keyboard_arrow_down
31

Web Arayüz Geliştirici İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Web Arayüz Geliştirici cancel
SmartICT Bilişim A.Ş
Kıdemli Frontend Geliştirici(Angular)
SmartICT Bilişim A.Ş
Ankara Hibrit
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
techcareer.net
Css Creators Workshop
techcareer.net
Uzaktan / Remote
Tam zamanlı
26 gün
İpekyol Giyim San. ve Tic. A.Ş.
Web Tasarım Uzmanı
İpekyol Giyim San. ve Tic. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
9 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Web Arayüz Geliştirici İş İlanları

İnternet sitelerinin arayüzlerinin geliştirilmesi popüler bir iş olarak ön plana çıkar. Web arayüzleri geliştirilirken HTML, CSS gibi arayüz programları ve programlama dilleri kullanılır. Programlama dillerini bilmek web arayüz geliştiriciliğini başarı ile yapmanın ön şartıdır. Günümüzde web arayüz geliştirici iş ilanları dikkat çeker. Web ara yüzlerinin oluşturulması aşamasında bu işi bilen profesyonellere ihtiyaç duyulur. Web arayüzleri bir internet sitesine girildiğinde ilk ortaya çıkan yapılardır. Bir internet sitesine giren insanlar ilk aşamada web arayüzleri ile karşılaşırlar. Bu nedenle bir internet sitesi hakkında ilk izlenimin  oluşması için  web arayüzlerinin doğru bir şekilde yapılandırılması gerekir.  Web arayüz tasarımcısı bu tür tasarımların yapılmasını sağlayan teknik elemandır.

Web Arayüz Geliştirici Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Firmalar web programlama iş ilanları yayınlayarak programlama bilen ve görsel tasarım yapabilen kişileri bünyelerine katarlar.  Aynı zamanda site içeriklerinin arama motoru ile uyumlu bir şekilde sunulması sırasında web arayüz geliştiriciler önemli rol oynar. İşverenlerin  web arayüz geliştiricilerinden beklentileri farklıdır. Firmalar, web arayüzü geliştiricilerden site ziyaretçilerini hem teknik hem de estetik yönden etkilemelerini beklerler. Bunun yanı sıra web arayüzü geliştiricilerin programlama becerilerinin üst seviyede olması da önemlidir. Web arayüz geliştirici adaylarının dikkatli ve detaya önem veren yapıda olmaları gerekir. Güncel web arayüz geliştirici iş ilanları içinde bulunan detaylarda web arayüz geliştiricilerin taşıması gereken özellikler belirtilir. Firmalar arayüz geliştiricinin   kullanması gereken programları ve elemanda aradığı diğer özellikleri iş ilanı detaylarında ifade ederler. Web arayüz geliştirmek farklı iş koşulları anlamına gelir.  Bu işi tam zamanlı olarak ofis ortamında yapabilen geliştiriciler vardır. Bunun yanında freelance çalışan kişiler ise bu işi ev ortamında proje bazlı olarak da yapabilirler. Bu nedenle web arayüz geliştiricilerin farklı çalışma koşulları vardır. Freelance web arayüz geliştirici iş ilanları serbest çalışan ve proje bazlı çalışan kişilere yöneliktir. Web arayüzlerinin geliştiricileri için yayınlanan ilanlarda işin hangi şartlarda yürüyeceği de ortaya konulur. Bazı firmalar tam zamanlı eleman tercih ederler.  Bazı projelerde ise sadece bir tane  internet sitesinin arayüzünün tasarlanması yeterli olur. Bu nedenle iş ilanlarının detayları birbirinden bağımsız olabilir. 

Web Arayüz Geliştirici Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Meslek lisesi veya meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olan kişiler  başarılı bir web  arayüz geliştirici olabilirler.  Bunun yanı sıra  arayüz çalışmaları için lisans düzeyinde eğitim veren bilgisayar ya da tasarım ile ilgili bölümler bulunur. Bu bölümlerden mezun olmak önemli bir özrelliktir.  Web arayüz geliştirici arayanlar başvuru sahibinin eğitim gördüğü alanı dikkate alarak işe alım yaparlar. Birçok kişi  web arayüz geliştiriciliği  yapabildiği için işe kabul sürecinde çeşitli belge ya da sertifika programları işverenin üzerinde olumlu bir etki yaratır. Kişi meslek edindirme kurslarına devam ederek kendini web arayüz geliştiriciliği konusunda geliştirebilir. Her ne kadar mesleki kurslara devam ederek web arayüz geliştiriciliği yapılabilse de ilgili alanda eğitim almak önemlidir. Devamlı güncellenen web arayüz geliştiriciliği iş ilanlarını düzenli olarak takip ederek kendinize uygun bir ilana başvurabilirsiniz. 

Web Arayüz Geliştirici Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Türkiye'de  yazılım sektörü oldukça gelişmiştir. Web arayüz geliştiriciliği ve diğer yazılım işlerini yapan çeşitli firmalar bulunur. Yazılım firmaları gerek internet siteleri hazırlamak gerekse de uygulamalar geliştirmek üzere nitelikli elemanlara ihtiyaç duyarlar. Web arayüz geliştirici arayan firmalar yazılımla ilgilenen elemanları  bünyelerine katarak  kurumsal olarak web arayüz geliştirme çalışmaları yaparlar. Her firmanın çalışma koşulları birbirinden bağımsızdır. Kimi yazılım firmaları uzaktan çalışma esaslarını kabul ederken kimi firmaların elemanları ofis ortamında çalışır. Web arayüz yazılım elemanlarının çalışma ortamında genellikle meslektaşları ve yöneticiler bulunur. Uzaktan çalışma esaslarında web arayüz geliştiriciler evlerinden belirli çalışma saatleri içinde çalışırlar. Uzaktan çalışanlar ev ortamında görev yaparlar. Web arayüz geliştiricilerin aldığı maaşlar ise firmadan firmaya göre farklılık gösterir. Bunun yanı sıra birçok firmanın sosyal yardımları da bulunur. 

Web Arayüz Geliştirici İş Olanakları Nelerdir?

Dijitalleşen dünyada internet kullanımı oldukça artmıştır. Bu nedenle kolay kullanıma sahip ve pratik web arayüzlerinin tasarlanması için sıklıkla web arayüz geliştiricilerine ihtiyaç duyulur. Bu noktada web arayüz geliştiricileri hem freelance olarak çalışabilir hem de birçok kurumsal şirkette iş fırsatı bulabilirler.

Web Arayüz Geliştiricileri Home Office Çalışabilir Mi?

Web arayüz geliştiricileri diğer işlerden farklı olarak bilgisayar üzerinde çalışıp hızlı bir şekilde projelerini tamamlarlar.  Bu nedenle ofis ortamında çalışma yapmadan uzaktan çalışma yöntemiyle de web arayüz geliştiriciliği yapılabilir. Ayrıca, web arayüz geliştiricileri proje bazlı olarak da çalışabilirler.

Web Arayüz Geliştiricileri Ne Kadar Maaş Kazanır?

Web arayüz geliştiricilerinin maaşları oldukça değişkendir. Freelance çalışan web arayüz geliştiriciler, ay içerisinde tamamladığı proje sayısına bağlı olarak farklı ücretler alırlar. Bunun yanında kurumsal bir firmada çalışan kişilere belirli miktarda maaş ödenir. Bu nedenle web  arayüz geliştiricilerin aldığı ücretler değişiklik gösterebilir.

Web Arayüz Geliştiricisi Ne İş Yapar?

Web arayüz çalışmaları ile birlikte birden fazla iş yapılır. Her şeyden önce sitenin görsel olarak düzenlenmesi bu işler arasında ilk sırada gelir. Bunun yanında sitenin arka plan kodları yazılır. Sitenin SEO ile uyumlu hale getirilmesi ve içeriklerinin hazırlanması aşamasında da web arayüz geliştiricisine ihtiyaç duyulur.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Web Arayüz Geliştirici iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Web Arayüz Geliştirici iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Web Arayüz Geliştirici iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Web Arayüz Geliştirici iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Web Arayüz Geliştirici pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Web Arayüz Geliştirici iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Web Arayüz Geliştirici iş ilanlarına erişebilirsin.

Web Arayüz Geliştirici iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Web Arayüz Geliştirici için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur