1613

Yeni Başlayan İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yeni Başlayan cancel
İNFO TURİZM VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
Mimar
İNFO TURİZM VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
TOM Digital Teknoloji ve Danışmanlık A.Ş.
Genel Başvuru-Engelli
accessible
TOM Digital Teknoloji ve Danışmanlık A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

M Plus
Almanca Bilen Müşteri Temsilcisi
M Plus
Uzaktan / Remote
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 33 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Yeni Başlayan İş İlanları

İş hayatının her alanında faaliyet gösteren kurumsal firmalar ve işletmeler, varlıklarını sürdürmeleri için çeşitli nitelikte personel istihdam etmek durumundadır. İş ilanlarının amacı, personel ihtiyacı olan işletmelerin ya da firmaların personel ihtiyacını gidermektir. Personel ihtiyaçlarını gidermek isteyen yeni işe başlayan firmalar, aradıkları kriterleri belirterek iş ilanı yayınlar. Yeni başlayan iş ilanları yayınlayan firmalar, faaliyet gösterdikleri alanı ilan detaylarında belirtirler. Uzun süredir faaliyet gösteren kurumsal firmalardan bazıları deneyimsiz ya da yeni mezun personel arayışına girer. İş ilanlarında da yeni mezun kriteri bulunur. Yeni mezun personel tercih eden firmalar iş ilanlarını yeni mezun iş ilanları başlığı altında yayınlar. Firmalar, faaliyet gösterdikleri alanlara göre değişmekle birlikte farklı nitelikte ve pozisyonda personel istihdam ederler. Her firmanın insan kaynakları bölümü iş ilanlarını değerlendirir. İşe alım sürecini yöneten bu departman, çalışanların performansı ve verimliliğini artırmak için şirket içi uygulamalar yapmaktan da sorumludur. Firmalar yeni mezun insan kaynakları uzmanı alımı yapmayı tercih edebilir. Bu durum göz önüne alındığında firmalar, insan kaynakları yeni başlayan iş ilanları açar. Bu tip iş ilanlarında firmalar, kriterlerini de belirler. Firmalar, iş ilanları yayınlayarak aradıkları nitelik ve kriterlere uygun personel bulmaya çalışır. İş ilanlarına başvuru yapan potansiyel adaylar başvurudan önce firmanın çalışma koşullarını değerlendirmeye dikkat etmelidir. Firmanın çalışma koşulları, potansiyel adayın koşullarına uyum göstermiyorsa adayın iş başvurusunu başka bir firmaya yönlendirmesi doğru olur. Başvuru yapmadan önce koşulları değerlendirmek, adayların kendilerine uygun iş bulmasını kolaylaştırır.

Yeni Başlayan İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İş ilanları belirli dönemlerde, belirli aralıklarla yayınlanır. Firmalar yayınladıkları iş ilanlarında aradıkları potansiyel adayların nitelik ve çalışma kriterleri belirlidir. İş ilanları; tam zamanlı, yarı zamanlı, ya da dönemsel olarak kategorilere ayrılır. 5-10 yıl arası deneyim arayan firmalar olduğu gibi deneyimsiz ve yetiştirilmek üzere aday arayan firmalar da bulunur. Firmalar, iş ilanlarını genellikle internet üzerinde bulunan iş ilanları sayfalarından yayınlar. İşe yeni başlayan firmalar, bu platformlarda kurumsal üye olarak iş ilanlarını verebilir. İş ilanları platformları aynı zamanda yeni mezun ya da deneyimli adayların iş aradığı platformlardır. Yeni mezun olup iş arayan potansiyel adaylar, yeni başlayanlar için iş ilanları arasından kendilerine uygun iş ilanlarına başvurabilir. Firmaların idari personel için aradıkları kriterlerin başında diploma gelir. Belirli pozisyonlar için üniversitenin belirli bölümlerinden mezuniyet şartı kriteri, firmalar tarafından aranır. Firmaların birçoğu faaliyet bölgesinde ikamet eden potansiyel adayları tercih eder. İş ilanları yayınlanırken iş ilanına bölge de eklenebilir. Örneğin; İstanbul’da faaliyet gösteren bir firma, yeni başlayan iş ilanları İstanbul başlığı adı altında iş ilanı yayınlayabilir.  Potansiyel adayların ise bulundukları bölgede faaliyet gösteren firmaların iş ilanlarını dikkate almaları doğru bir tercih olur. İş ilanlarını dikkatle inceleyen potansiyel adaylar, kendi niteliklerini ve firmaların belirtmiş olduğu kriterleri değerlendirmelidir. Kendisine uygun koşullarda aday arayan firmalara başvuru yapmak, potansiyel adayların kolaylıkla iş bulmasına katkı sağlar.

Yeni Başlayan İş İlanlarında Hangi Özellikler Bulunmalı?

Firmalar, aradıkları potansiyel aday özelliklerini ve çalışma koşullarını anlaşılabilir bir dille belirtir. İş ilanları belirli dönemlerde, zaman zaman yayınlanır. İş ilanları, genel başvuru şeklinde olabildiği gibi yönetim kadrosu ya da teknik personel için de olabilir. Genel başvuru şeklinde olan iş ilanlarında genellikle herhangi bir vasıf talep edilmez. Herhangi bir belge ya da diploma şartı bulunmayabilir. Potansiyel adayların mevcut görevlerini ve sorumluluklarını başarı ile yerine getirmesi kriteri bulunur. Teknik personel adayları için açılan iş ilanlarında mutlaka üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olma kriteri bulunur. Bazı pozisyonlar için diploma ve deneyimin yanı sıra mesleki yeterlilik belgesi kriteri de bulunur. Örneğin; makine mühendisi arayan bir otomotiv firması, makine mühendisliği diploması, 3-5 yıl arasında deneyim gibi kriterler talep edebilir. Yabancı dil  bilgisi, ekiple uyumlu çalışma ve yeniliklere açık olmak gibi niteliklerin mevcut olması kriterleri de bulunabilir. Makine mühendisliği diploması olmayan bir potansiyel adayın firmaya bu pozisyon için başvuruda bulunması doğru bir tercih olmaz.  Firmalar, iş ilanlarını belirli bir süre için yayınlar. Firmanın belirlediği süre boyunca yayınlanan ilanlar, süre bitiminde yayından kaldırılır. Bu durum göz önüne alındığında, iş arayışında olan yeni mezun potansiyel adaylar, yeni başlayanlar için güncel iş ilanları bölümünü takip edebilir. Firmaların ilanlarına başvuru yapmak isteyen potansiyel adayların, firmaların iş ilanları için belirlediği süre kriterini göz önüne bulundurmaları gerekir. Firmaların belirlediği süre içerisinde başvuru yapmayan adaylar, firmanın iş ilanlarına başvuru yapma imkânını kaybedebilir. Firmalar zaman zaman ilanlarını güncelleyerek yayına tekrar alabilir. Bu durum göz önüne alındığında adayların, firmaların yayınladığı iş ilanlarını düzenli olarak takip etmesi gerekir.

Yeni Başlayan İş İlanları Nedir?

İş hayatının iki önemli unsuru bulunur. İlk unsur, firmalardır. Firmalar, kuruluş amaçlarına göre ilgili alanlarda faaliyet gösterirler. İkinci unsur ise, firmalarda çalışan ya da çalışacak olan potansiyel adaylardır. Kurumsal firmalar ya da işletmeler, istihdam etmek üzere elemanlara ihtiyaç duyarlar. Faaliyette bulundukları alanlara göre farklı nitelikte eleman ihtiyacını karşılamak üzere firmalar, iş ilanları yayınlar. Kurumsal firmaların iş ilanları genellikle insan kaynakları bölümü tarafından hazırlanır. Belirli zaman aralıklarında ve aranan personel özelliğine göre iş ilanlarını hazırlayan firmaların çeşitli kriterleri bulunur. Bazı firmalar, düzgün ve sabit çalışma saatleri kriteri sunarken bazı firmalar, esnek çalışma saatleri ve vardiya usulü çalışma saati kriterini esas alır. Firmalar, aradıkları eleman pozisyonuna göre diploma ve belge talep edebilir. Diplomanın yanı sıra mesleki yeterlilik belgesi talep eden firmalarda  bulunur. İş ilanları, akıcı bir dil ve tüm kriterleri açıkça ifade edilen biçimde, firmaların ilgili bölümleri tarafından hazırlanır. Firmalar iş ilanlarını potansiyel adayları için iş ilanları sayfaları üzerinden yayınlar. İş ilanlarını takip eden  adayların çoğunun deneyimsiz ya da yeni mezun olmaları olasıdır. Yeni başlayanlar için iş ilanları genellikle yeni mezun adayların niteliklerine daha uygun olur. 

Yeni İşe Başlayanlar Ne Kadar Maaş Alır?

Yeni işe başlayan adayların aldıkları maaş,  çalışma sektörüne göre farklılık gösterir. Özel sektörde yeni işe başlayan adaylar ile kamu sektöründe yeni işe başlayan adayların aldıkları maaş birbirinden farklıdır. Özel sektörde yeni işe başlayan adayın deneyimi, çalıştığı firmanın faaliyet alanı ve adayın eğitimine göre  maaşlar farklılık gösterir. İşe yeni başlayıp mesleğe de ilk defa atılan adaylar, niteliklerine ve firmanın iş koluna göre maaş alır. 

Yeni İşe Başlayanlar İçin Avantajlar Nelerdir?

Yeni işe başlayanlar, sistemi öğrenmek ve işi anlamak için çok isteklidir. Bu durum göz önüne alındığında nitelikli pozisyonlarda yeni işe başlayan adaylar, mesleklerini uygulama sürecinde nasıl bir yol izleyeceğini de öğrenir. Yeni mezun adaylar genellikle teorik bilgiye sahip olsalar da işin işleyişi ve pratik çözümleri konusunda deneyimli değildir.

Yeni İşe Başlayanlar Yabancı Dil Bilmeli Mi?

Yabancı dil bilmek, yaptığınız işle ilgili gelişmeleri takip etmenize faydalı olur. Bu durum göz önüne alındığında, teknolojik gelişmeleri takip etmeniz de gerekli olabilir. Bazı firmalar, iş kollarına ve adayın nitelikli pozisyonda olup olmadığına göre yabancı dil bilme kriteri arayabilir. Özellikle turizm sektöründe yeni işe başlayan adayların yabancı dil bilmesi şart olabilir.

Yeni İşe Başlayanlar Ekip Çalışmasına Yatkın Olmalı Mı?

Yeni İşe başlayan adayların ekip çalışmasına yatkın olması gerekir. Birçok sektör ve alanda ekipler halinde çalışılır. Yeni işe başlayanların ekip çalışmasına ve işbirliği yapmaya yatkın olması gerekir. Birçok sektör, diğer sektörlerle yakın ilişki içerisinde olur. Bu nedenle de yeni işe başlayanların ekip çalışması ve işbirliği yapmaya adapte olmaları gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Yeni Başlayan iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Yeni Başlayan için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Yeni Başlayan iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Yeni Başlayan iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Yeni Başlayan iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Yeni Başlayan iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Yeni Başlayan iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Yeni Başlayan iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur