Aynı zamanda anestezi, ameliyathane teknikerliği gibi eğitimler alan kişiler sağlık teknikeri unvanına sahiptir.

Sağlık teknikeri nerelerde çalışır?

Özel sektörde veya devlet sağlık kurumlarında çalışma imkanı bulan sağlık teknikerlerinin çalışma alanı geniştir. Sağlık teknikerleri Sağlık Bakanlığı’na ait olan çeşitli idari kurumlarda çalışabilir. Aynı zamanda sağlık teknikerleri; sağlık ocaklarında, acil servislerde ve hastanelerde çalışma imkanı bulabilir. Sağlık sektöründeki pek çok kurumda sağlık teknikeri istihdam edilir.

Sağlık teknikeri iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Türkiye’nin tüm bölgelerinde yer alan sağlık kurumlarında sağlık teknikerlerine ihtiyaç duyulur. Adaylar, Kariyer.net üzerinden sağlık teknikeri iş ilanlarına ulaşabilir. Kariyer.net'in filtreleme özelliği sayesinde adaylar, belirli kriterlerdeki ilanları listeleyerek kendisine uygun seçenekleri bulabilir. Ayrıca sağlık teknikeri iş ilanları için alarm oluşturulabilir. Bu sayede yeni ilan eklendiğinde bildirim yoluyla haberdar olunur.