Arşivler

#birdilekbirtebessüm Lösemili çocukların yüzünü güldürdü

 

Pardon Kulübü Lösemili ÇocuklarYeni yılda lösemili çocukların yüzlerini güldürmek için sosyal medyada kampanya başlatan Pardon Kulübü, Gaziantep Onkoloji Hastanesi’ndeki çocuklara hediyelerini palyaço kılığında verdi.

Zirve Üniversitesi’nde kadın ve çocuklar üzerine çalışmalar yapmak için kurulan  Pardon Kulübü yeni yılda lösemili çocukları unutmadı. Sosyal medyada  #birdilekbirtebessüm  diyerek kampanya başlatan öğrenciler önce Zirve Üniversitesi Rektörlük binasına bir dilek ağacı koydular. Yaptıkları kampanya hakkında bilgi veren Pardon Kulübü Başkanı Gökçe Özufacık, “Sosyal medyadan sadece duyurusunu yaptığımız kampanyamızla Lösemili çocukların yüzünü güldürmek istedik. Rektörlük binasına koyduğumuz dilek ağacımızda çocukların dileklerini astık. Dilek ağacında yazılı dilekleri gerçekleştirmek isteyenler bir dilek çektiler ve sonrasında kağıtta yazılı olan dilekleri ağacın altına koydular. Sadece 1 hafta duran ağacımıza ilgi büyük oldu” dedi.

Sadece Zirve Üniversitesi öğrenci ve akademisyenlerinin kampanyaya katılmadığını, kampanyayı sosyal medyadan duyanların da ilgi gösterdiğini belirten Özufacık, hediyeleri güzel bir organizasyonla teslim ettiklerini söyledi. Kulüp üyelerinin palyaço kılığına girerek çocukların hediyelerini verdikleri kampanyada çocukların yüzlerindeki tebessüm görülmeye değerdi.

Yaptıkları işle gurur duyduklarını söyleyen Özufacık,“Lösemili çocukların yeni bir yıla, yeni bir tebessümle girmesini istedik. Kampanyamızda bizden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Farkındalık yaratmak için isimlerine PARDON diyen ve Zirve Üniversitesi kadınlarından oluşan kulüp önümüzdeki dönemde kadınlar için gerçekleştirecekleri programla da ses getirmeye hazırlanıyorlar.

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.