keyboard_arrow_down
4

Yapı Denetim İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yapı Denetim cancel
Firma Bilgisi Gizli
Proje Müdürü
Firma Bilgisi Gizli
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

C

İnşaat Mühendisi
CMS YAPI DENETİM LİMİTED ŞİRKETİ
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
7 gün

Yapı Denetim İş İlanları

Yapı denetim, özellikle inşaat sektörü olmak üzere pek çok sektör için önemli bir yer tutan iş alanı. Farklı sektörlerde de iş olanağı bulunan yapı denetim alanı özellikle mühendislik ve mimarlık pozisyonu olmak üzere çok sayıda çalışana sahip. Yapı denetim sektöründe çalışanlar genellikle proje ve çalışmaları detaylı olarak inceler ve burada oluşabilecek sorun ve aksaklıkları tespit ederek çözüm getirmeye veya önlemeye çalışırlar. Çalışma şekli, konum, şirket özelliği ve maaş gibi faktörler bakımından farklılık içeren yapı denetim iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin. İl ve ilçe tercihin varsa filtreleme yaparak yapı denetim iş ilanlarına ulaşabilir ve başvuruda bulunabilirsin. Örneğin il tercihin Bursa ise Bursa yapı denetim iş ilanlarına bakabilirsin. Aynı şekilde Ankara’da yapı denetim iş ilanları, İstanbul, İzmir gibi aramalar yaparak Türkiye’nin her yerindeki iş ilanlarına ulaşabilirsin.

Yapı Denetim İş İlanlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapı denetim iş ilanlarını incelerken senin için doğru olan iş ilanını bulabilmek için dikkat etmen gereken bazı noktalar bulunur.

  • Bu noktalar arasında özellikle, yapı denetim iş ilanlarının farklı pozisyonlar ve farklı uzmanlık gerektiren iş ilanları olmasına dikkat etmen gerekir. Bu doğrultuda hangi eğitim durumunda ve yetkinlikte isen o ilanlara bakman önemli. 
  • Aynı zamanda çalışacağın şirketin senin kariyerin için ne kadar uygun olduğu ve gelişimin açısından olumlu olup olmadığına dikkat etmelisin. 
  • Yapı denetim iş ilanları bayan ve bay kategorisinde de dikkat etmen gereken farklı özellikler bulunur. Yapı denetim iş ilanları bay adaylardan askerliğini tamamlamış olma şartı arayabilir.
  • İş ilanında belirtilen çalışma yeri, konumu, maaş ve çalışma şekli gibi temel konular da iş ilanlarını incelerken dikkat etmen gereken noktalar arasında bulunur.

Yapı Denetimde Çalışma Ortamı ve Koşullar

Güncel yapı denetim iş ilanlarında dikkat etmen gereken noktalardan bir tanesi çalışma ortamı ve çalışma koşulları. Yapı denetimde iş ilanlarında çalışma ortamı, ilanlara göre farklılık gösterse de genellikle şantiye, fabrika ve atölyelerden oluşur. Bazı pozisyonlar için bu çalışma ortamları, iş türüne göre de sürekli olarak değişebilir. Yapı denetim iş ilanlarında belirtilen çalışma koşulları da birbirinden farklılık gösterir. Büyük çoğunluğu tam zamanlı ilanlardan oluşan yapı denetim iş ilanlarında çalışma saatleri firma tarafından belirlenir. Bazı firmalar hafta sonu veya yalnızca pazar günleri çalışmaya ara verebilir. Yapı denetim işleyişinde, projenin önemli noktalarında mesai ve ek çalışma saatlerinde çalışmak da gerekebilir. 

Yapı denetim maaşları ne kadar?

Yapı denetim sektöründe bulunan iş ilanları maaşlar bakımından farklılık gösterir. Maaşlar ise, departman, firmanın türü, çalışan kişinin pozisyonu, çalışma saatleri, deneyimi ve yapacağı işin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Bazı firmalar, çalışanlarına ek mesai ve hafta sonu gibi zamanlarda çalışması durumunda maaşın yanı sıra ek ücretler de ödeyebilir.

Yapı denetim iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Yapı denetim iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin. Yapı denetim alanında eleman arayan firmalar Kariyer.net üzerinde yapı denetim sektöründe iş ilanları oluştururlar ve ilanlarda işle ilgili detaylara yer verilir. Senin de ilanları incelerken belirlediğin kriterler varsa bunları filtreleme özelliğini kullanarak seçip ilanları daraltabilir ve aklına takılan soruları firmalara sorabilirsin. 

Yapı denetim iş ilanlarında full time işler neler?

Yapı denetim iş ilanlarında farklı çalışma türlerine sahip iş ilanları bulunur ve ilanların büyük çoğunluğu full time işlerden oluşur. Yapı denetim sektöründeki full time işler arasında, satın alma uzmanı, yazılım geliştirme uzmanı, inşaat teknikeri, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ve mali işler koordinatörü gibi pozisyonlara ait iş ilanları bulunur.

Yapı denetim iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Yapı denetim sektöründe bulunan iş ilanlarına başvurunu Kariyer.net’te incelediğin ilanlar üzerinden yapabilirsin. İlanlarda başvur seçeneği bulunur ve bu seçeneği tıkladığında başvurun işverenle paylaşılır. Başvurunun işverenle paylaşılması sırasında oluşturduğun özgeçmiş ve ön yazı da işverenle paylaşılacağından özgeçmişinde belirttiğin bilgilerin tam ve doğru olması son derece önemli.

Sıkça Sorulan Sorular

Yapı denetim belgesi nasıl alınır?

Yapı denetim belgesi çevre şehircilik bakanlığının onay verdiği ve tanıdığı firmalardan yapı denetim uzmanları tarafından veriliyor. Bu firmalar resmi olarak bakanlığın sayfasında yayınlanıyor. Yayınlanan bu kuruluşlara ve firmalara müracaat ederek onların görevlendirdiği yapı denetim uzmanı yapıyı inceleyip gerekli süreçleri yerine getirdikten sonra bu belgenin verilip verilmeyeceğine karar veriyor. Yağı denetim belgesi yapı ve inşaat gibi mimarlık konularında uzmanlığa sahip olan ve bünyesinde yapı denetim uzmanı çalıştıran tüm kuruluşlardan temin edilebiliyor. Yapı denetim belgesinin alınması için tapu gibi resmî kurumlara dilekçe yazılması ya da borcu yoktur gibi resmi belgelerin de alınması gerekiyor. Bu süreçte en son yapı denetim firması ile anlaşma yapılıyor.

Yapı denetim nasıl belirlenir?

Yapı denetim süreci belirli aşamaları olan bir süreç olarak biliniyor. Bu sürece başlarken yapı denetim belgesi verecek kuruluşa ve firmaya müracaat ediliyor. Daha sonra firmanın görevlendirdiği bir yapı denetim uzmanı denetim raporu alınmak istenen yapıyı inceleyerek yapının gerekli kriterleri yerine getirip getirmediğini değerlendiriyor. Kriterlere uygun olan yapılar bu yapı denetim belgesini almaya ha kazanarak, yapı denetim belgesini alabiliyor. Tabu dairesine yazılan dilekçe sonrası gerekli başvurular yapılması gereken yerlere yapılıyor, belgeler alınıyor ve yapı tüm cephelerin görsel olarak fotoğraflanarak belgeler ve başvuru tamamlanıyor.

Yapı denetim sektöründe hangi meslek mensupları çalışır?

Yapı denetim sektöründe özellikle üniversitelerin dört yıllık inşaat, mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümlerinden mezun olan ve mimarlık fakültesi çıkışlı kişiler istihdam ediliyor. Dört yıllık lisans eğitimini tamamlayan kişiler bu sektör içinde gerekli sürede stajlarını da tamamladıktan sonra profesyonel olarak bu sektör içinde istihdam edilebiliyor. Mimar ve inşaat mühendisi gibi meslek gruplarına mensup kişiler yapı denetim sektörü içinde istihdam edilen meslek gruplarının ön önemlileri içinde yer alıyor.

Yapı denetim havuz sistemi nedir?

Yapı denetim sektöründe kullanılan havuz sisteminin oldukça basit ve pratik bir mantığı bulunuyor. Özellikle yeni başlayacak ya da yeni yapılan inşaatlarda, bu inşaatları yapan firmalarla yapı denetim şirketleri ortak bir havuz kuruyor. Bu havuzda farklı yapı denetim firmaları yer alıyor. Havuz içinde rastgele bir yapı denetim firması seçiliyor. Bu yapı denetim firmasının inşaat firması ile resmi olarak sözleşme yapması için yapı denetim şirketine resmi olarak tam 15 günlük süre tanınıyor. Resmi süre içinde birbiri ile iletişim kuran firmalar birlikte çalışırken, resmi süre içinde yapı denetim firmaları inşaat firmalarının bu iş tekliflerini ret de edebiliyor.

notifications İş Alarmı kur