KAGİDER ve Sanofi iş birliğiyle hayata geçirilen, geleceğin liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan “Geleceğin Kadın Liderleri” programı için başvurular başladı.

Genç kadınların toplum ve iş hayatındaki yerlerini kuvvetlendirmek, profesyonel iletişim ağlarını genişletmek ve iş arama süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla 2010 yılında başlatılan program, 13. yılında aynı hedefler doğrultusunda daha da güçlenerek yoluna devam ediyor.

Programda yer alacak katılımcılar, işe girişlerinde kendilerine faydalı olabilecek; Mülakat Teknikleri, Kariyer Planını Yap,Kendi Hayat Hikayeni Yaz, Girişimcilik & Sürdürülebilirlik, Teknolojide Lider Yaratmak, Proje Yönetimi gibi eğitimlerin yanı sıra iş hayatlarına yön verebilecek Story Telling, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, İlişki Tasarımı eğitimlerini alarak sertifikasyon sürecinden geçirilecek. Ayrıca katılımcılar, speed networking panelleri ile farklı sektörlerin temsilcilerinden, o sektörlerle ilgili doğrudan bilgi alma şansını yakalayacak.

Programa kimler başvurabilir?

  • Üniversitelerin lisans bölümünden 2023 yılında mezun olan veya son sınıfa geçmiş yani 2024 yılında mezun olacak olan,
  • Tercihen burslu okumuş,
  • Tercihen staj, yarı zamanlı iş tecrübesi olan,
  • Yüksek kariyer hedefleri olan, başarı odaklı,
  • Yeniliklere ve gelişmeye açık,
  • Tercihen sivil toplum kuruluşlarında sosyal gönüllülük projelerinde yer almış.

Eğitimlerin sonunda katılımcı genç kadınlar, sertifika alacak ve projenin 1500 kişilik e-posta ağına dahil olacak. Projeden mezun olanlar, farklı mentorluk metotlarıyla da desteklenecek.

Programa başvuran adaylar yukarıdaki kriterlere uygunlukları açısından bir elemeden geçirildikten sonra, yapılacak video mülakatlara katılacak ve ardından olumlu sonuçlanan 250 genç kadın eğitim programına dahil edilecek.

Seçilen adaylardan 18-31 Ağustos 2023 tarihleri arasında video kaydı olarak taraflarına atanan eğitimleri izlemeleri ve ardından 26 Eylül‘deki yüz yüze, 27-28-29 Eylül tarihlerindeki online olarak 4 gün sürecek eğitimlere katılma taahhüdü vermeleri bekleniyor.

Detaylı bilgi almak ve eğitim programına başvurmak için buraya tıklayabilirsin.

Son başvuru: 13 Temmuz 2023