46

Video Editörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Video Editörü cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Video Editörü İş İlanları

Video editörü, kısa veya uzun herhangi bir videonun üzerinde teknik düzenlemeler yapan kişiye denir. Bilgisayar üzerinden çeşitli programlar aracılığıyla yapılan video editörlüğü, farklı işlerde gerekli olur. Özellikle pazarlama çalışmaları için video çekimleri yapılır ve düzenleme aşamasında video editörüne ihtiyaç duyulur. Dizi ve film sektöründe de video editörlerine ihtiyaç duyulur. Bu alanda eğitim almış ve kendini geliştirmiş kişiler, video editörü iş ilanları arasından kendilerine uygun seçenekleri bulabilir. 

Video Editörü Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Video editörü olmak için üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerine bağlı sinema, fotoğraf, televizyon ya da İletişim bölümlerinden mezun olmak avantaj sağlar. Akademik eğitim dışında ilgili bölümde açılmış sertifikalı kurslar tamamlanarak da video editörü olunabilir. Video editörü arayanlar, yapılacak işlere göre editörlerin; Cinema 4D, Adobe Premiere Pro CC ve After Effects gibi temel programlara hâkim olmalarına dikkat eder. Bu programlar sayesinde video editörleri, videoları düzenleyebilir. Video editörü arayanlar, adaylardan Photoshop ve Illustrator gibi programları bilmesini de talep edebilir. Yapılacak projenin en önemli bölümleri arasında video düzenleme ve kurgu yer alır. Fakat teknik bilginin yanında teorik bilgiler çok önemlidir. Dünyada kabul edilmiş kuralların bilinmesi gerekir. Video editörü olmak için hikâye kurgulamada yetenek sahibi olmak, iyi bir müzik kulağına sahip olmak, ses, renk ve ışık konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Ekip çalışmasına yatkınlık da bu meslekte önemli özellikler arasında yer alır. Birden fazla projeyi sistemli bir şekilde hazırlayabilmek ve meslek konusunda dünyadaki gelişmeleri sürekli takip etmek bu mesleği icra etmek isteyen adaylardan beklenir.

Video Editörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Birçok firma, iş ilanlarında adaylara farklı şartlar ve koşullar sunar. Bu firmalar, güncel video editörü iş ilanları yayınlar ve adaylardan çeşitli koşullara uyum sağlamasını talep eder. Video editörlüğü konusunda gerekli eğitimi almış, gelişime açık, meslek açısından gerekli donanıma sahip kişiler işverenler tarafından tercih edilir. Video editör ilanları seçeneklerini inceleyen adaylar, işverenlerin belirttiği kriterleri göz önüne almalıdır. Bazı işverenler adaylardan portfolyo talep eder. Adayların bu yöndeki iş ilanlarına başvuru yaparken portfolyosunu da iletmesi gerekir. Video editörü arayanlar, portfolyosunu beğendikleri adayları tercih eder. Video editörü arayan firmalar, adayların belirli bilgisayar programlarını bilmesini talep edebilir. Aday bu kriteri de göz önünde bulundurmalıdır. 

Video Editörü Ne İş Yapar?

Video editörü, işverenin isteği doğrultusunda video düzenlemesi yapar. Video editörlerinden önceden belirlenmiş senaryo ya da hikayeler doğrultusunda hazırlanan görüntüleri uygun sahnelerle birleştirmeleri, her sahneyi titizlikle izleyip kesilecek ve eklenecek bölümleri belirlemeleri, hikâye ve video arasındaki bütünlüğü sağlamaları beklenir. Video editörleri, işverenin teknik konulardaki isteklerini yerine getirir. Videoda verilmek istenen duyguyu, ses efektleri ve müziklerle güçlendirmek video editörünün görevleri arasında yer alır. Video editörlüğü, freelance iş olanakları sunan bir meslek dalıdır. Bu sebeple, video editörlüğü yapan kişilerin iş takibi kendileri tarafından yapılmalıdır. Freelance olarak çalışan kişilerin iş disiplini noktasında iyi olması gerekir. Freelance video editörü iş ilanları yayınlayan işverenler, iş planı yapabilecek ve bu kapsamda projeleri zamanında teslim edebilecek kişileri tercih eder.

Video Editörü Ne Kadar Maaş Alır?

Video editörlüğü mesleği için yayınlanan iş ilanları, editörlük alanında adayların istihdam edilebilmesine olanak sağlar. Bu sebeple tüm editörlere farklı kazanç imkanları sunulur. Farklı firmalarda maaş miktarlarının da değiştiği görülür. Video editör elemanlarının maaşları; tecrübelerine, yetkinliklerine ve iş kolu içerisindeki pozisyonlarına göre belirlenir.

Video Editörlüğü İçin İş Olanakları Nelerdir?

Video editörlüğü; freelance ya da bir firmaya bağlı olarak çalışma imkanları bulunan bir meslektir. Ancak freelance çalışma olanakları çok geniş bir iş yelpazesine sahip olabilir. Video editörü kısa ya da uzun vadeli sözleşmeli işler yapan meslekler arasında yer alır.  Bu sözleşmeler, kimi zaman prodüksiyon firmaları ve televizyonlar ile kimi zaman da kurumsal şirketler ile yapılır. Öte yandan video editörleri, kurumsal işverenler ile reklam çekimleri için çalışabilir. Video editörleri, müzik videoları ve televizyon programları için de farklı firmalarda görev alabilir. 

Video Editörü Nedir?

Video editörleri, farklı teknikler kullanarak, ses ve görüntü kurgusu yapar. Ses ve görüntü kurgularında, dijital video temel kavramları ve video çekim teknikleri gibi birçok teorik ve teknik çalışmalar gerçekleştirir. Bu kurgularda estetik ve sanatı da göz önünde bulundurarak bütünsel bir bakış açısı ile farklı çalışmalara imza atar. Teknoloji ve iletişim ağlarının gelişmesi sayesinde evden çıkmadan, masadan kalkmadan; her türlü kurgu, montaj ve dublaj işlemini yapmak mümkündür. Yeni programlar sayesinde video editörlüğü sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir meslektir.

Video Editörlüğü Neden Önemlidir?

Videolar, günlük hayatta bilgiye ulaşmanın en kısa yolları arasında yer alır. Çağın sunduğu kolaylıklar sayesinde kısa, etkili ve başarılı bir video ile hedef kitlelere kolayca ulaşmak mümkün olur. Video editörü prodüksiyon firmaları, ajanslar, medya firmaları ve kurumsal işverenler için sosyal medya ortamları ve içerikleri oluşturur. Yeni bir site oluşturmak için video hazırlanır. Film, dizi ve reklam çalışmaları için video editörlerine ihtiyaç duyulur. Video ile ürün ve hizmet tanıtımı da yapılarak markaların bilinirliği artırılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Video Editörü iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Video Editörü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Video Editörü iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Video Editörü iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Video Editörü pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Video Editörü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Video Editörü iş ilanlarına erişebilirsin.

Video Editörü iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Video Editörü için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur