Arşivler

18. Yönetim Bilimleri Kongresi İTÜ’de

17 yıldır başarıyla gerçekleştirilen ve önemini her yıl artıran Yönetim Bilimleri Kongresi (YBK)’nin 18.’si, 9-11 Mart 2017 tarihlerinde İTÜ Maçka Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin en aktif öğrenci kulüplerinden İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen kongre, her yıl 62 farklı üniversiteden 800 kişilik katılımcıya ve internet üzerinden 30 bin kişiye ev sahipliği yapıyor. Kongre; oturumlar, vaka çalışmaları, kariyer alanı ve kapanış gecesi olmak üzere dört ana bölümden oluşuyor. Kongrenin amacı, öğrenciler ve iş dünyası arasında köprü kurarak, dünyada trend olan yönetim konuları hakkında bilgi paylaşımına olanak vermek ve kariyer planlaması yapmakta olan öğrencilere yol gösterme

Yönetim Bilimleri Kongresi kapsamında Türkiye’nin ve Dünya’nın gündemindeki konular dünü ve bugünüyle ilgili firma temsilcileri ve sektörün önde gelen isimleri tarafından ele alınacak. Bunların yanı sıra organizasyon kapsamında yönetim bilimlerinin ülkemizdeki geleceği ile ilgili beklentiler, fütüristik yaklaşımlarla irdelenecek ve konuşmacılarla katılımcılar arasında bilgi ve fikir aktarımı etkin bir şekilde sağlanacak.

Bu sene kongrede katılımcılarla bir araya gelecek isimlerden bazıları şu şekilde; Procter&Gamble Türkiye CFO’su İsmet Kartal, Henkel-Türk Henkel Tüketici Yapıştırıcıları Türkiye Müdürü Walter Brattinga, BGC Partners Başekonomisti Özgür Altuğ, Stolk Kurucusu İbrahim Selim, Bloomberg HT Ekonomi ve Finans Sunucusu Açıl Sezen, TEB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Yenidoğan, Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioglu, Danone Pazarlama ve Satış Direktörü Emre Kaşıkçı, Hayat Kimya CFO Yavuz Zaman.

Organizasyon kapsamında üç gün boyunca eğitimler ve vaka çalışmaları düzenlenecek. Vaka çalışmaları için toplanan başvurular üzerine katılımcı firmalar tarafından yapılacak elemelerle belirlenecek katılımcılarla vaka çalışmaları gerçekleştirecekler. Vaka çalışmalarında katılımcılara staj imkanının da sunulabileceği çeşitli sürpriz hediyeler verilecek.

Başvuru için : http://bit.ly/ituisletmeyonetimbilimleri

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.