Yazılım alanındaki deneyim eksikliğini gidermeyi hedefleyen “Kıdemli Yazılımcı Yetiştirme Programı” başlıyor.

1997’den bu yana teknoloji eğitimleri veren BilgeAdam Akademi, yazılım alanındaki deneyim eksikliğini gidermek amacıyla “Kıdemli Yazılımcı Yetiştirme Programı” başlatıyor.

“BilgeAdam Boost+” adını taşıyan yetiştirme programı, yazılım sektörünün güncel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış eğitim içeriği ve deneyimli eğitmen kadrosuyla piyasada hâlihazırda yazılımcı olarak çalışanları bir üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

Gerçek projelerle tecrübe edinme fırsatı

Proje kapsamında Boost+ katılımcıları 6,5 aylık uygulama temelli yoğun eğitim programında bir Sr. Full Stack Developer’ın hakim olması gereken; ASP.NET Core MVC, C#, OOP, SOLID, N-Tier Architecture, Web API, PostgreSQL, React.js, Linux, Docker, RabbitMQ, Kubernetes, Jenkins ile CI/CD, Agile, Scrum, NoSQL ve MongoDB gibi teknolojileri öğrenecekler. Bu süreçte gerçek, çevik proje deneyimleri edinerek takım çalışması becerilerini geliştirecek ve araştırma yeteneklerini üst seviyeye taşıyacaklar. Katılımcılara eğitimleri boyunca mentorluk, sonrasında ise kariyer danışmanlığı desteği verilecek.

İngiltere’de veya Hollanda’da çalışma imkânı

BilgeAdam Akademi Direktörü Bahadır Özütam, yeni “Kıdemli Yazılımcı Yetiştirme Programı” ile ilgili olarak şunları söyledi: “Geleneksel programların çok ötesinde olan eğitim süreci, çevik metodolojiyle yönetilen bir proje olarak ele alınıyor ve üçer haftalık sprintlerden oluşuyor. Katılımcılara, 2 aylık gerçek bir çevik proje deneyimi kazandırılıyor. Mentorluk ve kariyer danışmanlığı da yapılıyor. Ayrıca şirketimizin İngiltere ve Hollanda’daki yurt dışı ofislerinde ve müşterilerinde staj ve çalışma imkânı sunulabiliyor” ifadelerini kullandı.

Kimler başvurabilir?

Programa başvurmak isteyenlerin, yazılım alanında en az 3 yıl deneyime sahip ve 35 yaşını geçmemiş olmaları gerekiyor.

Eğer sen de programa katılmak istersen, BilgeAdam Boost+ web sitesi üzerinden form doldurarak başvuru yapabilirsin.

HEMEN BAŞVUR