4

Yakın Koruma İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yakın Koruma cancel
5s Otomotiv Servis Yedek Parça İth.İhr.San ve Tic.
Yakın Koruma
5s Otomotiv Servis Yedek Parça İth.İhr.San ve Tic.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

A

Yakın Koruma
A Plus Güvenlik Hizmetleri
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
9 gün

Yakın Koruma İş İlanları

Yakın koruma, koruyacağı kişiye ya da yere yakın konumda duran ve bunu belirli bir ücret alarak yapan kişilere denir. Bu kişiler korudukları kişilerin gittiği her yere giderek onları yakın mesafeden gelecek saldırılara karşı korur. Bu kişiler genellikle bu işi yapabilmek için profesyonel olarak dövüş sporları ve savunma sporları eğitimi almış kişiler olur. Bu işi belirli sertifikaları gösterebilen kişiler yapabilir. Oldukça esnek bir iş saati olabilen bu işi yapacak kişilerin kendisini işe vermesi oldukça önemli olur. Yakın koruma iş ilanları seçeneklerine başvuracak kişilerin özel güvenlik sertifikasına benzer belgeleri olması istenir. 

Yakın Koruma Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Yakın koruma ilanları genel olarak özel güvenlik sertifikası, savunma ve dövüş sporları gibi kendini müdafaa edebilme üzerine eğitimler sonucunda alınan belgeleri olan kişilere yönelik olur. Yakın koruma olabilmek için gerekli en önemli ön koşullardan biri özel güvenlik sertifikasına sahip olmaktır. Bu mesleği yapan kişiler, kişileri ya da kurumları oldukça yakın bir mesafeden sürekli korudukları için maksimum odaklanma ve esnek çalışma saatleri koşullarına uyumluluk sağlamalıdır. Yakın koruma olacak kişilerin her türlü zorlu, kalabalık ve farklı koşullarda çalışabilmeye uyumlu olmaları istenir. Odaklanabilme, dikkatli olma, tetikte durma ve her koşulda serin kanlılığını koruyabilme bir yakın korumada aranan temel özellikler içinde yer alır. Bunun dışında yakın koruma, korunacak kişiyle yakın olması gerektiği için bu kişilerin korudukları kişinin özel alanına saygılı kişiler olmaları da istenir. Korunacak kişi ya da kurumlar onlara doğru yönelecek yakın tehlike ve risklerden korunduğu için koruma görevini yapan kişilerin dövüş ve savunma sporları eğitimi almış olması gerekir. Hızlı karar verebilme, çabuk harekete geçebilme ve pratik düşünme yeteneği, yakın koruma olacak kişilerde istenen ve aranan özellikler arasında yer alır. Yakın korumaların hayati risk durumunu da göze almış olması gerekir.

Yakın Koruma İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Yakın koruma iş ilanlarını inceleyen adayların dikkat etmesi gereken birtakım detaylar bulunur. Adaylar ilanları incelerken iş tanımını detaylı şekilde incelemelidir. Ayrıca bu işin belirli bir oranda risk içerdiğini göz önünde bulundurmalıdır. Bu nedenle bu işi yapacak kişilerin savunma sanatları eğitimi almış ve özel güvenlik sertifikalarına sahip olması gerekir. İşverenler ilanlarında bu noktadaki kriterlerini belirtir. Bunun dışında kişilerin geçmiş iş deneyimlerine ve iş referanslarına dair şartlar görülebilir. Silahlı yakın koruma iş ilanları ise adayların silah kullanma ruhsatları ve eğitimlerinin olmasına dikkat edilebilir. Bayan yakın koruma iş ilanları seçeneklerinde ise adayların esnek çalışma koşullarına uyum sağlayıp sağlayamayacaklarına dikkat edilebilir. Bu bilgilerin dışında çalışma saatlerine, maaş bilgisine, işin tanımına ve diğer özelliklerine göre değişen bilgilere de dikkat edilmelidir. Bunun dışında işverenler, adaylardan belirli fiziksel özelliklere sahip olmasını şart koşabilir. Adayların başvuru yapmadan önce bu koşulu da göz önünde bulundurması gerekir.

Yakın Koruma Ne İş Yapar?

Yakın koruma genellikle bir kişiyi ya da kurumu korur. İşin oldukça esnek ve değişken çalışma saatleri olabilir. Bunun dışında görev tanımında yakın mesafe olan bu işte korunacak kişi ya da kurum gün içinde temas mesafesinde korunur. Yakın koruma şoför iş ilanları hem şoför hem de yakın koruma olabilecek kişiler için yayınlanır. VIP yakın koruma iş ilanları ise konumları ve görevleri gereği önemli olan kişileri koruyabilecek adaylar için açılır. Önemli kişileri koruyan bu kişilerin oldukça dikkatli olmaları gerekir. Diğer yandan bu alanda emekli polis yakın koruma iş ilanları başlığı altında açılan personel arayışları görülür. Emekli polislerden seçilen kişilerin, güvenlik ve koruma kapsamında silah kullanma da dahil oldukça çeşitli konularda bilgili olması gerekir. Silahlı koruma ya da fiziksel savunma olarak koruma işi yapan yakın korumaların hem silah kullanma hem de yakın mesafe dövüş konusunda kabiliyetli olması gerekir.

Yakın Koruma Olmanın Koşulları Nelerdir?

Yakın koruma görevi yapmanın başlıca koşulu esnek çalışma şartlarına uyum sağlayabilmek olur. Yakın koruma iş ilanları İstanbul kategorisinde birçok seçenek bulunur. Ancak İstanbul’da çalışan korumanın, koruduğu kişiyle birlikte seyahat etmesi gerekebilir. Yakın koruma olmanın koşulları işverenin belirlediği şartlar çerçevesinde şekillenir. Her işveren farklı koşullar talep edebilir. Adayların savunma sanatları ve silah kullanımı üzerine eğitim almış olması avantaj olur.

Yakın Koruma İş İlanlarına Nasıl Daha Çabuk Ulaşılır?

İş ilanlarına daha hızlı ve pratik şekilde ulaşmak için İnternet cazip bir araç olur. Kariyer.net ile pek çok filtreleme seçeneğini kullanarak kendinize en uygun ilanı bulabilirsiniz. Bulunduğunuz şehre göre filtreleme yapabilirsiniz. Örneğin, yakın koruma iş ilanları Ankara kategorisinde Ankara’daki iş imkanları listelenir. Şehir, eğitim düzeyi, tecrübe gibi filtreleri kullanarak aradığınız özelliklerdeki işi diğer ilanlar arasından ayırarak bulabilirsiniz.

Yakın Koruma Maaşları Nasıldır?

Yakın koruma işinde esnek çalışma koşulları nedeniyle ücretlendirme de esnek olabilir. Yapılan işin tanımına ve süresine göre iş karşılığında alınan maaş da değişir. Özel yakın koruma iş ilanları genel olarak kişisel yakın korumalık yapmayı kapsadığı için ücretlendirme farklı olur. 

Yakın Koruma İş Tanımı Neleri Kapsar?

Yakın koruma iş tanımı, işverenlerin ihtiyacına göre farklılaşabilir. Özel güvenlik yakın koruma iş ilanları, korumanın iş süresince koruduğu kişinin yanında olmasını şart koşar. Bu iş yakın mesafeden dövüşme ve silah kullanma da dahil tüm savunma çeşitli beceriler gerektirir. Koruma iş tanımı gereği bu işi yapacak kişilerin yapılı ve güçlü olması istenir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Yakın Koruma iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Yakın Koruma iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Yakın Koruma iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Yakın Koruma iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Yakın Koruma pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Yakın Koruma iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Yakın Koruma iş ilanlarına erişebilirsin.

Yakın Koruma iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Yakın Koruma için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur