keyboard_arrow_down
42

Videographer İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Videographer cancel
Badge Clinic
Videographer
Badge Clinic
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
PRATİK İSTİHDAM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Videographer
PRATİK İSTİHDAM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Vestel A.Ş.
Motion & 3D Designer
Vestel A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
15 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Videographer İş İlanları

Dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı terimlerinin yaygınlaşmasıyla beraber önem kazanan videographer mesleği, günümüzde sıklıkla aranan ve ihtiyaç duyulan bir meslektir. Videographer iş ilanları, alanında tecrübeli ve mesleki yetkinliklere sahip bireylerin istihdam edilmesinde sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Tasarıma ilgisi ve bilgisi olan adaylar, freelance videographer iş ilanları ile uzaktan çalışma imkânına da sahiptir. Pazarlama ve tanıtım alanında ihtiyaç duyulan bu meslek, aynı zamanda yayıncılık yapan bireylerin de ihtiyaç duyduğu bir meslek dalı haline gelmiştir. Sosyal medya mecralarının yaygınlaşması ve bu platformlarda birçok kanalın bulunması, sayısı her geçen gün artan bir personel temini talebini oluşturur. Referansın olarak gösterebileceğin bir portfolyon, geçmiş iş deneyimlerini açıklayan bir öz geçmişin var ise videographer iş ilanları yeni fırsatları karşına çıkarabilir ve kariyerine bu alanda devam edebilirsin.  

Videographer Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Hareketli görsellerin hazırlanması, düzenlenmesi ve ayarlanması gibi işlerden sorumlu olan videographer’lar, genellikle üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş kişilerden oluşur. Bu bölümlerin başında görsel tasarım, grafik tasarım ya da görsel iletişim gelir. Üniversite mezunu adayların iş bulması ve yerleşmesi daha kolay olsa da alanında yetenekli ve kendisini geliştirmiş adaylar da kolaylıkla iş bulabilir. Genellikle Adobe’ye ait video montaj programlarını bilmek, birçok iş veren için yeterli bir kriter olarak sayılır. Sertifika ya da diplomadan ziyade, geçmişte hazırladığın ve yayınladığın video montajları senin için yeterli olacaktır. Son trendleri takip etmen, video montaj programlarına hâkim olman güncel videographer iş ilanları ile iş sahibi olmana yarayacaktır. Bu özelliklere ek olarak, videographer iş ilanları bay ve bayan adaylar özelinde de yayınlanabilir.  

Videographer Ne İş Yapar?

Ajansların bünyesinde başta olmak üzere, markaların sosyal medya hesaplarında yayınlanacak hareketlerin hazırlanması videographer’ların iş tanımını oluşturur. Videographer'ların yaptığı bazı işler şöyle sayılabilir:

  • Özel günlerde girilecek olan gönderilerin ya da pazarlanmak üzere tanıtımı yapılacak videoların hazırlanması senin işinin bir parçasıdır. 
  • Bununla beraber, birçok Videographer yayınlanmak üzere hazırlanan videoların çekilmesinden de sorumludur.
  • Gerekli görüntülerin çekilmesinin ardından montajının ve düzenlenmesinin yapılması Videographer’ların sorumluluğundadır. Bu sorumlulukların altından kalkabileceğini düşünüyorsan Videographer iş ilanları bayan adaylar ya da erkek adaylar anahtar kelimelerini kullanarak da kariyer.net'te arama yapabilirsin.

Videographer olarak hangi sektörde iş bulurum?

Başta iletişim sektörü olmak üzere, Videographer’ların çalışabileceği sektörler oldukça çeşitlidir. Bunun en büyük sebebi ise günümüzde her bir şirketin neredeyse en az bir sosyal medya hesabına sahip olmasıdır. Hedef kitlesiyle ve tüketicilerle sosyal medya hesapları üzerinden iletişim kuran markaların tümü bünyesinde çalıştırmak üzere Videographer’lara ihtiyaç duyar.  

Videographer olarak part-time çalışma olanakları nelerdir?

Uzak masaüstü bağlantılarının kurulması ve internetin yaygınlaşmasıyla beraber, ofis ortamında çalışmak bazı meslekler için geride kalmıştır. Evden çalışma ya da uzaktan çalışmanın yaygınlaşması, Videographer olarak çalışan kişilerin sıklıkla karşılaştığı ve deneyimlediği bir iş modelidir. Dolayısıyla bu meslekte part-time çalışmak mümkündür.

Videographer iş ilanlarında freelance iş bulunur mu?

Freelance çalışma modeli, günümüzde tasarımcılar ve metin yazarlarının sıklıkla tercih ettiği bir iş modelidir. Freelance çalışmanın en büyük getirisi ise birden fazla marka ve işletme ile çalışma olanağının olmasıdır. Günlük ya da haftalık istenilen işlerin zamanında ve verilen brief’e uygun olarak hazırlanması, freelance videographer’ların sorumluluğudur.  

Videographer iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Üniversitelerin grafik tasarım, görsel tasarım ya da görsel iletişim bölümlerinden mezun olmak, videographer’larda aranan birinci özelliktir. Bununla birlikte, gerekli düzenlemelerin yapılabilmesi ve işlerin tamamlanabilmesi için Adobe programlarının video montaj ile alakalı yazılımlarını bilmek videographer’larda aranan bir diğer kriterdir.  

Sıkça Sorulan Sorular

Videographer sektöründe çalışmak için tecrübe gerekir mi?

Videographer sektöründe çalışmak için elbette belli bir bilgi birikimine ve deneyime ihtiyaç duyabilirsin. Çünkü video çekimi sadece belli rutin işlerden meydana gelmez. Aynı zamanda video içeriği üretmen, kayıtları profesyonel bir şekilde alman ve kayıtları düzenlemede teknik ve mekanik bilgileri beraberinde getirebilir. Fakat bir yerden başlaman gerektiği düşünüldüğünde ufak ufak belirlediğin çalışmalar ekseninde bu alanda kendini gösterebilirsin. Çekim sonrasında gerçekleştirilen montajlar ve kurgu işlemleri belli bir teknik bilgi gerektirir. Bu bilgileri detaylı olarak araştırdığında sen de videographer olma yolunda ilerleyebilirsin.

Videographer hangi departmanlarda çalışır?

Artık günümüzde teknolojinin gelişmesi ve hemen hemen her yaşam alanında kolaylıkla paylaşımların ulaşabilmesi videographer mesleğini ön plana çıkarır. Bazı kullanıcılar bu uygulamayı ya da kullanım özelliklerini kendi kişisel hayatları için tercih etse de çeşitli firmalar ve şirketler ürün ve hizmet tanıtımında etkili video çekimleri hazırlayarak daha akılda kalıcı reklamlar oluşturabilirler. Bu sektörde yeni parlayan kullanım özellikleri videographerların dikkatini çeker. Farklı departmanlarda videographerların çalıştığını görebilirsin. Video içeriği üretmek, video kayıtlarının alınması ve kayıtların düzenlenmesi, marka reklam çekimleri için gerçekleşen hazırlıklar, organizasyon, çekim sonrasında yapılması gereken işlemler ve montajlar bu alanın departmanları arasında yer alabilir.

Videographer çalışanı olmak için hangi eğitimler alınmalıdır?

Videographer olabilmek için üniversitelerin farklı bölümlerine yönelebilirsin. Sunulan seçenekler ilgin ve yeteneğin doğrultusunda eğitim almanı ve neticesinde hedefine ulaşabilmeni sağlar. Güzel Sanatlar Fakültesi, fotoğrafçılık ve kameramanlık, grafik tasarım bu alanda çalışmalar yapabileceğin ilgili bölümler arasında bulunabilir. Aynı zamanda içerik üretebilmen için orijinal ve çok yönlü düşünebilmen de bu alanda seni farklı noktalara taşıyabilir. Estetik ve yaratıcı bir bakış açısı, etkin zaman yönetim kabiliyeti, planlama ve organizasyonda gösterdiğin hassasiyet iş ilanlarını da senden beklenen kriterler arasında yer alabilir.

Videographer için iş imkanı nasıldır?

Videographer günümüzde oldukça popüler çalışma alanlarından birini oluşturur. Çünkü artık günümüzde üretim hat safhadadır. Fakat ürününü en iyi şekilde sunabilen ve reklamını profesyonel çekimlerle gerçekleştiren markalar adından daha sık söz ettirir Bu yüzden bu alanda çalışmak istiyorsan farklı markalar ile işbirliği içerisinde hareket ederek hem kendini geliştirirsin hem de birçok farklı sektörü görmüş olursun. Günümüzde sıklıkla aranan elemanlardan biri de videographer olarak değerlendirilir hem kişisel alanlarında hem de kurumsal sayfalarda video içeriği üreterek ve çeşitli işlemlerden geçirerek ürün ve hizmet tanıtımında da farklı fikirler ve çalışmalar ortaya koyabilirsin.

notifications İş Alarmı kur