keyboard_arrow_down
5

Yüzme Antrenörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yüzme Antrenörü cancel

Yüzme Antrenörü İş İlanları

Popüler spor dalları arasında gelen yüzme, çeşitli ortamlarda ve farklı yaş gruplarınca tercih edilen aktiviteler arasında yer alır. Bu durum aktivite üzerine kurulu eğitim ve yarışmaların Türkiye’nin tüm kentlerinde tercih edilen iş kolları arasına dahil olmasını sağlar. Eğitim ve müsabaka aktivitelerine olanak tanıyan bu kuruluşlara, yüzme sporunu eğlence aktiviteleri arasına dahil eden çeşitli kuruluşlar da eşlik eder. Kariyer.net ise zengin içerikli ve tamamı güncel yüzme antrenörü iş ilanları sayfasıyla bu olanaklara erişmeni sağlar. Aradığın iş fırsatına erişmek için sen de kariyer.net’i ziyaret edebilirsin. Yüzme antrenörü iş ilanları İstanbul ve diğer kent kategorilerini inceleyerek farklı faaliyet alanlarında yer alan pek çok kuruluşta istihdam olanaklarına erişebilirsin.

Yüzme Antrenörü Ne İş Yapar?

Meslek tanımı itibariyle yüzme antrenörü, bireyleri veya yüzme takımlarını çalıştırır, yüzme alanında gerekli pratik ve kuralları öğretir ve müsabakalara hazırlar. Yüzücülerin teknik gelişiminin yanı sıra ruhsal gelişimi, gelişim süreçlerinin takibi ve müsabakalar sonrasında değerlendirilmesi de yine yüzme antrenörünün görevidir. Beraberinde takımı oluşturma, daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyan oyunculara destek olma, yüzücülerin yetenek oranını tespit etme gibi görevlere de sahiptir. Öte yandan ülke genelinde kariyer.net’le yüzme antrenörü arayanlar için inceleme yapıldığında; farklı alanlarda faaliyet gösteren kuruluşlar görülebilir. Bu nedenle yüzme antrenörlüğü iş pozisyonu için farklı görevlerden mesul olacağın iş fırsatları karşına çıkabilir. Bu bağlamda sunulan bazı yüzme antrenörü iş ilanları, çeşitli yaş gruplarına dahil olan amatör veya profesyonel yüzücüleri eğitmek, moral ve motive yönünden gelişimlerine yardımcı olmak, kuruluş içi müsabakalar düzenlemek, çeşitli dış müsabakalara katılımlarını sağlamak gibi görevlere sahip olabilir. Aynı şekilde yüzme havuzunun güvenlik takibi, ısı değerlerinin kontrolü, bakımı, havuzun kurallarına uygun kullanımının sağlaması gibi taleplerle karşına çıkan ilanlara da rastlayabilirsin. Dolayısıyla yüzme antrenörü iş ilanları yeni kategorisinde farklı iş tanımlarıyla karşına çıkan iş fırsatlarına erişebilir, kendine en uygun seçenekte karar kılabilirsin.

Yüzme Antrenörlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Su sporları uzmanları arasında gelen yüzme antrenörlerinin mesai koşullarının büyük bir çoğunluğu açık veya kapalı havuzlar ile güvenlikli deniz kıyısı gibi alanlarda geçer. Ayrıca ofis ortamı yahut dış mekan müsabaka salonlarında çalışman gereken mekanlar olabilir. Buna ek olarak farklı bölgelerden verilen yüzme antrenörü iş ilanları ile karşılaşabilirsin. Kariyer.net Ankara yüzme antrenörü iş ilanı gibi kentlere bağlı seçimler yaparak ikamet ettiğin konumda iş bulma imkanına erişebilirsin. İş tanımları ve çalışma yoğunluğun, çalışacağın kuruma göre farklılık gösterir. Kurumlar arasında değişen çalışma prensipleri, haftalık izin günlerinin yanı sıra yıllık izin olanağı, yemek, sigorta gibi sosyal olanaklarının da farklılaşmasını sağlar. Tüm unsurlardan bir arada etkilenen maaş tutarları da yine kuruluşlar arasında değişen olanaklar arasında gelir. Bu bağlamda başvuru yapmayı düşündüğün işlerle ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunda; ilan açıklamalarına göz atabilirsin.

Yüzme Antrenörü Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

En az lise mezunu olmak şartıyla başvurulan antrenörlük kursu, sonrasında girebileceğin antrenörlük sınavı ve kazandığın takdirde aldığın mesleki sertifika, yüzme antrenörü olabilmen için iyi bir başlangıçtır. Bu bağlamda yüzme antrenörü arayan kurumlar lise, ön lisans ve lisans eğitim seviyesinde çalışan adaylarına yüzme antrenörü olabilme fırsatı sunan ilanlar yayınlar. Öte yandan bazı kuruluşların çalışan adaylarından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu veya Lisans Beden Eğitimi ve Öğretmenliği diploması talep ettiği gözlemlenir. Bazı işverenlerse ilave olarak pedagojik formasyon sertifikasına sahip beden eğitimi öğretmenleriyle çalışmayı tercih eder. Eğitim seviyesi ve mesleki yeterliliği ilgilendiren bu belgelere yüzme antrenörü iş ilanları bay kategorisinde askerlik belgesi de eşlik eder. Askerlik belgesi kriteri ile daha çok uzun vadeli ve tam zamanlı işe alım koşullarında karşılaşıldığını belirtmek gerekir.

Yüzme antrenörlüğü iş ilanlarında hangi çalışma şekilleri bulunur?

Çeşitli konseptlerle hizmet sunan kuruluşlar tarafından verilen yüzme antrenörü iş ilanları, büyük çoğunlukla tam zamanlı çalışma şekillerinden oluşur. Tam zamanlı çalışma şeklinde haftalık belli bir toplam mesai saatin vardır. Ancak bunun dışında yarı zamanlı gibi farklı çalışma şekillerine de rastlaman mümkündür. Kariyer.net’i düzenli olarak ziyaret etmekle ayrıca sana uygun koşullar sunabilen çeşitli iş fırsatlarına da erişebilirsin.

Yüzme antrenörlüğüne kimler başvuru yapabilir?

Başvurularının olumlu sonuçlanması ancak kriterlere uygun ilanlara başvuru yapman haline mümkündür. Bu noktada işverenler daha fazla performans hedefiyle çalışan adaylarına bir takım işe kabul koşulları sunarlar. Dolayısıyla yalnızca söz konusu kriterlere uygun olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınır. Bu bağlamda sana uygun ilanlara başvuru yaparak işe kabul şansını arttırabilirsin. Örneğin kadın çalışan adayı olarak yüzme antrenörü iş ilanları bayan kategorisine, belirtilen kriterleri yerine getirmek şartıyla başvuru yapabilirsin.

Yüzme antrenörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Türkiye’nin en aktif iş arama platformlarından birisi olan kariyer.net, yalnızca aktif ilanlardan oluşan zengin bir ilan portföyüne ev sahipliği yapar. Kariyer.net yüzme antrenörü sayfasını ziyaret ederek ülke genelinde yayınlanan iş fırsatlarından en önce haberdar olabilirsin. Site içerisinde yer alan filtreleri kullanarak sana en uygun ilanlar listesini oluşturabilir, iş arama sürecini çok daha pratik kılabilirsin. Yine ücretsiz şekilde kendin için bir iş alarmı oluşturmak ve sana uygun yeni ilanlar hakkında bildirim almak da tercih edebileceğin bir diğer yöntemdir. Sonrasında ideal seçenekleri belirleyebilir, dilediğin kadar ilana başvuru yapabilirsin.

Yüzme antrenörü iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Pratiklik sunan site tasarımıyla öne çıkan kariyer.net adresinde iş başvurunu pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsin. Bunun için öncelikle ilgini çeken ilanlar üzerine bir kez tıklayarak ilan özel sayfasına geçmen gerekir. Sayfa içerisinde yer alan iş detaylarını okuyabilir, işverenler tarafından talep edilen koşulların bireysel beklentilerine uygun olup olmadığını inceleyebilirsin. Daha sonra sayfada yer alan ‘Başvur’ butonuna tıklayabilir ve başvurunu tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Yüzme antrenörü nasıl olunur?

Yüzme antrenörü, yüzme sürecinde uygulanacak olan bütün teknik ve eylemleri öğrencilere aktaran bir eğitimci ve yönlendirici konumundaki meslek dalıdır. Bu meslek dalında bütün fonksiyonel yüzme faaliyetlerini bilmen ve direktiflerini dinleyecek kişilere yönlendirmeleri doğru yapman gerekir. Öğretici ve öğrenen ilişkisi içinde öğretici kısmında olan yüzme antrenörlüğü mesleğini yapman için belirli belgelere sahip olmalısın. Spor kuruluşlarında grup veya takımları çalıştırmak ve süreci kurallara uygun şekilde yönetmek işverenler tarafından beklenenler arasındadır.

Yüzme antrenörü iş ilanları hangi şehirlerde bulunur?

Yüzme antrenörü iş ilanları birçok şehirde bulunur. Şehrin bünyesinde yeterli havuz veya girilebilir su alanlarının bulunması yüzme antrenörü iş ilanlarında o şehri tercih edebilmeni sağlar. Olimpik yüzme havuzuna sahip şehirler veya aktif olarak kullanılan plajlara sahip olan şehirlerde bu meslek grubunun iş ilanlarının yoğun şekilde verildiğini görebilirsin. Bölgesel anlamda iklim koşullarının daha ılık ilerlediği ve yüzme faaliyetlerinin aktif şekilde gerçekleştiği yerlerde yüzme antrenörü iş ilanlarına rastlaman muhtemeldir. Uluslararası faaliyetlerin gerçekleştiği yerlerde de bu ihtiyacın diğer bölgelere oranla daha fazla olması nedeniyle bu alanlarda iş ilanlarını daha çok görebilirsin.

Yüzme antrenörü iş ilanlarında adaylarda aranan en önemli özellikler nelerdir?

Başvuru işleminden önce ilan üzerinde yer alan koşulları detaylı şekilde inceleyebilirsin. Birçok yüzme antrenörü iş ilanında aranan en önemli kriter yüzme kabiliyetlerinin ve yüzme anında yapılan refleks hassasiyetlerinin yüksek seviyede olmasıdır. Yüzme eyleminde uzmanlığını ispat etmiş olman iş ilanındaki koşullar açısından olumlu bir kriterdir. Eğitim şartlarını da yerine getirmen önemli bir adım niteliğindedir. BESYO’dan mezun olup, yeterlilik seviyesinde bir diplomaya sahip olman da seni başvurular arasında öne çıkarır.

Yüzme antrenörü olmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Yüzme antrenörü olmak için öncelikle Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan başarılı bir şekilde mezun olmuş ve diploma kazanmış olman gerekir. Diploma sahibi olduktan sonra bu mesleği yapman için yeterlilik seviyeni belirtecek ön koşul sınavlarına giriş yapman ve sınavlardan istenen puanları kazanmış olman koşullar arasında yer alabilir. Bazı antrenör iş ilanlarında en az lise mezunu olman yeterlidir. Bununla beraber mesleği yapabilme durumunu yeterli seviyeye getirmek için yüzme antrenörü kurslarına katılarak elde ettiğin belge veya sertifikaları iş ilanı esnasında kullanabilirsin.

notifications İş Alarmı kur