Arşivler

Bankacılar için özel MBA

 

 

Bolonya Üniversitesi’nin işletme okulu Alma Graduate School ve UniCredit, bireysel bankacılık konulu MBA programını, İstanbul’da tanıttı. 12 ay süren program katılımcılarına uluslararası kariyer fırsatları sunuyor.
Avrupa’nın en eski üniversitelerinden Bolonya Üniversitesi’nin işletme okulu Alma Graduate School ve İtalyan bankalarından UniCredit, bireysel bankacılık konulu MBA programını, İstanbul’da genç profesyonellere tanıttı. Programın en büyük özelliği dünyada bireysel bankacılığa odaklanan tek master programı olması. Alma Graduate School Bireysel Bankacılık MBA Programı Direktörü Prof. Dr. Giorgio Bellettini, bu özel programın farkını şu sözlerle anlatıyor, “Bireysel Bankacılık ve Finans Endüstrisi MBA programımız adıyla farkını zaten belli ediyor. Dünyada bireysel bankacılığa yönelik çok fazla program bulamazsınız. Bunun için de UniCredit’e teşekkür borçluyuz. Bu alanda ilerlemek ve uluslararası arenada kariyerlerinin en üst seviyesine çıkmak isteyen genç profesyoneller için program çok önemli bir adım.”

Unicredit’te staj imkanı
Programa her yıl 25 öğrenci kabul ediliyor. Başvuran tüm adaylar için kabul süreci aynı,  CV’lerine, profesyonel deneyimlerine ve yapılacak genel bir sınavda alacakları sonuca göre programa yerleştiriliyorlar Bellettini, programın sonunda öğrencilerin önemli staj imkanlarına sahip olacaklarını anlatıyor, “İtalya’da ya da tercih ettikleri farklı ülkelerde staj yapma imkanı buluyorlar. UniCredit bu programa sadece sponsor değil, öğrencileri hazırlamak için bizimle birlikte çalışıyorlar. En yetenekli katılımcıları işe almak istiyorlar. Dolayısıyla öğrenciler kendilerine uygun ülke ve şehirlerde UniCredit bünyesinde staj imkanı bularak kendilerini geliştirebiliyor, iş fırsatları yakalayabiliyor.”

Tüm finans dünyası kazanacak 
Yapı Kredi Murahhas Üyesi ve Genel Müdür Vekili Carlo Vivaldi, son yıllarda bireysel bankacılığın çok geliştiğine ve önem kazandığına dikkat çekiyor, “Bu program hem grubumuz çalışan ve yöneticileri, hem de bizimle henüz çalışmayanlar için gelişimin kapılarını açıyor, fırsatlar yaratıyor. Çalışacağımız yeni isimleri bulabilmemiz açısından bizim adımıza çok önemli. Dünya değişiyor, finans dünyasında takip etmemiz gereken bir çok yenilik var. MBA programımız, katılımcılarının bu yeni dünyayı daha iyi anlamalarını ve kavramalarını sağlıyor. Bütün finans dünyasına yararı olacağını düşünüyoruz. Adaylara 10.000 ile 27.000 arasında bir burs imkanı sunmak için de itina ile çalışıyoruz. Öğrencilerin çok azı tüm program bedelini ödüyor.”

Türk öğrencilerimizden çok memnunuz
Belletini, programın yoğun ve zorlu olduğunu söylüyor, “Üç dönemden oluşan bir yıllık İngilizce eğitimle, genç bankacılara modern bireysel bankacılıkta zorlukların üstesinden nasıl geleceklerini anlatıyoruz. Katılımcılar uluslararası arenada kariyerlerini geliştirmek için ihtiyaçları olan bilgi ve stratejik düşünme becerilerini kazanıyorlar. Öğrencilerimiz iş teklifi aldıklarında hangi ülkeden olurlarsa olsunlar doküman, belge ve izinlerle uğraşmak durumunda da kalmıyorlar.” Belletini programlarındaki Türk öğrenci sayısını artırmayı çok istediklerini önemle sözlerine ekliyor, “Türk öğrencilerimizin kalite ve başarılarından çok memnunuz. Dolayısıyla halihazırdaki Türk öğrencilerimizi de buraya getirerek onların yeni adaylara tecrübelerini aktarmalarını sağladık.”

 

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.