Arşivler

İş ve Staj Ararken Bu Şirketleri Mutlaka Göz Önünde Bulundurun

great_place_icGreat Place to Work® Enstitüsü, bu yıl ilk kez Türkiye’nin en iyi işverenlerini belirledi. Şirket çalışanlarının doldurduğu özel güven endeksi anketi sonuçlarına göre Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2013 listesinde 12 şirket yer aldı. İş -yaşam dengesi, yaşam boyu öğrenme iş güvenliği ve sağlığı, fırsat eşitliği ve kadınların desteklenmesi özel kategorilerinde ise 4 şirket ödüllendirildi.

Dünyada 49 ülkede faaliyet gösteren ve faaliyette bulunduğu tüm ülkelerde en iyi işverenlerin belirlenmesinde araştırma yöntemleriyle önemli bir saygınlığa ve öncülüğe sahip olan Great Place to Work® Enstitüsü, 2012 yılı itibariyle Türkiye ofisi tarafından ülkemizde faaliyetlerine başladı. Gerçekleştirilen Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2013 benchmark çalışmasıyla 2013’ün en iyi işverenleri belirlendi. Kariyer.net ve Capital dergisi işbirliği ile gerçekleşen çalışmada ödül kazanan şirketler, 19 Haziran’da Adile Sultan Sarayı’nda düzenlenen gala gecesinde ödüllerini aldı. Törende konuşmacı olarak Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, KimberlyClark Türkiye İK Direktörü Nina Olatoke, Capital Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Sedef Seçkin Büyük, Great Place to Work® Türkiye, Almanya ve Avusturya Yönetici Ortağı Frank Houser ve Great Place to Work® Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak yer aldı.

 

Seçimler 4 kategoride yapıldı

Great Place to Work® Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2013 yarışmasında 50 – 500 çalışan sayısı şirketler, 501 ve üzeri çalışan sayısı şirketler, Finansın En iyi İşvereni ve Bilişim Teknolojilerinin En İyi İşvereni olmak üzere dört kategori yer aldı.

·         Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2013 Listesi şirketleri: Ak Sigorta A.Ş (Elementer, Hayat ve Emeklilik Sigortacılığı), HILTI A.Ş (İnşaat Malzemeleri Ticareti), CPP A.Ş (Sigorta Aracılık Hizmetleri), JTI A.Ş (Tütün Ürünleri Pazarlama), EMC2 Türkiye (Bilgi Teknolojileri) ve Boyner Grup A.Ş (Mağazacılık) olarak sıralandı.

·         50 – 500 çalışan kategorisinde sırayla Microsoft Türkiye (Bilişim Hizmetleri), MercedesBenz Finansman Türk A.Ş (Finansal Hizmetler) Bursagaz A.Ş (Enerji Dağıtım)ödül aldı.

·         501 ve üzeri çalışan kategorisinde kazananlar yine sırayla Axa Sigorta A.Ş (Elementer, Hayat ve Emeklilik Sigortacılığı), Atos Türkiye (Bilişim Hizmetleri) ve Pepsico Türkiye (Yiyecek ve İçecek Üretim) oldu.

·         Finansın En İyi İşvereni Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş olurken, IT’nin En İyi İşvereni Microsoft Türkiye oldu.

Fark yaratanlara özel ödüller

Aynı zamanda Türkiye’nin En İyi işverenleri 2013 Yarışması ve Benchmark çalışması kapsamında araştırmaya katılan şirketler içerisinden 4 şirket, fark yaratan İK uygulamaları ve politikaları ile özel ödül kategorilerinde ödül kazandı. Yaşam Boyu Öğrenme Özel Ödülü Microsoft’un, İş – Yaşam Dengesi Özel Ödülü EMC2’nin, İş Güvenliği ve İş Sağlığı Özel Ödülü Pepsico’nun, Fırsat Eşitliği ve Kadınların Desteklenmesi Özel Ödülü Boyner Holding’in oldu.

 

Makalenin devamı için tıklayın>>

Güncel iş ilanları için tıklayın>>

Güncel staj ilanları için tıklayın>>

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.