Arşivler

Deloitte’tan öğrencilere Bangkok’ta gelişim fırsatı

Deloitte Türkiye 2011 yılında ilk kez “Top universities top talents” motto’su ile katıldığı  programa bu yıl da Deloitte Eğitim Vakfı sponsorluğunda katılıyor. 21 – 25 Mart 2013 tarihilerinde Bangkok’ta gerçekleşecek foruma katılabilmek için üniversite öğrencilerinin başvuruları sürüyor.

Liderlik ve kariyer gelişim konusunda dünyanın en seçkin forumlarından biri olan Uluslararası Öğrenci Forumu (ISBF – International Student Business Forum), Deloitte’un ev sahipliğinde her yıl 20’ye yakın ülkeden fark yaratan ve başarılı üniversite öğrencilerini 4 gün süreyle ağırlıyor.

Program kapsamında üniversite öğrencileri farklı kültürlerden gelen katılımcılar ile birlikte vaka analizi yapacak, iş yapma pratik ve teorik anlayışını geliştirme olanağına sahip olacak. Ayrıca geleceğin liderleri olma yolunda öğrencilere gerekli olan çok kültürlü ekipler içerisinde çalışma ve liderlik becerilerini geliştirme fırsatı verilecek. Problemlerin iş dünyasının önde gelen aktörleri tarafından nasıl çözümlendiğine tanık olacak öğrenciler, forum boyunca Deloitte İnsan Kaynakları ve iş hayatı profesyonellerinden oluşan koçlar tarafından yönlendirilecek.
Deloitte Uluslararası Öğrenci Forumu’na katılabilmek için; Türkiye’deki üniversitelerde öğrenci olmak; mühendislik veya iktisadi idari bilimler fakültelerine bağlı bölümlerde okumak; ileri seviyede İngilizce bilmek; üstün iletişim becerilerine sahip olmak ve takım içerisinde etkin bir şekilde çalışabilmek; daha önceden liderlik örneği sergilemiş olmak ve kariyer hedeflerinde uluslararası bir vizyona sahip olmak şartları aranıyor. Program için son başvuru tarihi ise 5 Aralık.

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünde okurken genç bir muhabir olarak başladığı yazı ve haber merakı hiç eksilmedi. Muhabirlik, editörlük ve kurumların web sitelerinin yönetiminin ardından Temmuz 2011’de Kariyer.net’e İçerik Yöneticisi olarak katıldı. Haber Türk Kariyer, Kariyer Dergi ve Kariyer Rehberi için içerikler üretti.
**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.