Temelleri 1957 yılında atılan ve bugün Türkiye sınırlarını aşarak dünyada söz sahibi konumuna yükselen Boydak Holding, gelişen ve değişen dünyamızda rekabet üstünlüğünün doğru insan kaynağından geçtiği görüşünü savunuyor ve benimsiyor.

İstikbal, Bellona, Mondi, İstikbal Regina Mutfak&Banyo, Hes Kablo, Boyteks ve Form Sünger gibi Türkiye’nin en önemli markaları ile sekiz ayrı sektörde toplam 32 şirketiyle bugün ülkemizin önde gelen grupları arasında yer alan Boydak Holding, insan kaynağını doğru yerde ve doğru seçmek; uygun yetkinliklerle ve profesyonelce istihdam etmek konusuna büyük önem veriyor. Boydak Holding İnsan Kaynakları Koordinatörü Halit Bayhan anlatıyor:

Tüm aktivitelerinde mükemmelliği ve değer üretmeyi ana ilke olarak belirleyen grubumuzda; yaş, cinsiyet, dünya görüşü ve fiziksel durum gözetilmeden, eşit çalışma fırsatları sağlanıyor. Boydak Holding, gelişen ve değişen dünyamızda rekabet üstünlüğü sağlamanın ilk adımının ‘doğru insan kaynağı’ olduğu fikrinden hareketle, iş ilanlarından işe alım ve yerleştirmeye, terfiden statü değişikliğine, çalışanlara ilişkin çeşitli uygulamalardan ücret ve diğer yan haklar ile eğitim seçimlerine kadar iş hayatının tüm aşamalarında insan kaynağına hak ettiği değeri vermeye özen gösteriyor.

Vazgeçilmez ve öncelikli temel amacımız; çalışanlarımızın maddi ve kişisel haklarının gözetildiği, bireysel ve kurumsal değerlerin paylaşıldığı, nitelikli, huzurlu ve sıcak çalışma ortamının sağlanmasıdır. Bununla beraber çalışanlarımız için şeffaf ve eşit yönetim politikası izleyerek şirketlerimize bağlılıklarını ön planda tutmayı ve geliştirmeyi, sahip olduğumuz beyin gücünün muhafazası için temel kriter olarak görüyoruz.

Bu vizyonla oluşturulan İnsan Kaynakları Politikamızın amacı; Boydak Holding’in stratejik plan ve hedefleri doğrultusunda insan gücü ihtiyacını karşılamak, bu gücün en verimli şekilde değerlendirilmesini ve devamlılığını sağlamaktır. Bu politika doğrultusunda da, çalışanlarımıza eğitim ve kendini geliştirme olanaklarının temini, kariyer haritalarını oluşturarak verimliliklerini en üst seviyeye çıkarmak da bizim en önemli sorumluluklarımızdan biridir.

İnsan kaynakları yönetimi konusunda Boydak Holding olarak en önemli farklılığımızı ortaya koyan unsur, şirket kültürümüzün ve temel prensiplerimizin tüm çalışanlar tarafından benimsenmiş olmasıdır. Kendini sürekli öğrenmeye ve geliştirmeye açık tutan insan kaynağıyla geleceği yakalamanın mümkün olacağı gerçeğinden yola çıkan grubumuz, “İnsan” unsurunu, yapılan her faaliyetin ve kurulan her sistemin başarısında belirleyici olarak görülüyor.

Dürüstlük ve güven, Boydak Holding’in takım arkadaşlarını seçmede temel prensibi ve en önemli kriteri arasında yer alıyor. Boydak Holding, insan kaynağını doğru yerde ve doğru zamanda seçmek, uygun yetkinliklerle ve profesyonelce istihdam etmek konusuna hassasiyetle yaklaşıyor. Boydak Holding’de kariyer için ilk adım www.boydakkariyer.com adresinde yer alıyor. Yeni kullanıma açılan www.boydakkariyer.com adresi üzerinden Boydak Holding ve bünyesindeki tüm şirketlerin açık pozisyonlarıyla ilgili bilgi almak mümkündür. Ayrıca Boydak Holding tüm beyaz yakalı işe alımlarının başvuru sürecinde Türkiye’nin alanında lider kuruluşu kariyer.net ile de işbirliği yapmaktadır.