Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
3

Yüzme Antrenörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yüzme Antrenörü cancel

Sıkça Sorulan Sorular

Yüzme antrenörü nasıl olunur?

Yüzme antrenörü, yüzme sürecinde uygulanacak olan bütün teknik ve eylemleri öğrencilere aktaran bir eğitimci ve yönlendirici konumundaki meslek dalıdır. Bu meslek dalında bütün fonksiyonel yüzme faaliyetlerini bilmen ve direktiflerini dinleyecek kişilere yönlendirmeleri doğru yapman gerekir. Öğretici ve öğrenen ilişkisi içinde öğretici kısmında olan yüzme antrenörlüğü mesleğini yapman için belirli belgelere sahip olmalısın. Spor kuruluşlarında grup veya takımları çalıştırmak ve süreci kurallara uygun şekilde yönetmek işverenler tarafından beklenenler arasındadır.

Yüzme antrenörü iş ilanları hangi şehirlerde bulunur?

Yüzme antrenörü iş ilanları birçok şehirde bulunur. Şehrin bünyesinde yeterli havuz veya girilebilir su alanlarının bulunması yüzme antrenörü iş ilanlarında o şehri tercih edebilmeni sağlar. Olimpik yüzme havuzuna sahip şehirler veya aktif olarak kullanılan plajlara sahip olan şehirlerde bu meslek grubunun iş ilanlarının yoğun şekilde verildiğini görebilirsin. Bölgesel anlamda iklim koşullarının daha ılık ilerlediği ve yüzme faaliyetlerinin aktif şekilde gerçekleştiği yerlerde yüzme antrenörü iş ilanlarına rastlaman muhtemeldir. Uluslararası faaliyetlerin gerçekleştiği yerlerde de bu ihtiyacın diğer bölgelere oranla daha fazla olması nedeniyle bu alanlarda iş ilanlarını daha çok görebilirsin.

Yüzme antrenörü iş ilanlarında adaylarda aranan en önemli özellikler nelerdir?

Başvuru işleminden önce ilan üzerinde yer alan koşulları detaylı şekilde inceleyebilirsin. Birçok yüzme antrenörü iş ilanında aranan en önemli kriter yüzme kabiliyetlerinin ve yüzme anında yapılan refleks hassasiyetlerinin yüksek seviyede olmasıdır. Yüzme eyleminde uzmanlığını ispat etmiş olman iş ilanındaki koşullar açısından olumlu bir kriterdir. Eğitim şartlarını da yerine getirmen önemli bir adım niteliğindedir. BESYO’dan mezun olup, yeterlilik seviyesinde bir diplomaya sahip olman da seni başvurular arasında öne çıkarır.

Yüzme antrenörü olmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Yüzme antrenörü olmak için öncelikle Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan başarılı bir şekilde mezun olmuş ve diploma kazanmış olman gerekir. Diploma sahibi olduktan sonra bu mesleği yapman için yeterlilik seviyeni belirtecek ön koşul sınavlarına giriş yapman ve sınavlardan istenen puanları kazanmış olman koşullar arasında yer alabilir. Bazı antrenör iş ilanlarında en az lise mezunu olman yeterlidir. Bununla beraber mesleği yapabilme durumunu yeterli seviyeye getirmek için yüzme antrenörü kurslarına katılarak elde ettiğin belge veya sertifikaları iş ilanı esnasında kullanabilirsin.