16

Yatırım Danışmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yatırım Danışmanı cancel
DENİZBANK A.Ş.
Denizportföy Serbest ve Özel Fonlar Uzman Yard.
DENİZBANK A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Ankara Şubesi- Yatırım Danışmanı
Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

Yatırım Danışmanı İş İlanları

Günümüzde pek çok kişi yatırım yapmadan önce profesyonel bir destek almak ister. Bu durum yatırımın tehlikeye girmemesi, zarara uğramaması ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi için son derece önemli. Yatırım danışmanları ise bu gibi yatırımını profesyonel bir şekilde yapmak isteyen kişilere gerekli danışmanlığı gerçekleştirir. Eğer sen de yatırım danışmanı olarak çalışmak istiyor ancak hangi sektörde, nasıl, hangi şehirde çalışabileceğini bilmiyorsan Kariyer.net’ten yardım alabilirsin.  Kariyer.net’te yayınlanan yatırım danışmanı iş ilanları sana gerekli bilgileri sunacak konumda.

Yatırım Danışmanı Nitelikleri

Yatırım danışmanı olmak isteyen kişilerin merak ettiği ilk soru ‘Yatırım danışmanı nasıl olunur?’ sorusu. Yatırım danışmanı olarak çalışmak istiyorsan ilk olarak yatırım danışmanlığı iş ilanlarında yer alan şartları yerine getirmen gerekir. İlan detaylarına baktığında bu mesleği gerçekleştirmek için; 

  • Üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerinden olan iktisat, pazarlama, maliye, çalışma ekonomisi, işletme, maliye gibi bölümlerinden mezun olman şartı aranır. 
  • Bunun dışında bazı firmalar ise üniversitelerin 2 yıllık ön lisans bölümü olan bankacılık ve sigortacılık, borsa ve finans bölümlerinden mezun olmanı kabul eder. 

Bu da demek oluyor ki eğer yatırım danışmanı olarak çalışmak istiyorsan ilk olarak üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmalı ve ardından mesleki tecrübe elde ederek yatırım danışmanlığı yapmaya başlamalısın.

Yatırım Danışmanı İş İlanları Yoğun Olan Şehirler

Güncel yatırım danışmanı iş ilanlarına bakıldığında pek çok firmanın Türkiye genelinde yatırım danışmanı aradığını görebilirsin. Ancak Kariyer.net’te yayınlanan iş ilanlarını incelediğinde en çok yatırım danışmanı iş ilanının İstanbul, Ankara, Eskişehir ve İzmir’de bulunduğunu görebilirsin. Özellikle büyük şehirlerde daha fazla yatırım alanının olması, yatırım danışmanı iş ilanlarının da bu şehirlerde yoğunlaşmasına neden olur. Eğer sen de yatırım danışmanı olarak aktif bir şekilde çalışmak istiyorsan, yatırım danışmanı iş ilanlarını inceleyerek senin için uygun olan şehirdeki iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebilirsin. İstanbul, İzmir, Eskişehir ve Ankara’da iş araman durumunda daha kısa süre içerisinde iş sahibi olabilirsin.

Yatırım danışmanı olmanın avantajları nelerdir?

Yatırım danışmanı iş ilanları bay ve bayan kategorisindeki iş ilanlarını incelediğinde yatırım danışmanı olarak çalışmanın pek çok avantajı olduğunu görebilirsin. Kısa süre içerisinde iş bulma şansının olması, farklı sektörlerde çalışma imkânı sunması, maaşlarının pozisyonuna göre değişiklik göstermesi, full time ve part time çalışma seçeneklerinin bulunması yatırım danışmanı olmanın avantajları arasında yer alır. 

Yatırım danışmanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Yatırım danışmanı arayan firmalara ulaşmak ve iş başvurusunda bulunmak için Kariyer.net’ten yardım alabilirsin. Kariyer.net’in ana sayfasında yer alan filtreleme özelliğini kullanarak en güncel yatırım danışmanı iş ilanlarını görüntüleyebilir, ilan detaylarını inceleyebilir ve senin için uygun olan iş ilanlarını belirleyebilirsin. Yatırım danışmanı ihtiyacı her gün arttığı için ilanları aktif olarak takip etmen iş bulma sürecini kolaylaştırabilir.

Yatırım danışmanı olmak için hangi özelliklere sahip olunmalı?

Yatırım danışmanı iş ilanları bayan ve bay kategorisine baktığın zaman pek çok özelliğe sahip olman gerektiğini görebilirsin. İlan detaylarında yazan bilgilere göre yatırım danışmanı olabilmek için ilk olarak üniversitelerin ön lisans ya da lisans bölümlerinden mezun olman gerekir. Analiz yeteneğinin güçlü olması, pazarlamaya yatkın olman gibi özellikler de yatırım danışmanı olmak için sahip olman gereken özellikler arasında yer alır. 

Yatırım danışmanı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Yatırım danışmanı iş ilanlarına başvuru gerçekleştirmek için ilk olarak Kariyer.net’i ziyaret etmeli ve senin için uygun olan yatırım danışmanı ilanını bulmalısın. Uygun olan iş ilanını bulman durumunda ‘başvur’ butonuna basarak başvurunu gerçekleştirebilirsin. Başvurunu tamamladıktan sonra profilinden iş başvuru sürecini takip edebilir ve yatırım danışmanı olarak kısa süre içerisinde iş sahibi olabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Yatırım danışmanı ne iş yapar?

Kişilerin ve kurumların kâr ve zarar analizlerini yapar. Beraber çalıştığı kurum, işletme veya firmalara çeşitli yatırım tavsiyelerinde bulunur. Sermaye piyasasında yer alan araçları inceleyerek analizler yapar. Müşterilerin yatırım beklentilerine uygun yatırım planları hazırlar. Üniversitelerin Ekonomi, İktisat, İşletme, Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerinden mezun olan adaylar bu alanda yatırım danışmanı olarak görev alabilir. Yatırım danışmanı olmak istiyorsan borsa ve finans alanına ilgi duymalısın. Borsayı düzenli takip ederek yatırım planlarını yaptığın analizlere göre hazırlamalısın. 

Yatırım danışmanı pozisyonu için hangi sektörlerde istihdam sağlanır?

Üniversitelerin İşletme, Sermaye Piyasası, İktisat gibi bölümlerden lisans derecesiyle mezun olan adaylar yatırım danışmanı olarak görev alabilir. Türkiye’de farklı sektörler için yatırım danışmanı iş ilanları yer alır. Menkul değerler, tekstil, yakıt, bilişim, gıda, ticaret gibi çeşitli hizmet alanlarına sahip olan firmalar bünyelerinde görev alacak yatırım danışmanlarına ihtiyaç duyar. Kariyer.net adresinde farklı sektörlerde hizmet veren işletmelerin olduşturduğu iş ilanları bulunur. Bu alanda yeterli eğitime sahipsen işletmelerin oluşturduğu iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Yatırım danışmanı hangi belgelere sahip olmladır?

Yatırım danışmanı olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olman gerekir. Lisans eğitimi veren İktisat, Ekonomi, Sermaye Piyasası, Çalışma Ekonomisi, Pazarlama, Maliye gibi bölümlerden eğitim alan adaylar yatırım danışmanı olarak görev alabilir. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden eğitim aldıktan sonra işveren kurumların oluşturdukları iş ilanlarına başvuru yaparak çeşitli kurumlarda kariyer sahibi olabilirsin. Kariyer.net adresinde yatırım danışmanı iş ilanlarına ulaşabilir. İşveren kurumların adaylardan istedikleri niteliklere sahipsen bu sektörde iş bulabilirsin.  

Yatırım danışmanı olmak için üniversitede hangi bölüm okumalıyım?

Yatırım danışmanı olmak istiyorsan üniversitede eğitim görebileceğin pek çok farklı bölüm yer alır. Adayların yatırım danışmanı olmak için finans alanına ilgi duymaları gerekir. Bu işi severek yapabileceğini düşüyorsan ve yatırım danışmanlığı için kariyer planı istiyorsan ilgili bölümlerden mezun olman gerekir. Üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Maliye, Çalışma Ekonomisi, İktisat, Ekonomi, Sermaye Piyasası gibi dört yıllık finansal alanla ilgi eğitim veren bölümleri okuman gerekir. Lisans derecesiyle mezun olduktan sonra bu sektörde görev almaya başlayabilirsin. 

notifications İş Alarmı kur